کد خبر : 28185 / /
/

هواشناسی| هواشناسی تهران

رئیس سازمان ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی به کشور طی هفته آینده خبر داد.

رئیس سازمان ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی به کشور طی هفته آینده خبر داد.

صادق ضیائیان با اشاره به آخرین وضعیت جوی استان‌های کشور، بیان کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (جمعه ۲۱ مهر) بارش پراکنده در سواحل دریای خزر، استان‌های زنجان، قزوین، تهران، قم و شمال سمنان ادامه خواهد داشت. شنبه (۲۲ مهر) در نوار شمالی و بخش‌هایی از شرق کشور و روز یکشنبه (۲۳مهر) در شمال غرب و شمال کردستان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: روز دوشنبه (۲۴ مهر) با ورود سامانه بارشی به کشور در شمال غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز بارش پیش‌بینی می‌شود.‌ روز سه‌شنبه بارش ضمن تشدید در سواحل، به شمال شرق کشور نیز کشیده خواهد شد.

ضیائیان تاکید کرد: امروز (جمعه ۲۱ مهر) در غرب و نوار شرقی، شنبه (۲۲مهر) و دوشنبه (۲۴مهر) در غرب و زاگرس مرکزی، سه‌شنبه در نیمه جنوبی کشور وزش باد شدید و در برخی مناطق همراه با خیزش گرد و خاک خواهد بود. امروز همچنین در شرق، جنوب شرق و مناطق مرکزی کشور کاهش نسبی دما رخ خواهد داد. دریای خزر نیز امروز مواج است.

رئیس سازمان ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، تصریح کرد: آسمان تهران فردا ( ۲۲مهر) صاف تا کمی ابری و در بعضی ساعت‌ها وزش باد با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه ( ۲۳ مهر) صاف تا کمی ابری، در بعضی ساعت‌ها وزش باد و اواخر وقت افزایش ابر با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.