کد خبر : 28435 / /
/

فرماندار کلاله گفت: علاوه بر آبگرفتگی برخی منازل در روستاهای قوجمز، چشمه نیل و خیابان شهید مطهری و برخورد دو دستگاه خودرو به تیر برق، افتادن یک دستگاه پراید به گرگانرود در مسیر جاده گوکجه به کلاله منجر شده تا یک نفر سرنشین آن نیز مفقود شود.

فرماندار کلاله از تعطیلی مدارس شیفت صبح و عصر شهرستان کلاله بر اثر سیلاب خبر داد و گفت: راننده یک خودرو پراید بر اثر افتادن در گرگانرود مفقود شده است.

فرهاد شیبک صبح چهارشنبه ۱۷ آبان در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: بارش باران موجب بالا رفتن آب در رودخانه‌های شهرستان و بسته شدن برخی جاده‌های روستایی به کلاله شد.

وی بیان کرد: علاوه بر آبگرفتگی برخی منازل در روستاهای قوجمز، چشمه نیل و خیابان شهید مطهری و برخورد دو دستگاه خودرو به تیر برق، افتادن یک دستگاه پراید به گرگانرود در مسیر جاده گوکجه به کلاله منجر شده تا یک نفر سرنشین آن نیز مفقود شود.​

فرماندار شهرستان کلاله تصریح کرد: سیلاب در سطح شهرستان در برخی از نقاط با تجاوز از سطح پل‌ها باعث مسدودشدن مسیرها شده بود که با فروکش آب، این مسیرها قابل تردد شده است.

شیبک افزود: در سطح شهر نیز این سیلاب با ورود آب به منازل باعث خساراتی به شهروندان شده است و علاوه بر این، گل‌ولای برجای‌مانده در سطح شهر نیز یکی از مشکلات این سیلاب برای شهر و شهروندان است.

وی گفت: خوشبختانه این سیلاب خسارات جانی در برنداشته و در حال حاضر در حال جمع‌بندی خسارت‌ها هستیم و اخبار آن متعاقباً به مردم شریف اعلام خواهد شد.

رضا گزمه، شهردار کلاله نیز در خصوص خسارات سیل به خبرنگاران گفت: براثر بارش باران و بالا آمدن آب رودخانه آق سو که از مرکز شهر کلاله عبور می‌کند، بسیاری از محلات این شهر از جمله «فرهنگیان، نیازی آباد، شعرا، میدان بسیج و ابوحنیفه» دچار آبگرفتی شدید شدند.

وی اضافه کرد: براثر آبگرفتگی معابر شهر کلاله به ویژه در محلات اشاره شده، حدود ۴۰ تا ۵۰ واحد مسکونی که فاقد کف کرسی و یا در نقاط پایین قرار داشتند، دچار آبگرفتگی و خسارت شدند.

گزمه بابیان اینکه دیوار برخی واحدهای مسکونی کلاله نیز ریزش کرده است، ادامه داد: از زمان شروع بارش باران نیروهای خدمات شهری مشغول بازگشایی و هدایت مسیر آب هستند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.