کد خبر : 27155 / /
/

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از رعد و برق و رگبار پراکنده در برخی استان های کشور طی امروز تا دوشنبه خبر داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از رعد و برق و رگبار پراکنده در برخی استان های کشور طی امروز تا دوشنبه خبر داد.

صادق ضیاییان  با بیان اینکه از امروز جمعه تا دوشنبه به ویژه در ساعات بعد از ظهر برای نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شمال و شرق هرمزگان، جنوب کرمان، شرق و جنوب شرق فارس رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در برخی مناطق خیزش گرد و خاک پیش بینی می‌شود، اظهار کرد: امروز در شرق خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات البرز مرکزی و شمال استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، ادامه داد: شنبه و یکشنبه برای اردبیل، گیلان، مازندران، شمال استان های زنجان و قزوین، ارتفاعات البرز و بخشهایی از آذربایجان شرقی بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در بخشهایی از آذربایجان غربی، شمال کردستان و گلستان نیز بارش پراکنده گاهی رعد و برق پیش بینی می شود.

به گفته وی، روز دوشنبه در سواحل دریای خزر و شمال استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل بارش پراکنده رخ می دهد و سه شنبه احتمال رشد ابر و بارش پراکنده در سواحل شرقی دریای خزر وجود دارد.

ضیاییان افزود: طی پنج روز آینده برای مناطقی از شمال شرق، شرق، جنوب شرق، مرکز و دامنه های جنوبی البرز در بعضی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می شود. همچنین طی این مدت بخشهایی از غرب و جنوب غرب کشور افزایش سرعت باد و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، با بیان اینکه امروز در سواحل دریای خزر و اردبیل افزایش محسوس دما و از شنبه در این مناطق روند کاهشی دما رخ می دهد، عنوان کرد: طی پنج روز آینده شرق دریای عمان، شنبه تنگه هرمز و از شنبه بعد از ظهر تا دوشنبه دریای خزر مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا شنبه ( ۷ مرداد ) قسمتی ابری تا نیمه ابری، گاهی وزش باد و با احتمال وزش باد شدید و گرد و خاک و رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۸ و روز یکشنبه ( ۸ مرداد) نیمه ابری تا ابری، وزش باد، گاهی وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۶ و ۷ مرداد) اهواز با دمای ۴۹ و ۴۸ درجه سانتیگراد گرمترین و طی امروز اردبیل و شهرکرد با دمای۱۲ درجه سانتیگراد و طی فردا شهرکرد با دمای ۱۲ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مرکز استان کشور است. 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.