کد خبر : 26539 / /
/

کارگران|حقوق کارگران | مسکن کارگران

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با بیان این که کارگر و کارفرما دو بال تولید و حرکت اقتصادی جامعه هستند، تاکید کرد: با هیچ کسی در زمینه مطالبات به حق و قانونی کارگران شوخی نداریم و تا آنجا که در توان اریم پیگیر حقوق کارگران هستیم.

 آخرین خبرها درباره حقوق کارگران در در «خبر روز» دنبال کنید. افزایش 57 درصدی افزایش حقوق کارگران مانند سال گذشته امسال تکرار نمی شود. حقوق کارگران با خط فقر فاصله دارد. افزایش حقوق کارگران در حال بررسی است. حقوق کارگران برای سال جدید افزایش می یابد. 

«علی اکبر عزیزی» در جمع نمایندگان تشکل‌های کارگری استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جامعه کارگری به ویژه 541 شهید کارگر استان، ابراز کرد: تشکل‌های کارگری نقش بسیار مهمی در پیگیری مطالبات به حق و قانونی کارگران دارند و نماینده آنها نیز در کمیسیون کارگری همواره همین رویکرد را داشته است.

وی در ادامه خطاب به کارگران اظهار کرد: سخنان به حق و خواسته های قانونی شما را شنیدم و بدانید یک به یک مواردی که مطرح شد را پیگیری خواهم کرد.

عزیزی تصریح کرد: به عنوان رئیس کمیسیون کارگری استان همواره در جلسات، صریح و روشن از کارگران حمایت کرده و رسما اعلام می‌کنم طرفدار حقوق قانونی کارگران بوده و مصوبات جلسات نیز گواه حمایت از این قشر ارزشمند است.

معاون استاندار تاکید کرد: با هیچ کسی در زمینه مطالبات به حق و قانونی کارگران شوخی نداریم و تا آنجا که در توان داریم و در حیطه اختیارات استانی است پیگیر حقوق کارگران هستیم.

رئیس کمیسیون کارگری استان در  بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حدیثی از نبی مکرم اسلام که باید دست کارگر را بوسید و این دست از آتش جهنم در امان است، گفت: کارگران چه در زمینه به ثمر نشستن انقلاب اسلامی، چه در دوران دفاع مقدس و چه در زمان تثبیت انقلاب و در طول این چهار دهه، همواره در کنار مردم و نظام بودند و در حساس‌ترین مقاطع انقلاب نقشی ارزنده ایفا کردند که البته امروز نیز در جنگ اقتصادی و شناختی دشمن در سنگر کار و تولید اثرگذارند.

عزیزی با اشاره به وجود 250 هزار نفر کارگر در استان ابراز کرد: امروز بالغ بر یک میلیون و 100 هزار نفر از جمعیت استان از جامعه کارگری هستند که چیزی حدود 80 درصد جمعیت استان را شامل می‌شوند و این از افتخارات استان ماست. 

وی در بخش دیگری از سخنانش به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جمع کارگران اشاره و اظهار کرد: ایشان فرمودند کار حیات جامعه و ارزش کارگر به اندازه حیات جامعه و زندگی مردم است بنابراین هر آنچه برای زندگی نیاز است مرهون تلاش شما کارگران عزیز است.

معاون استاندار تاکید کرد: اگر کارگری نباشد، تولیدی اتفاق نمی‌افتد چه برسد که بخواهیم شعار سال مبنی بر رشد تولید را محقق کنیم البته کار و تولید دو بال دارد یک بال کارگر و یک بعد بال هم کارفرما که در کنار هم حرکت اقتصادی جامعه را رقم می زند البته این که کارفرمایی بخواهد به چشم برده به کارگر نگاه کند، این نگاه نه دینی، نه اخلاقی و نه انسانی است و ما هم اجازه چنین نگاهی به یکی از شریف‌ترین اقشار جامعه را نخواهیم داد. 

عزیزی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ابلاغ قانون بیمه کارگران ساختمانی به تامین اجتماعی، گفت: در زمینه مسکن کارگری هم 73 هکتار زمین به این موضوع اختصاص داده شده که در آینده نزدیک به واجدین شرایط واگذار خواهد شد.

وی ادامه داد: باید در تمامی شرکت‌ها و کارخانجات و کارگاه‌هایی که زمینه تشکیل تشکل‌های کارگری وجود دارد، این اتفاق رقم بخورد تا بتوان مطالبات کارگری را پیگیری کرد و هر مجموعه ای که از این امر تخطی کند توسط دستگاه‌های نظارتی پیگیری خواهد شد.  

رئیس کمیسیون کارگری استان به کارگیری مجدد بازنشستگان در کارگاه های تولیدی را ممنوع دانست و اظهار کرد: بازنشستگان حق برگشت به کار ندارند و این یک ممنوعیت قانونی است، ضمن این که مطالبات کارگران را از طریق نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز پیگیری می‌کنیم تا اگر ضعف قانونی یا عدم وجود قانونی در این زمینه وجود دارد، پیگیری و انشالله مرتفع شود.  

تهیه منشور خدمات درمانی و اطلاع رسانی به بیماران صعب العلاج جامعه کارگری توسط اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و تامین اجتماعی از دیگر تاکیدات عزیزی در این جلسه بود. 

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی استانداری یزد، در این مراسم و قبل سخنان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد، تنی چند از کارگران مطالبات قانونی و به حق خود را بیان کردند و در پایان نیز تعدادی از کارگران تجلیل شدند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.