کد خبر : 27150 / /
/

هواشناسی| هواشناسی تهران

آسمان تهران فردا (۶ ‌مردادماه) صاف تا کمی ابری، در بعضی ساعت‌ها غبار رقیق و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتیگراد است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی این استان، قسمتی ابری همراه با وزش باد و همراه با کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای پیش‌بینی عددی وضعیت جوی استان تهران طی امروز و فردا (۵ و ۶ مرداد) آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد برای امروز در ارتفاعات و نیمه‌جنوبی گاهی وزش باد شدید و در نواحی مستعد احتمال خیزش موقت گردوخاک با امکان انتقال گردو غبار از استان‌های مجاور و کاهش موقت کیفیت هوا و دید افقی و در ارتفاعات شمال شرق گاهی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.  

برای روزهای شنبه و یکشنبه با افزایش ناپایداری‌های فصلی در اکثر نواحی استان گاهی وزش باد شدید، در نیمه‌جنوبی گاهی خیلی شدید و در نیمه‌شمالی استان افزایش ابر و در ارتفاعات به‌ویژه ارتفاعات شمال شرق گاهی رگبار و رعد و برق مورد انتظار است. 

لازم به ذکر است طی امروز و فردا عدم تغییرات محسوس و برای روزهای شنبه و یکشنبه(۷ و ۸ مرداد) کاهش نسبی و جزیی دمای بیشینه (روزانه) پیش بینی می شود. 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.