کد خبر : 28089 / /
/

قتل

مردی که برادر خود را با ضربات چاقو به قتل رسانده است، جزییات این جنایت را شرح داد.

مردی که برادر خود را با ضربات چاقو به قتل رسانده است، جزییات این جنایت را شرح داد.

مرد جوانی که برادر خود را با ضربات چاقو به قتل رسانده در جدید‌ترین اظهاراتش با ابراز پشیمانی از قتلی که رقم زده انگیزه‌اش از جنایت را برای بازپرس جنایی شرح داد.

یکی از پاکبانان بوستان ولایت اولین روز مهرماه در تماسی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گفت: مثل هر روز در پارکینگ شماره پنج شهربانو مشغول جارو زدن بودم که مرد جوانی را دیدم که خون‌آلود روی زمین افتاده بود. وقتی بالای سرش رسیدم دیدم نفس نمی‌کشد، انگار او را کشته‌اند.

با اعلام این خبر، ماموران کلانتری راهی محل شدند و بعد از اطمینان از ماجرا بازپرس وحید ناصری، بازپرس ویژه قتل شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران را در جریان قرار دادند تا ‌همراه تیم بررسی صحنه جرم راهی محل حادثه شود.

تیم تحقیق جنایی با جسد مرد جوانی روبرو شدند که از گردن و کمر هدف ضربات چاقو قرار گرفته بود. بررسی‌های اولیه کارشناسان پزشکی قانونی نشان می‌داد تقریباً ۳۶ ساعت از زمان مرگ گذشته است. همچنین بررسی‌های کارشناسان تشخیص هویت و کارآگاهان پلیس آگاهی حکایت از آن داشت که جسد مقتول پس از قتل در مکانی دیگر به پارکینگ بوستان ولایت منتقل شده است.

در نخستین گام ماموران تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی با دستور بازپرس جنایی اقدام به انگشت‌نگاری از آثار احتمالی به جا مانده روی جسد کردند تا شاید کلید شناسایی عامل قتل شود. همچنین در یکی از جیب‌های شلوار مقتول کاغذ شکایت‌نامه‌ای پیدا شد که حکایت از آن داشت، مقتول چند روز قبل از برادر کوچکتر خود به‌دلیل اختلافات خانوادگی شکایت کرده است که همین موضوع اولین مظنون را به تیم جنایی معرفی کرد.

به‌این ترتیب ماموران جنایی برای ادامه تحقیقات پا به خانه برادر مقتول گذاشتند تا او را هدف تحقیقات خود قرار دهند. ماموران در جریان بازجویی‌های اولیه با اظهارات ضد و نقیضی مواجه شدند و همچنین در جریان بازرسی از صندوق عقب خودروی تنها مظنون شناسایی شده آثار خون و یک چاقوی خونی کشف شد. همین یافته‌ها کافی بود تا برادر مقتول از مظنون به متهم تبدیل شود.

متهم که منکر جرم خود بود پس از آنکه با شواهد و مدارک مواجه شد به قتل برادرش اعتراف کرد و ماجرا را برای بازپرس جنایی چنین توضیح داد: از کودکی با برادرم اختلاف داشتم اما این اواخر او با رفتارهایش بین اعضای خانواده اختلاف ایجاد می‌کرد. ما خانوادگی در یک ساختمان زندگی می‌کنیم، روز پنجشنبه با برادرم در مورد رفتارهایش صحبت کردم اما بینمان درگیری به وجود آمد که منجر به ضرب‌وجرح شد.

متهم جوان ادامه داد: به‌خاطر همین تصمیم گرفتم برادرم را بکشم؛ از آنجایی که می‌دانستم صبح جمعه زود از خانه خارج می‌شود با چاقو برایش کمین کردم؛ برادرم در راه‌پله‌ ساختمان بود که ضربات چاقو را به کمر و گردنش زدم.

متهم ادامه داد: وقتی که برادرم روی زمین افتاد جسدش را در صندوق عقب پرایدم گذاشتم و بعد هم با آب آثار خون را در حیاط خانه شستم؛ زمانی که هوا تاریک شد با ماشین جسد را به بوستان ولایت بردم و در پارکینگ انداختم.

پس از اعتراف صریح متهم به قتل برادرش، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی مأموریت دریافتند با بازبینی دوربین‌های مداربسته ساختمانی که قتل در آن اتفاق افتاده و بوستان ولایت ترددهای متهم را بررسی کنند تا مدارک پرونده تکمیل شود.

از سویی بازجویی از قاتل ادامه یافت. این متهم ۳۱ ساله در جدید‌ترین اظهارات خود گفته: مجرد هستم. برادرم ۴۵ ساله و او هم مجرد بود. من قبلا در کارگاه طلاسازی کار می کردم و خواننده آواز سنتی بودم و چهار سال حرفه‌ای آواز می‌خواندم. برادرم مشکلات اعصاب و روان داشت. همیشه با خانواده جروبحث می‌کرد. حتی خانه پدری را فروختیم و ارثیه‌اش را دادم که خانه در یک محله دیگر بخرد تا شاید درگیری‌ها کمتر شود اما مرتب به خانه مادرم و بقیه خانواده،‌ رفت و آمد داشت و باعث آزار بود.

این متهم در اظهارات تاره خود گفت: معمولا دعوا و درگیری داشتیم. حتی یک روز قبل از قتل دعوا کردیم که به کتک کاری کشید و به همین خاطر از من شکایت کرده بود، برگه‌ای هم که در جیبش پیدا شد مربوط به همان است. برادرم مدام سر مسایل مختلف لجبازی می‌کرد. بعد از قتل جسد تا چند ساعت در صندوق عقب ماشینم بود و در خیابان‌ها می‌چرخیدم. یکهو یادم افتاد قبلا در پارکینگ پارک ولایت تمرین رانندگی می‌کردم و جای خلوتی است، جسد را آنجا انداختم، بعد هم رفتم خانه و مادرم را به اسلامشهر بردم و برگشتم. وقتی تا روز بعد خبری از برادرم و کشف جسدش نشد فکر کردم زنده مانده و یکی او را پیدا کرده و او را به بیمارستان رسانده‌ است. اما وقتی پلیس آمد فهمیدم برادرم را کشته‌ام، مادرم وقتی فهمید من برادرم را کشته‌ام شوکه شد و الان هم خیلی پشیمانم،‌ حتی قبل از اینکه دستگیر شوم هم پشیمان بودم و می‌خواستم خود را به پلیس معرفی کنم اما ترسیدم و در خانه ماندم تا ماموران آمدند و من را دستگیر کردند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.