کد خبر : 27802 / /
/

صراف کلاهبردار

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری یک خانم که در پوشش صرافی آنلاین در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری از کاربران می کرد، خبر داد.

از پلیس فتا، سرهنگ داود معظمی گودرزی در تشریح این خبر اظهارداشت: شخصی به پلیس فتا مراجعه و مدعی شد معامله ای جهت سرمایه گذاری در یکی از کشورهای خارجی انجام دادم و زمانی که خواستم هزینه آن را به حساب طرف مقابل حواله کنم ، در فضای مجازی جستجو کردم و با یک صرافی آنلاین در اینستاگرام آشنا شدم.

این مقام انتظامی عنوان کرد: شاکی در ادامه گفت با مدیر این صرافی که خانمی جوان و خوش صحبت بود گفتگو کردم و قرار شد در مرحله اول ۲ میلیارد ریال پول به حساب صرافی واریزکنم تا این مبلغ به ارز مورد نظر بنده تبدیل شود و به حساب فروشنده در کشور مد نظر حواله گردد، اما پس از واریز وجه دیگر جواب من را نداد.

وی افزود: کارشناسان سایبری پلیس فتا اقدامات تخصصی خود را آغاز کردند و با پیگیری های اولیه مشخص شد مجرم که یه خانم جوان است با جعل عنوان یک صرافی معتبر در شبکه های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری می کند.

سرهنگ معظمی گودرزی با اشاره به افزایش تعداد شکات به بیش از ۱۲ نفر عنوان کرد:پس از تحقیقات تکمیلی متهم در فضای مجازی شناسایی و پس از تشریفات قضایی در یکی از مناطق حوالی تهران دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

این مقام مسئول اظهار داشت: این مجرم سایبری بعد از حضور در پلیس فتا بزه انتسابی را انکار کرد اما پس از روبه رو شدن با شکات و مشاهده مستندات پرونده لب به اعتراف گشود و به کلاهبرداری از ۱۲ نفر با این روش به مبلغ حدود ۱۰ میلیارد ریال اقرار کرد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: هویت ها در فضای مجازی می تواند دروغین و جعلی باشد پس تحت هیچ شرایطی به هویت ها،فروشگاههای مجازی نامعتبر، صرافی های آنلاین و افراد ناشناس اعتماد نکنید و نقل و انتقال های مالی خود را از طریق مراجع قانونی و دارای مجوز از بانک مرکزی انجام دهید.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.