کد خبر : 27264 / /
/

قطع برق

طبق اعلام شهروندان و مشاهدات میدانی، قطع برق مناطقی از تهران باعث خاموشی بخش زیادی از خیابان مطهری، چهارراه قصر و بزرگراه صیاد شیرازی، خیابان خواجه عبدالله، جلفا، خیابان بخش‌هایی از خیابان ولیعصر و بلوار فردوس در غرب تهران شده است.امشب در نیمه مرداد 1402 مصرف برق در تهران رکورد زد که این رکورد خاموشی برخی از مناطق تهران را در مرکز و غرب و شرق رقم زد.

از ساعتی قبل تعدادی از شهروندان تهرانی از قطع برق مناطقی از تهران خبر می‌دهند.

طبق اعلام شهروندان و مشاهدات میدانی بخش زیادی از خیابان مطهری، چهارراه قصر و بزرگراه صیاد شیرازی، خیابان خواجه عبدالله، جلفا، خیابان بخش‌هایی از خیابان ولیعصر و بلوار فردوس در غرب تهران فاقد روشنایی است.

در خیابان مطهری قطعی برق موجب به دلیل از کار افتادن چراغ های راهنمایی موجب اختلال ترافیکی شده بود.

طبق اعلام شهروندان قطعی برق در میدان هفت‌تیر، خیابان‌های سلیمان‌خاطر، سهروردی جنوبی و شمالی، بهار شیراز، بهار و مفتح، بهشتی، هویزه، آپادانا نیز مشاهده می‌شود.

این قطعی برق در حالی روی داده که امروز سخنگوی صنعت برق اظهار کرده بود که مشکلی در تامین برق نیست.

دیروز نیز برق 50 سازمان ملی و استانی پرمصرف در تهران قطع شد تا قطعی برق به ادارات دولتی نیز سرایت کند.

سخنگوی صنعت برق در خصوص علت قطع برق در این مناطق گفت: در اثر صاعقه، رله حفاظتی پست نیروگاه شهید رجایی عمل کرد و این مسئله موجب شد نقاط محدودی از شهر تهران برای دقایقی برق نداشته باشند. بلافاصله پس از این اتفاق، با تلاش نیروهای عملیاتی، این پست به شبکه برق متصل شد و شرایط تامین برق به حالت عادی برگشت.

امروز طبق اعلام سخنگوی صنعت برق رکورد مصرف برق شکسته شد و برای اولین بار به رقم 73 هزار و 450 مگاوات رسید.

آنطور که مصطفی رجبی مشهدی اظهار کرده، مصرف برق نسبت به سال گذشته ۴ هزار مگاوات (۵.۷ درصد) افزایش یافته است.

منبع: اکو ایران

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.