کد خبر : 27503 / /
/

زلزله

رئیس پژوهشکده مهندسی سازه و معاون پژوهشگاه بین‌المللی زلزله گفت: زلزله تهران در محدوده دماوند و بر روی گسل مشا بود که فعالیت‌های لرزه‌ای دیگری هم داشته‌است.

استاد فریبرز ناطقی‌الهی در گفتگو با خبر فوری اظهار کرد: حدود سال ١٨٣٠ زلزله بالای ٧.١ ریشتر از خودش در تاریخ به جای گذاشته و هر ١۶۵ سال این گسل فعال شده و زلزله‌های بالای ٧ ریشتر داشته است.

او ادامه داد: حالا که حدود ١٩۴ سال از آخرین زلزله این گسل گذشته، این بار بزرگی زلزله بیشترخواهد بود و احتمالا زلزله ٧.٢، ٧.٣ ریشتر خواهیم‌داشت و تاخیر در به وقوع پیوستنش بدتر و خطرناک تر است.

ناطق الهی ادامه داد: مطالعات نشان می‌دهد این گسل مناطق زیادی را از دماوند، تهران، ری، کرج و حتی قزوین را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 معاون پژوهشگاه بین‌المللی زلزله افزود: این گسل خطرناک خواهد بود و این تکان ٣.۹ نشان از آماده بودنش برای زلزله احتمالی بیش از ٧ ریشتر خواهد بود که باعث خواهد شد علاوه بر گسل های تهران خیلی از گسل های دیگر ایران را به حرکت در بیاورد و نابودی تهران قطعی خواهد بود.

منبع: خبر فوری

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.