کد خبر : 27131 / /
/

بازار خودرو

قیمت روز محصولات ایران خودرو و سایپا اعلام شد.

قیمت خودروهای پرفروش داخلی نسبت به روز گذشته با کاهش اندک به‌روزرسانی شد.

تغییرات قیمت خودرو

شاهین سایپا و تارا اتوماتیک ایران خودرو با کاهش قیمت ۱۵ میلیون تومانی طی روز گذشته رکورد زدند. بررسی نمودار تغییرات قیمت خودرو نشان می‌دهد که قیمت شاهین نسبت به اواخر تیرماه ۳۰ میلیون تومان کاهش داشته است و تارا ریزش ۴۰ میلیونی را ثبت کرده  است. جدیدترین قیمت خودروهای پرفروش داخلی و تغییرات آن نسبت به روز گذشته (سوم مردادماه) را می‌خوانید.

قیمت روز محصولات ایران خودرو

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ به ۴۳۵ میلیون رسیده است و نسبت به روز گذشته ۵ میلیون تومان ارزان شده است. مدل ۱۴۰۱ این خودرو ۴۶۵ میلیون تومان است که تغییر نکرده است. این دو خودرو طی ۱۳ روز گذشته ۳۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نیز به ۵۱۵  میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است اما طی دو هفته گذشته ۳۵ میلیون تومان کاهش یافته است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ هم ۶۰۰ میلیون تومان است که طی روز گذشته ثابت مانده است اما در کمتر از دو هفته ۵۰ میلیون ارزان شده است. این خودرو از تیر تا به امروز ۱۹۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ امروز ۶۳۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته بدون تغییر مانده است.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ امروز ۷۳۵ میلیون تومان است که طی روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است. این خودرو تقریبا دو ماه گذشته ۱۸۵ میلیون ارزان شده است.  مدل ۱۴۰۲ این خودرو ۷۶۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است. این  مدل طی یک ماه گذشته ۱۶۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا اتوماتیک ۱۴۰۱ ، ۷۵۰ میلیون تومان است که نسبت روز گذشته ۵ میلیون کاهش پیدا کرده است. تارا اتوماتیک صفر ۱۴۰۲ هم ۷۷۰ تومان قیمت خورده است که ۱۵ میلیون ریزش طی یک روز داشته است.

قیمت تارا دنده ای۱۴۰۲ هم به ۶۶۰میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است و  طی دوماه گذشته ۱۶۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به حوالی ۷۸۰میلیون تومان رسیده است که به معنای کاهش ۱۰ میلیونی طی روز گذشته است. این خودرو طی ۱۲ روز گذشته ۵۰ میلیون ارزان شده است و نسبت به خرداد ۱۹۵ میلیون تومان ریزش داشته است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۵۷۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۲۰ میلیون کاهش داشته است و طی دو ماه گذشته ۲۴۰میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۵۱۰ میلیون تومان رسیده است که طی روز گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است.  رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز ۵۲۵ میلیون تومان که۵ میلیون طی روز گذشته ارزان شده است.

قیمت رانا پلاس مدل ۱۴۰۱ هم ۴۶۵ میلیونی شده است که طی روز گذشته ۵ میلیون ریزش داشته است.

قیمت سمند EF۷ مدل ۱۴۰۱ حوالی ۵۲۰میلیون تومان است که روز گذشته ۱۰ میلیون ارزان شده است. طبق لیست قیمت ایران خودرو، این مدل سمند طی ۱۸ روز  گذشته نزدیک به ۴۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت سمند سورن پلاس بنزینی مالتی مدیا مدل ۱۴۰۱ هم ۵۳۵ میلیونی شده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است. این خودرو طی ۲۷ روز گذشته ۹۰ میلیون ارزان شده است. قیمت سمند سورن مدل ۱۴۰۲ پلاس بنزینی نیز ۵۵۰ میلیون تومان است که طی یک روز ۱۰ میلیون کاهش داشته است.

قیمت پژو پارس LX  مدل ۱۴۰۲ نیز ۵۹۰ میلیون اعلام شده است که طی روز گذشته ثابت مانده است اما نسبت به دو هفته گذشته ۴۰ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است. این خودرو هشتم خردادماه ۶۶۵ میلیون تومان بود و نسبت به امروز ۸۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۲ نیز ۴۷۵ میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است.

قیمت پژو پارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۱ نیز به ۶۸۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت روز گذشته ثابت مانده است اما طی هفته گذشته ۲۵ میلیون تومان پایین آمده است. این مدل گرانترین پژو پارس است.

قیمت پژو ۴۰۵ SLX مدل ۱۴۰۰ نیز یک هفته ای ۵ میلیون تومان ارزان شده  و ۵۰۰ میلیون تومان است.

قیمت روز محصولات سایپا

قیمت پراید وانت مدل ۱۵۱ پلاس مدل ۱۴۰۰ به ۲۵۵ میلیون تومان رسیده است و نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است اما طی ۱۲ روز گذشته ۱۵ میلیون کاهش پیدا کرده است.

قیمت پراید ۱۱۱ صفر مدل ۹۹ نیز امروز ۳۲۰ میلیون تومان است و طی روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۱ هم بدون تغییر حوالی ۲۵۰ میلیون تومان به روزرسانی شد.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ امروز بدون تغییر حوالی ۳۲۰میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت تیبا EX هاچ بک مدل ۱۴۰۰  نیز حوالی ۳۳۰ میلیون تومان اعلام شده است و تغییر نکرده است.

قیمت ساینا S دنده ای‌ مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۴۰ میلیون تومان خریدوفروش می شود  که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون کاهش داشته است. 

قیمت ساینا EX دنده ای مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۲۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون ریخته است.

قیمت کوییک دنده ای R مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۳۰ میلیون رسیده است که نسبت به دو روز گذشته  ۱۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت کوییک دنده ای S مدل ۱۴۰۱ هم ۳۳۵ میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون کاهش یافته است و  مدل ۱۴۰۲ این خودرو هم ۳۴۵ میلیون است که قیمت آن  ۵میلیون ارزان شده است.

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۹۰ میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به روز گذشته ۱۱ میلیون کاهش را به ثبت رسانده است.

قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۲ امروز به ۵۴۰میلیون تومان رسیده است و نسبت به روز گذشته ۱۵ میلیون ارزان شده است. شاهین G مدل ۱۴۰۰ هم ۵۱۵ میلیون تومان فروخته می‌شود که به معنای کاهش ۱۵ میلیونی طی دو روز گذشته است.

پیش بینی قیمت خودرو

برخی از کارشناسان بازار خودرو می‌گویند که دلیل ریزش قیمت خودرو ثبات نسبی بازار ارز و همچنین رکود بازارهایی همچون مسکن، سکه و طلاست. در واقع این روزها تنها بازار خودرو نیست که نزولی شده است. بنابراین نمی‌توان دلیل ریزش این روزها را اقدامات وزارت صمت همچون سامانه یکپارچه خودرو یا تصویب واردات خودروهای کارکرده دانست. به نظر می‌رسد تنها قیمت دلار است که آینده بازار خودرو را رقم می‌زند.

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.