کد خبر : 26452 / /
/

وام| وام جدید| وام ازدواج

مشاور و دستیار اجرایی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده از پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌های دهه شصتی روستایی خبر داد.

به گزارش همشهری آنلاین، فرناز هوشیار پارسیان مشاور و دستیار اجرایی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده ضمن ابراز امیدواری برای توسعه خدمت‌رسانی به بانوان خوزستانی اظهار کرد: در دور اول سفر استانی خوزستان که در سال ۱۴۰۰ انجام شد با نگاه ویژه‌ای که دکتر خزعلی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده نسبت به حل مسائل و مشکلات زنان و تسریع خدمت‌رسانی داشتند، دستاوردهای قابل توجهی در حوزه اشتغال‌زایی خانگی، آموزش و توانمندسازی بانوان اتفاق افتاد که امیدواریم شاهد توسعه این خدمات در دور دوم سفر استانی خوزستان باشیم.

وی با ذکر برخی از این خدمات ارائه شده در حوزه زنان و خانواده در دور اول سفر استانی خوزستان افزود: پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ۵۲ زوج دهه ۶۰ شصتی روستایی، مبلغ ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه کارآفرینی، تسهیلات کشاورزی به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان، اهدای تجهیزات کمک آموزشی به بازماندگان از تحصیل به مبلغ ۹ میلیارد تومان، تکمیل و ساخت ۳ مدرسه دخترانه مجتمع آموزشی دخترانه در اهواز و آبادان گوشه‌ای از خدمات معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در دور اول سفر به استان خوزستان بود. 

مشاور و دستیار اجرایی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به وجود اهتمام ویژه نسبت به ارتقای مهارت‌های شغلی زنان در دور اول سفر استانی معاونت زنان خاطرنشان کرد: ۵۵ زن سرپرست خانوار و بدسرپرست با استفاده از ظرفیت زیست‌بوم منطقه در رسته‌های مختلف تولیدی تحت حمایت آموزشی و اشتغال‌آفرینی قرار گرفتند.

هوشیار پارسیان ادامه داد: تخصیص ۱۹۰ میلیون تومان وام به کارآفرینان در ازای ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار و تخصیص ۵۰ میلیون تومان برای مشاغل خُرد در ۲۸ شهرستان و ۱۲۹ روستای استان خوزستان، همچنین معرفی ۲۴۷ زن سرپرست خانوار توسط استانداری و ۶۵ نفر توسط بنیاد برکت جهت دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی خانگی از دیگر دستاوردهای حوزه زنان و خانواده در دور اول سفر رئیس‌جمهور به استان خوزستان بود.

کد خبر 756493

 

 

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.