کد خبر : 28248 / /
/

توزیع شیر

توزیع شیر امروز به صورت نمادین در یکی از مدارس آغاز شد و به تدریج تا سه هفته آینده تمام دبستان‌های کشور تحت پوشش قرار می‌گیرند.

روند توزیع شیر در مدارس کشور از سال 96 به دلیل تأمین نشدن اعتبارات متوقف شد اما در روند بررسی برنامه هفتم توسعه در مجلس، کمیسیون تلفیق بحث توزیع شیر در مدارس کشور را به برنامه اضافه و این موضوع مصوب شد.

امسال با تمرکز بر سلامت دانش‌آموزان، توزیع شیر مجدد در مدارس آغاز و مراسم نمادین آن امروز در مدرسه‌ای در نسیم شهر برگزار خواهد شد.

توزیع شیر در سال تحصیلی جاری قرار است در تمام دبستان‌های دولتی و غیردولتی سراسر کشور انجام شود و حدود 9 میلیون دانش‌آموز، هفته‌ای دو بار و 75 نوبت در طول سال، شیر دریافت خواهند کرد.

سید محمدرضا بنی‌طبا؛ سخنگوی انجمن صنایع لبنی کشور درباره توزیع شیر در مدارس ابتدایی کشور گفته بود: برای توزیع منظم شیر در مدارس کشور این موضوع باید در لایحه بودجه سال 1403 در نظر گرفته شود اما برای امسال با دستور رئیس جمهور محل بودجه لازم برای توزیع شیر در مدارس تعیین شد.

به گفته مسئولان وزارت آموزش و پرورش،  سایر مقاطع تحصیلی از سال‌های آینده تحت پوشش شیر مدرسه قرار می‌گیرند و امروز توزیع شیر در یکی از مدارس به صورت نمادین آغاز می‌شود و به تدریج تا سه هفته آینده در تمام دبستان‌های کشور توزیع خواهد شد.

مسئولان با توصیه به دانش‌آموزان تأکید کردند که حتماً شیر را در مدرسه مصرف کنند و قرار است در آینده شیر غنی شده با ویتامین از جمله ویتامین دی توزیع شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.