کد خبر : 27347 / /
/

دستور پخت پیتزا

پیتزا ها انواع مختلفی در دنیا از آن وجود دارد. پیتزا با سیب زمینی به جای خمیر یک روش بسیار ساده برای تهیه پیتزا می باشد که شما می توانید به جای تهیه خمیر از سیب زمینی ورقه ای استفاده کنید، مواد میانی روی این پیتزا کاملا سلیقه ای می باشد می توانید از سوسیس یا کالباس استفاده کنید و یا می توانید گوشت و پیاز و قارچ را جدا تفت دهید و روی مواد بریزید که هر سه روش طعم بسیار خوبی خواهد داشت

پیتزا ها انواع مختلفی در دنیا از آن وجود دارد. پیتزا با سیب زمینی به جای خمیر یک روش بسیار ساده برای تهیه پیتزا می باشد که شما می توانید به جای تهیه خمیر از سیب زمینی ورقه ای استفاده کنید، مواد میانی روی این پیتزا کاملا سلیقه ای می باشد می توانید از سوسیس یا کالباس استفاده کنید و یا می توانید گوشت و پیاز و قارچ را جدا تفت دهید و روی مواد بریزید که هر سه روش طعم بسیار خوبی خواهد داشت. می توانید برای این که پیتزای شما کم کالری تر باشد سیب زمینی ها را داخل سرخکن سرخ کنید تا روغن کمتری مصرف شود. پیتزا با سیب زمینی یک روش بسیار ساده برای تهیه پیتزا می باشد که شما می توانید به جای تهیه خمیر از سیب زمینی ورقه ای استفاده کنید. امروز طرز تهیه پیتزا با سیب زمینی به جای خمیر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

سیب زمینی 3 عدد

تخم مرغ  2 عدد

سوسیس یا کالباس به مقدار دلخواه

پنیر پیتزا به مقدار لازم

گوجه فرنگی و قارچ از هر کدام 2 عدد

فلفل دلمه ای یک عدد

نمک، فلفل سیاه، زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه پیتزا با سیب زمینی به جای خمیر

مرحله اول: آماده سازی سیب زمینی

ابتدا باید سیب زمینی را آماده کنید برای این کار سیب زمینی را پوست بگیرید و به صورت ورقه ای برش بزنید، دقت کنید برش با ضخامت یکسان باید باشد نه خیلی نازک نه خیلی درشت باشد و بعد باید داخل تابه سرخ کنید و برگردانید تا دو طرف سیب زمینی پخته شود و یا می توانید داخل سرخکن بدون روغن نیز سیب زمینی ها را بگذارید تا پخته شود.

مرحله دوم: آماده سازی مواد پیتزا

در ادامه باید سوسیس یا کالباس مورد نظر را برش بزنید باید سوسیس ها را کمی سرخ کنید تا از خامی خارج شود. قارچ و گوجه و فلفل دلمه را بشورید و به صورت حلقه ای برش بزنید. می توانید به دلخواه از ترکیب گوشت و پیاز و کمی ادویه استفاده کنید و تفت دهید و روی پیتزا بریزید و یا حتی از مرغ ریش شده نیز می توانید استفاده کنید.

مرحله سوم: تهیه پیتزا سیب زمینی ورقه ای

در ادامه باید سیب زمینی ها سرخ شده را داخل تابه بچیند. تخم مرغ ها را با همزن دستی بزنید تا از لختگی خارج شود و بعد کمی نمک و فلفل سیاه بزنید و روی سیب زمینی ها بریزید و بعد به ترتیب سوسیس و گوجه و قارچ و فلفل دلمه را اضافه کنید و در این مرحله می توانید از پنیر ورقه ای یا رنده شده استفاده کنید و درب تابه را قرار دهید تا خودش را بگیرد و زمانی که کاملا تخم مرغ پخته و پنیر ذوب شد از روی حرارت بردارید و با سس دلخواه سرو کنید.

فوت و فن های دستور پخت پیتزا سیب زمینی ورقه ای

مواد میانی این پیتزا کاملا سلیقه ای است و می توانید تغییر دهید. می توانید این پیتزا را در فر نیز تهیه کنید و برای ۱۰ دفیقه با دمای ۱۸۰ قرار دهید تا پخته شود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.