کد خبر : 26879 / /
/

قتل

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان گفت: پدر سنگدل در سنندج پس از بیهوشی فرزندانش، با سنگ به جمجمه دختر بزرگش زده و دختر کوچکش را نیز با فشردن گلو و انسداد راه تنفسی و خفگی به قتل می‌رساند.

قتل به معنای نهادن حیات یک فرد توسط فرد دیگر است. به طور کلی، قتل را می‌توان به دو دسته اصلی تقسیم کرد: قتل قصدی و قتل غیرقصدی.قتل قصدی هنگامی رخ می‌دهد که یک شخص عمداً و با قصد نهادن حیات فرد دیگری را کشت. این ممکن است به صورت پیش‌بینی شده و برنامه‌ریزی شده (مثلاً در قتل عمد خونی) یا در نتیجه یک عمل خشونت‌آمیز ناپیش‌بینی شده (مثلاً در جریمه یک نبرد خیابانی) رخ دهد.قتل غیرقصدی به وقوع می‌پیوندد وقتی که یک شخص در نتیجه عملی که عمداً به منظور کشتن نیست، از جمله تصادف رانندگی، سوءقصد غیرمستقیم یا عمل توهین‌آمیز دیگری ناخواسته شخص دیگری را به قتل برساند. مقامات و قوانین هر کشور معمولاً قتل را جرمی جدی می‌دانند و تلاش می‌کنند با اعمال مجازات مناسب، از جمله حبس یا تحمل سنگین ترین مجازات، از جمله مرگ متعدد، آن را جلوگیری کنند. بنابراین، قتل یک مفهوم حقوقی و اخلاقی پیچیده است که به طور گسترده در جوامع مختلف بحث می‌شود.

محمد جباری از وقوع قتل دو کودک توسط پدر خبر داد و اظهار داشت: متاسفانه این عمل فجیع که دل هر انسانی را به درد و رنج می‌آورد، توسط پدر یک خانواده در حق فرزندانش اتفاق افتاد.

وی در تشریح جزئیات این واقعه تلخ گفت: امروز پدر یک خانواده به دلیل اختلافات خانوادگی، دو فرزند 3 و 8 ساله خود را به بیرون از خانه و به خروجی شهر مسیر سنندج-کامیاران قتل برده و با داروی خواب‌آور آنان را بیهوش می‌کند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان افزود: پدر سنگدل این خانواده پس از بیهوشی فرزندانش، با سنگ به جمجمه دختر بزرگش زده و دختر کوچکش را نیز با فشردن گلو و انسداد راه تنفسی و خفگی به قتل می‌رساند.

وی بیان کرد: سه ساعت پس از وقوع این ماجرا، قاتل شخصا به پلیس مراجعه و خود را معرفی و به قتل دو فرزندش اعتراف می‌کند که بلافاصله دو دختر به سردخانه منتقل و توسط قاضی کشیک دستور بازداشت فرد صادر می‌شود.

جباری عنوان کرد: قاتل پس از تحقیقات پلیسی به عمل شنیع و دو قتل فرزندانش اعتراف کرده و تحقیقات بیشتر همچنان در حال بررسی و جزئیات آن متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان در پاسخ به این سوال که آیا در تحقیقات انجام شده، قاتل از لحاظ روحی روانی مشکلی داشته یا خیر؟‌ توضیح داد: دستورات قضایی بررسی این موضوع صادر شده اما این مستلزم زمان و در حال بررسی است که پس از محرز شدن به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.