کد خبر : 27501 / /
/

مسکن مهر پردیس

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: با ورود بازرسان به مشاوران املاک در پردیس قیمت واحدهای مسکن مهر به ۲ میلیارد تومان رسیده است.

علیرضا جعفری گفت: در صورتی که متقاضیان پروژه‌های نهضت ملی مسکن در مرحله اول آورده خود را پرداخت نکنند از سامانه حذف نمی‌شوند بلکه به پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی کمتر متصل می‌شوند و در مرحله دوم اگر مجدد تکمیل نکنند به پروژه‌های با پیشرفت‌های فیزیکی با کمتر  متصل می‌شوند و و سه مرحله به متقاضیان فرصت داده می‌شود و در نهایت  اگر تکمیل نکنند از سامانه حذف خواهند شد.

وی گفت: بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی، قیمت ساخت نهضت ملی مسکن تا ۱۰ روز آینده نهایی و ابلاغ می‌شود.

وی توضیح داد: این قیمت‌ها در قالب سه بسته ابلاغ می‌شود؛ برای ساختمان‌های ۳ طبقه به پایین، ساختمان‌های ۳ تا ۶ طبقه و ساختمان‌های ۶ طبقه به بالا مبتنی بر دو مرحله یعنی اتمام سفتکاری و اتمام نازک‌کاری محاسبه خواهد شد.

وی بیان کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده قیمت ساخت واحد‌های نهضت ملی مسکن ۷.۵ میلیون تا ۸ میلیون تومان است. به این قیمت هزینه‌های آماده‌سازی و محوطه‌سازی اضافه می‌شود، از این رو محاسبه آورده نهایی متقاضی بر اساس سه شاخص هزینه ساخت، هزینه‌های آماده‌سازی و محوطه‌سازی است نه در مجموع  ۱۰ میلیون تومان می‌شود

جعفری در پاسخ به سوال دیگر در خصوص این‌که آیا در بحث واحد‌های اعلام شده از سوی شرکت‌های عمران برای افتتاح راستی آزمایی صورت می‌گیرد با توجه به این‌که سال گذشته اعلام شد ۱۰ هزار واحد مسکن مهر پردیس افتتاح می‌شود، اما در ادامه به اردیبهشت ماه و الان هم به هفته دولت موکول شده است، گفت: دولت سیزدهم در انجام تعهدات و ارائه گزارش‌ها بر یک اصل پایبند است و آن اصل صداقت است.

وی گفت: با شناسایی خانه‌های خالی و همچنین جمع آوری مشاوران املاک متخلف قیمت واحد‌های مسکن  مهر در پردیس ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان کاهش یافته و قیمت ان‌ها به میانگین دو میلیارد تومان رسیده است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.