کد خبر : 27923 / /
/

شهربازی کرج

نقص فنی تاب زنجیری یک شهربازی کرج باعث گرفتار شدن ۵ نفر در ارتفاع ۲۵ متری شد.

کورش جعفری مدیر اداره بحران فرمانداری کرج از نجات پنج نفر که در تاب زنجیری شهربازی نژاد فلاح شهر کرج گرفتار شده بودند، خبر داد.

وی افزود: این افراد در ارتفاع 25 متری گیر افتاده بودند که بلافاصله پس از گزارش تیم امداد و نجات آتش نشانی کرج به محل اعزام شدند. با توجه به محدودیت فضا امکان استفاده از نردبان بلند مرتبه امکان پذیر نبود ولی با تلاش تیم امداد و نجات هر پنج نفر در کمتر از 14 دقیقه به سطح زمین منتقل شدند.

علت توقف تاب زنجیری شهربازی نژاد فلاح نقص فنی و تجهیزات غیراستاندارد بود.

در همین زمینه یحیی رمضانی سرپرست معاونت استانداری البرز و فرمانداری ویژه کرج نقص فنی و تجهیزات غیراستاندارد را علت توقف تاب زنجیره ای در پارک نژادفلاح این شهرستان اعلام کرد.

وی ادامه داد: به محض اطلاع از وقوع این حادثه با همکاری مدیریت بحران فرمانداری کرج و آتش نشانی، نردبان بلند مرتبه شهرداری در محل مستقر شد تا هر چه سریعتر شهروندانی که در ارتفاع 25 متری از سطح زمین معلق مانده بودند به پایین انتقال پیدا کنند.

وی با بیان اینکه حال عمومی پنج شهروند گرفتار در این تاب زنجیره ای مساعد است، تاکید کرد: ایمنی تجهیزات و وسایل بازی در پارک‌های کلانشهرکرج باید بررسی شود.

سرپرست معاونت استانداری البرز در ادامه فعالیت هرگونه وسیله بازی غیراستاندارد در پارک‌ها و معابر  ممنوع اعلام کرد و افزود: تمام وسایل و تجهیزات بازی باید استانداردهای لازم و مورد نیاز برای نصب را داشته باشند و در صورت بروز هرگونه مشکل، مسئولیت بر عهده مدیر مربوطه خواهد بود و با تخلفات در این زمینه برخورد می‌شود.

منبع: تسنیم

 

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.