کد خبر : 26881 / /
/

سورن پلاس

هرچند شرکت ایران خودرو، سورن پلاس را نسخه فیس‌لیفت سمند سورن قبلی می‌داند، اما هیچ تغییری به‌جز داخل چراغ‌ها، در بخش طراحی دیده نمی‌شود. اما اختلاف قیمت درب کارخانه و بازار این خودرو چه‌قدر است؟

خودروی سمند سورن پلاس ایران خودرو درحال حاضر با سه تیپ مختلف توسط شرکت سازنده در حال تولید بوده که قیمت درب کارخانه و بازار آن‌ها با یک‌دیگر متفاوت است. همچنین در بخش آپشن‌ها و امکانات رفاهی نیز، همه تیپ‌ها  تفاوت‌های اندکی باهم دارند.

اختلاف قیمت درب کارخانه و بازار هر تیپ چه‌قدر است؟

تیپ اول که توقف تولید خورده و توسط این شرکت دیگر قیمت گذاری نمی‌شود. بنابراین قیمت بازاری دقیقی نیز برای آن وجود ندارد.

در تیپ بعدی که نسخه ارتقاء یافته از لحاظ آپشنی است، قیمت درب کارخانه 331 میلیون و 284 هزار تومان برای خریدار تمام می‌شود. درحالی که قیمت بازاری آن 563 میلیون تومان است. بنابراین اختلاف قیمت درب کارخانه و بازار تیپ دو سورن پلاس، حدود 232 میلیون تومان خواهد بود.

تیپ سه یا فول‌ترین نسخه سورن 355 میلیون تومان توسط ایران خودرو قیمت‌گذاری شده است. این تیپ با قیمت 590 میلیون تومان در بازار معامله می‌شود. در بازار فعلی 235 میلیون تومان، اختلاف قیمت کارخانه و بازار آن خواهد بود.

تیپ بعدی یا در اصل نسخه بعدی سورن پلاس، مدل دوگانه‌سوز این خودرو بوده که 372 میلیون و 407 هزار تومان توسط ایران خودرو به‌فروش می‌رسد. همچنین این مدل در بازار با 613 میلیون تومان درحال معامله است. این مدل با 240 میلیون تومان اختلاف، بیشترین فاصله را بین قیمت درب کارخانه و بازار  دارد.

تفاوت تیپ‌های مختلف سورن پلاس و سورن قبلی

جهت بیان تفاوت ‌تیپ‌های سورن پلاس، ابتدا تفاوت‌های سورن پلاس با سورن ELX قبلی که توقف تولید خورد را بررسی می‌کنیم.

سورن پلاس جدید در نسخه لوآپشن دارای آپشن‌هایی هم‌چون نوار کرومی دور پنجره‌ها، دی‌لایت، تودوزی جدید داخلی، چراغ‌های طرح جدید برای جلو و عقب، اسپویلر صندوق عقب و شیشه‌های دودی ردیف عقب است.

اما سورن پلاس لوآپشن با آپشنال نیز تغییراتی دارد. سورن پلاس آپشنال از رینگ‌های آلومینیومی 15 اینچی، مالتی‌مدیا، دوربین دنده‌عقب و کروزکنترل بهره می‌برد که باعث اختلاف 24 میلیون تومانی در قیمت کارخانه آن می‌شود.

برای مطالعه بیشتر صفحه اخبار خودرو تجارت‌نیوز را دنبال کنید. همچنین برای اطلاع از آخرین شرایط و جزئیات فروش خودروهای داخلی و مونتاژی می‌توانید به صفحه طرح های فروش خودرو مراجعه کنید.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.