کد خبر : 26359 / /
/

روز دوشنبه شاخص‌ کل بورس تهران بار دیگر ریزش کرد اما شاخص هم وزن برخلاف روز قبل صعود کرد و پول حقیقی نیز وارد بازار سهام شد. آیا تابلوی بازار امروز سبزپوش می‌شود؟،

بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز شنبه می‌روند که روز سه‌شنبه شاخص کل بورس تهران برای دومین روز متوالی افت کرد. برای پیش بینی بورس امروز –شنبه 26 فروردین- به روند بازار سهام در روز سه‌شنبه نگاه می‌کنیم. در آخرین روز معاملاتی هفته شاخص کل کاهش 10 هزار و 382 واحدی داشت اما شاخص کل هم‌وزن 5 هزار و 371 واحد صعود کرد. شاخص کل فرابورس نیز 146 واحد بالا آمد و شاخص هم وزن فرابورس هزار و 20 واحد رشد پیدا کرد.

در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه، 496 نماد رشد قیمت داشتند و قیمت سهام 176 نماد کاهش یافت، به عبارت دیگر، 74 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 26 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز شنبه در بورس شرکت زامیاد (خزامیا)، شرکت رادیاتور ایران (ختور)، شرکت تأمین سرمایه بانک ملت (تملت) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت‌ قند شیروان (قشیر)، شرکت گسترش سرمایه گذاری ایرانیان (وگستر) و شرکت بیمه زندگی خاورمیانه (بخاور) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت 

در بورس نمادهای وساخت (شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران)، شسینا (شرکت صنایع شیمیایی سینا) و ثشرق (شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال شرق) در روز چهارشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت شرکت سرمایه گذاری مسکن الوند (ثالوند)، شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان (زگلدشت) و شرکت پیشگامان فن‌آوری و دانش آرامیس (تپسی) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات سه‌شنبه، 202 نماد صف خرید داشتند و 14 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 73 درصدی نسبت به روز قبل به هزار و 523 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 95 درصدی به 11 میلیارد تومان رسید.

 بورس

پیش بینی بورس امروز 

روز دوشنبه شاخص‌ کل بورس تهران بار دیگر ریزش کرد اما شاخص هم وزن برخلاف روز قبل صعود کرد و پول حقیقی نیز وارد بازار سهام شد. 

در روزی که اغلب نمادهای بازار سبزپوش بودند، نمادهای مبین، وغدیر، وکغدیر، حکشتی، همراه و شتران بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل داشتند. در مقابل نمادهای فارس، تاپیکو، فملی، کگل، فولاد، میدکو و شستا بزرگان قرمزپوش بازار بودند که مانع رشد بیشتر شاخص کل شدند. 

 از سوی دیگر سرانه خرید هر کد معاملاتی حقیقی نیز بیشتر از سرانه فروش بود. سرانه خرید هر حقیقی به طور میانگین 33 میلیون و 600 هزار تومان و میانگین سرانه خرید 25 میلیون و 800 هزار تومان بود. 

علاوه بر این، پس از یک روز خروج پول حقیقی، روز سه‌شنبه 676 میلیارد تومان پول حقیقی به بازار وارد شد. نمادهای زپارس، کوثر، تنوین، فباهنر، فزر، وکغدیر، وساپا، وتوصا، خاور و مبین بیشترین ورود پول را را ثبت کردند. 

بنابراین سه‌شنبه روز تعدیل شاخص کل و بهبود شاخص‌های عملکردی بازار بود و می‌توان گفت در مجموع حاوی سیگنال‌های مثبت برای معاملات امروز بود.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.