کد خبر : 27714 / /
/

جوانی که یک وکیل دادگستری را در شاهرود با شلیک اسلحه به قتل رسانده بود ، دستگیر شد .

جوانی که یک وکیل دادگستری را در شاهرود با شلیک اسلحه به قتل رسانده بود ، دستگیر شد .

قاتل فراری وکیل دادگستری که بامداد مرداد ماه سال 1401 در شهرستان شاهرود به قتل رسیده بود، در چنگال عدالت گرفتار شد.​ بر اساس اعلام سردار جلیل موقوفه ئیفرمانده انتظامی استان سمنان جوانی که مسبب این جنایت شده بود در تهران دستگیر و به شاهرود منتقل شد.

بامداد دوشنبه ۱۷ مرداد سال گذشته مصادف با عاشورای حسینی، فرد ناشناسی در شهرستان شاهرود در مقابل دیدگان وحشت زده همسر و فرزند خردسال  "محمودرضا جعفرآقایی "   از وکلای دادگستری شاهرود را هدف چندین گلوله قرار داد و در اقدامی جنایت کارانه وی را به قتل رساند .ضارب در شرایطی که مقتول از خودرو 206 سفید رنگ خود خارج شده بود وی را مورد هدف قرار داد که متاسفانه مقتول در بیمارستان به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست داد.

بلافاصله بعد از این حادثه عبدالهی، رئیس دادگستری استان سمنان دستورات لازم قضائی را به فرماندهی انتظامی شهرستان شاهرود صادر و تأکید کرد تا با به‌کارگیری تمام توان اطلاعاتی و عملیاتی، مظنون احتمالی شناسایی، دستگیر و به مراجع قضایی شهرستان معرفی شود.

سردار جلیل موقوفه ئی فرمانده انتظامی استان سمنان با اشاره به برخی جزئیات پرونده این جنایت گفت:  پس از رخداد این حادثه و در اسفند ماه سال گذشته چهار نفر که در طراحی و اجرای این قتل مشارکت داشتند توسط نیروی پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود: با انجام تحقیقات از دستگیر شدگان و اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی پلیس و با همکاری سربازان گمنام، قاتل اصلی که جوانی ۲۰ ساله است شب گذشته در حوالی تهران شناسایی و دستگیر شد. موقوفه ئی گفت: بر اساس اعترافات قاتل، وی توسط یک باند اجیر شده بود و با استفاده از یک قبضه اسحله شکاری و یک خودرو سمند در مقابل درب منزل مقتول اقدام به قتل نموده بود.

بنابر گفته های یکی از همکاران مقتول، مرحوم محمودرضا جعفرآقایی در یکی از پرونده‌های مفاسد اقتصادی اطلاعاتی مهم و حیاتی در اختیار داشته و پیش از قتل بارها تهدید شده بود. موقوفه ئی از انتقال فرد ضارب به شاهرود خبر داد و گفت: قاتل بعد از انتقال به شاهرود به قتل اعتراف کرده و پرونده پس از تکمیل برای طی مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل می شود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.