کد خبر : 27166 / /
/

قیمت تخم مرغ

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن با بیان این که هر‌ کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری بیش از ۱۰ هزار تومان کمتر از نرخ مصوب خود به فروش می‌رسد گفت: کاهش خرید تخم مرغ در فصل گرما، قیمت این محصول را کاهش داد.

محمد مرادی اظهار داشت: مشکلاتی و خلاءهایی برای تامین نهاده های دامی از جمله سویا وجود داشت که با ورود وزارت جهاد کشاورزی، شرکت پشتیبانی امور دام و شخص قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی این مسائل در حال رفع است.

وی با بیان اینکه هماهنگی‌های لازم به عمل آمده تا محموله‌های واردکنندگان نهاده های دامی در کمترین زمان ممکن ترخیص شود  افزود: بارگیری نهاده ها در حال انجام است و روزانه حجم قابل توجهی نهاده به سمت کشور منتقل می شود.

مشکل تامین نهاده های دامی تا دو هفته آینده به طور کامل رفع می‌شود

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن ادامه داد: با اقدامات در دست انجام، به نظر می رسد ظرف یک تا دو هفته آینده بازار تامین نهاده های دامی در کشور دوباره به شرایط پایدار و مناسبی برگردد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در فصل گرما هستیم و میزان مصرف کاهش یافته است، قیمت تخم مرغ نیز در بازار کاهش یافته است و زیر نرخ مصوب خود به فروش می‌رسد به همین منظور شرایط صادرات مازاد تولید و خرید توافقی این محصول فراهم شده است.

افت قیمت تخم مرغ، نقدینگی مرغداران را کاهش داد

مرادی با اشاره به اینکه مرغداران برای تامین سرمایه در گردش خود دچار مشکلی هستند، گفت: با توجه به انکه مرغداران نتوانستند محصول خود( تخم مرغ) را به نرخ مصوب به فروش برسانند، نقدینگی لازم برای ورود به چرخه تولید و خریداری نهاده ها کاهش یافته است به همین منظور از وزارت جهاد کشاورزی در خواست می شود، مرغداران را یاری کند.

وی تصریح کرد: بخش کشاورزی در تمام دنیا مورد حمایت هستند و مشکلات فصلی تولید، شرایط  ادامه کار را دشوار کرده است.

مرادی اظهار داشت: هر کیلوگرم مرغ درب مرغداری در حالی 36 هزار تومان به فروش می رسد که قیمت مصوب این محصول 47 هزار و  300 تومان است.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن ادامه داد: در میادین میوه و تره بار تخم مرغ متناسب با قیمت فروش مرغداران به فروش می رسد اما در سطح شهر شاهد گرانی فروش این محصول نیز هستیم و آن افت قیمت صورت گرفته رعایت نمی‌شود.

وی اظهار داشت: قیمت هر شانه تخم مرغ  30 عددی در میادین میوه و تره بار حدود 85 هزار تومان است که زیر قیمت مصوب خود به فروش می‌رسد.

منبع: تسنیم

 

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.