کد خبر : 26963 / /
/

قیمت سکه | قیمت سکه امروز | قیمت سکه الان

بازار سکه این روزها در وضعیت قرمز به سر می‌برد. بررسی‌ها نشان می‌دهد نوسانات کاهشی قیمت دلار بر روی قیمت سکه امامی اثرگذار بوده و جذابیت بازار سکه را تا حدودی کم کرده است.

قیمت سکه در نواسان است. قیمت سکه ارزان شد. قیمت سکه معلوم نیست ممکن است دوباره گران شود. قیمت سکه غیر قابل پیش بینی است. قیمت سکه افزایش و کاهش کمی دارد.

روز سه‌شنبه همزمان با کاهش قیمت دلار ، بازار سکه نیز سرخ شد و قیمت سکه امامی حول و حوش ۳۰۰ هزار تومان کاهش را ثبت کرد.

همچنین شب گذشته حباب سکه امامی‌ ۱۴۴ هزار تومان کوچک شد و در حدود ۵ میلیون ۵۲۵ هزار تومان قرار گرفت. حباب سکه امامی که روز گذشته در حدود ۲۵ درصد بود دیشب یک درصد دیگر کوچک شد و روی ۲۴ درصد قرار گرفت.

در شرایط فعلی خریدار در بازار سکه نایاب شده و عده‌ای از معامله‌گران باور دارند برخی از خریدارن برای خرید فلز گرانبهای داخلی در نرخ‌های پایین‌تر کمین کرده‌اند و به دنبال فرصت مناسب برای حمله به بازار هستند.

فعالان بازار باور دارند شکست پی در پی مرزها در بازار سکه موجب هراس و احتیاط خریداران سکه شده است. قیمت سکه امامی که در هفته گذشته در محدوده ۲۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود، روز گذشته کانال ۲۸ میلیون را از دست داد و تا ۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان پایین آمد که در واقع کاهش نزدیک به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی قیمت سکه در عرض یک هفته را نشان می‌دهد.

در شرایط کنونی تحلیلگران اقتصادی باور دارند که سکه در مرز حساسی قرار گرفته است. به عقیده آنها قیمت سکه در شرایط فعلی مرز حمایتی ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ۲۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را در پیش رو دارد.

در صورتی که در روز جاری سکه از بازار دلار سیگنال نزولی دریافت کند و مرز ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان از دست برود احتمال افزایش فروش‌ها در بازار سکه ممکن است تقویت شود. با این حال برخی معامله‌گران افزایشی امیدوار هستند که اخبار سیاسی منفی جهت انتظارات را تغییر دهد.

به عقیده این دسته اگر سکه مرز ۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان را حفظ کند احتمال صعود به پله دوم کانال ۲۸ میلیون تومان محتمل خواهد بود.

برخی از فعالان باور دارند در روز جاری سکه بازان نوسانات قیمت دلار را به دقت زیر نظر خواهند گرفت. به عقیده آنها در روز جاری سکه‌بازان بی گدار به آب نخواهند زد و با احتیاط و مشاهده رفتار دلاری در موقعیت خرید یا فروش قرار خواهند گرفت.

به باور این دسته از فعالان‌ بازار در شرایط فعلی تنها شرط افزایش قیمت سکه این است که نرخ دلار از فاز نزول خارج شود.

منبع: اکو ایران

معامله‌گران طلا و سکه در روزهای اخیر روند نزولی قیمت در بازار فلز زرد را بیش از آنکه متاثر از دلار بدانند تحت تاثیر کاهش انس جهانی طلا می‌دانند. آنها معتقدند جو بازارهای مالی در رکود است، به همین منظور روند خرید و فروش در بازار فلز زرد در پایین‌ترین حد خود طی ماه‌های گذشته قرار دارد.

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با رقم ۱۹۲۲ دلار مبادله می‌شود و نوسان زیادی دارد.

سکه امامی محدوده حمایت را شکست

روز گذشته دوشنبه ۱۹ تیرماه قیمت سکه امامی ۲۸۱ هزار تومان ارزان شد. این قطعه از نیمه کانال ۲۸ میلیون تومانی پایین‌تر آمد و محدوده حمایتی ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را شکست. این قطعه روز قبل با قیمت ۲۸ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان مبادله شد.

دیروز قیمت سکه بهار بیشترین کاهش قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت. این قطعه،‌ برخلاف روند افزایشی محدود دو روز ابتدایی هفته با افت ۳۲۱ هزار تومانی پرچمدار بیشتری کاهش قیمت بود. سکه بهار با رقم ۲۵ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان مبادله شد.

روز قبل نیم‌سکه و ربع‌ سکه ۱۵۰ هزار تومان افت قیمت داشتند و به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان مبادله شدند. دیروز سکه گرمی کاهش ۱۰۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان مبادله شد.

حباب سکه بهار ۲ میلیونی شد

روز گذشته قیمت طلا همانند قیمت سکه افت داشت. هر مثقال طلا با ۳۳ هزار تومان کاهش در کانال ۱۰ میلیون تومانی یک پله عقب نشست و با قیمت ۱۰ میلیون و ۱۷۹ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلا نیز ۹ هزار و ۲۰۰ تومان ارزان شد و با قیمت دو میلیون و ۳۴۸ هزار تومان معامله شد. دیروز طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۳۱۷ هزار تومان رسید.

روز گذشته، حباب تمام قطعات سکه کاهش داشت. بیشترین مقدار افت حباب مربوط به سکه بهار با ۲۱۲ هزار تومانکاهش بود. این کاهش قیمت حباب سکه بهار را در کانال دو میلیون تومانی نشاند. دیروز حباب سکه امامی ۲۰۷ هزارتومان  کاهش داشت.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.