کد خبر : 26988 / /
/

قیمت جدید x22 پرو

قیمت X22 پرو MT که در شورای رقابت ۴۸۴ میلیون تومان اعلام شده بود، باعث شد تا این محصول از جذاب‌ترین خودروهای عرضه‌شده در دور دوم سامانه یکپارچه خودرو باشد. اما در مصوبه جدید شورای رقابت، قیمت این محصول در درب کارخانه ۱۲۹ میلیون تومان افزایش یافته است.

قیمت X22 پرو MT که در شورای رقابت ۴۸۴ میلیون تومان اعلام شده بود، باعث شد تا این محصول از جذاب‌ترین خودروهای عرضه‌شده در دور دوم سامانه یکپارچه خودرو باشد. اما در مصوبه جدید شورای رقابت، قیمت این محصول در درب کارخانه ۱۲۹ میلیون تومان افزایش یافته است.

قیمت x22 پرو M که در مصوبه قبلی شورای رقابت ۴۸۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام شده بود، این محصول را به یکی از محبوب‌ترین خودروهای عرضه‌شده در مرحله دوم فروش سامانه یکپارچه خودرو تبدیل کرد. البته مدیران خودرو در فهرستی که از قیمت محصولات خود اعلام کرده بود، قیمت این هاچ‌بک‌کراس خود را ۷۰۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اعلام کرد تا نشان دهد امکان دستیابی به اقتصادی‌ترین محصولش هم از توان خرید بسیاری از خانوار و جوانان خارج باشد.

این تقابل مدیران خودرو با شورای رقابت باعث شد تا ثبت‌نام‌کنندگان در سامانه یکپارچه چندان به خرید این محصول با قیمت ۴۸۴ میلیون تومان امید نداشته و تقریباً از افزایش قیمت آن مطمئن باشند.

قیمت X22 در مصوبه جدید شورای رقابت

گرچه اکنون فقط دو ماه از مصوبه قبلی شورای می‌گذرد، اما به نظر می‌رسد شورای رقابت در برابر یاغی‌گری‌های مونتاژکاران سر تعظیم فرود آورده و نرخ‌های دستوری خود را به خواسته آن‌ها نزدیک کرده است. قیمت X22 مدیران خودرو نیز دستخوش تغییر شد و ۱۲۹ میلیون تومان افزایش یافت.

بر این اساس بر اساس مصوبه ۱۷ تیر ۱۴۰۲ شورای رقابت قیمت X22 پرو MT دنده دستی ۶۱۳ میلیون و ۷۵۳ هزار تومان اعلام شد. همچنین X22 پرو IE توربو دنده اتومات که در مصوبه قبلی ۶۴۶ میلیون تومان قیمت داشت با رشد ۸۱ میلیون تومانی به ۷۲۷ میلیون و ۷۰۳ هزار تومان رسید.

بدین ترتیب قیمت X22 که در مرحله دوم فروش خودرو سامانه یکپارچه به یکی از چالش‌ها و ابهامات مشتریان تبدیل شده بود احتمالاً با قیمت‌های جدید شورای رقابت به دست مشتریان برسد تا بدین ترتیب هم خودروسازان راضی باشند و هم شورای رقابت برای خود اعتباری خریده باشد. قربانی‌شدن مشتریان و اعتماد آن‌ها نیز در این میان چندان محلی از اعراب ندارد.

از این جهت این قیمت‌ها قرار است برای تسویه نهایی اعمال شود که شورای رقابت بارها اعلام کرده مبنای قیمت نهایی محصولات عرضه‌شده در سامانه یکپارچه در زمان ارسال دعوتنامه خواهد بود.

اخیراً نیز روابط عمومی شورای رقابت اعلام کرد: اگر خریداری تا قبل از ۱۷ تیر اقدام به خرید خودروی مونتاژی کرده و قرارداد آن تنظیم شده است، همان قیمت‌های قبلی مبنای محاسبه خواهد بود و مشمول افزایش قیمت نمی‌شوند.

بنابراین می‌توان به این صورت نتیجه‌گیری کرد، تقریباً اکثر متقاضیان مرحله اول و همه متقاضیان مرحله دوم سامانه یکپارچه فروش خودرو مشمول افزایش قیمت خواهند بود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.