کد خبر : 26903 / /
/

وام سربازی | مبلغ وام سربازی | مدارک وام سربازی

پرداخت وام 150 میلیونی سربازان آغاز شده و این گروه تنها تا پایان تیر برای ثبت نام وام سربازی فرصت دارند. اما مدارک لازم برای دریافت وام سربازی چیست و این وام به کدام سربازان تعلق می‌گیرد؟

وام سربازی یک نوع وام است که در بسیاری از کشورها برای تامین هزینه‌های مرتبط با خدمت سربازی به افرادی که وظیفه خدمت سربازی را انجام می‌دهند، ارائه می‌شود. وام سربازی به عنوان یک منبع تأمین مالی کمک می‌کند تا افراد قادر به پرداخت هزینه‌های زندگی، هزینه‌های پزشکی، هزینه‌های تحصیلی و سایر هزینه‌های لازم برای سپری کردن دوره سربازی باشند.در بسیاری از کشورها، خدمت سربازی اجباری است و شامل یک دوره زمانی مشخص است که افراد باید در نیروهای مسلح خدمت کنند. در این دوره، هزینه‌های زندگی و دیگر هزینه‌ها به عهده فرد مشمول می‌باشد. وام سربازی به این افراد کمک می‌کند تا بتوانند هزینه‌های مشترک را تسویه کنند و از منابع مالی استفاده کنند.مشروط به شرایط مختلفی است که در هر کشور ممکن است متفاوت باشد. برای دریافت جزئیات دقیق درباره وام سربازی، بهتر است به مراجع مربوطه در کشور خود مراجعه کنید و اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

 

چندی پیش بود که مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح گفت از پرداخت وام سربازی خبر داد.

آنگونه که این مقام مسئول توضیح داده سقف وام سربازی 150 میلیون تومان است و پرداخت آن شرایط خاصی دارد.

شرایط دریافت وام سربازی

این وام تنها به سربازانی پرداخت می‌شود که دوره سربازی خود را به پایان رسانده باشند. اما همه سربازان شامل این وام نمی‌شوند و تنها افرادی می‌توانند متقاضی دریافت وام سربازی باشند که تاریخ ترخیص آنها کمتر از 5 سال باشد. به عبارتی این وام به سربازانی تعلق می‌گیرد که از سال 1397 به بعد خدمت سربازی را به پایان رسانده باشند.

شرط دیگر برای دریافت وام سربازی، طی کردن دوره‌های مهارت‌آموزی و داشتن گواهی مربوط به گذراندن این دوره‌هاست. این گواهی ها ممکن است در زمینه‌های مختلفی مانند فرهنگی، هنری، صنعتی، کشاورزی، خدمات باشد.

شرط دیگر برای دریافت این وام محدودیت سنی است. این وام به افراد زیر 15 سال پرداخت نمی‌شود.

همچنین افراد برای دریافت این وام اشتغال‌زایی باید دارای تابعیت ایرانی و کارت ملی هوشمند و معتبر باشند.

مدارک لازم برای دریافت وام سربازی ۱۴۰۲

یکی از مهم‌ترین مدارک لازم برای دریافت وام سربازی، داشتن گواهی‌نامه معتبر گذران دوره‌های مهارت‌آموزی است.

دیگر مدارک لازم برای دریافت این وام، مانند مدارک اعزام به خدمت سربازی است و شامل کارت ملی معتبر و شناسنامه متقاضی است.

مدرک مورد نیاز دیگر، مدرک تحصیلی افراد است که نشان می‌دهد سطح تحصیلات هر کدام از سربازان چه میزان است. چون میزان وام پرداختی تا سقف 150 میلیون تومان است و بر اساس میزان تحصیلات افراد پرداخت می‌شود.

آخرین و مهم‌ترین مدرک برای دریافت وام سربازی، کارت پایان خدمت است و تنها کارت افرادی پذیرفته می‌شود که از سال 97 به بعد صادر شده باشد.

اقساط وام سربازی

افرادی که این وام را دریافت می‌کنند می توانند با یک تنفس یک ساله، اقساط آن را تا 7 سال بازپرداخت نمایند. سود این وام نیز بین 2 تا 4 درصد تعیین شده است. البته برای دریافت این وام باید یک کسب و کار مورد نظر یا شغل مناسبی را معرفی کرد.

سایت ثبت نام وام سربازی

اما متقاضیان برای اطلاع از شرایط و ثبت نام وام سربازی باید به چه سامانه‌ای مراجعه کنند؟ آدرس اینترنتی سایت وام سربازی smaher.ir است و افراد می‌توانند برای دریافت این وام و کسب اطلاعات دیگر به این سامانه مراجعه کنند.

همچنین افراد برای ثبت نام وام باید به این سامانه مراجعه کنند و اطلاعات شخصی و مدارک لازم را در این سامانه بارگذاری کنند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.