کد خبر : 28483 / /
/

سامانه یکپارچه

با توجه به تولید ۸ خودروی جدید در ایران‌خودرو که به تازگی توسط شورای رقابت قیمت‌گذاری شده است و با توجه به ضرورت عرضه خودرو فقط در قالب سامانه یکپارچه، در نوبت بعدی سامانه یکپارچه، طبق قاعده این ۸ محصول عرضه خواهد شد.

در سامانه یکپارچه قیمت ها سراسری است. سامانه یکپارچه برای خرید خود رو است. همه نمیتوانند در سامانه یکپارچه ثبت نام کنند. سامانه یکپارچه چند سالی است که زده شده است. برای اطلاع از ثبت نام خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه مطلب زیر را بخوانید.

قرار است به زودی در دور جدید فروش خودرو در سامانه یکپارچه  شرکت‌های خودروساز محصولات جدید خود را بفروش برسانند.

ثبت نام سامانه یکپارچه خودرو آبان ۱۴۰۲

براساس اطلاعیه سامانه یکپارچه خودرو قرار شده نوع جدیدی از نحوه عرضه خودرو در سامانه انجام شود تا در آن خودروساز علاوه بر فروش محصولات جدید مازاد تولیدات خود را نیز در سامانه یکپارچه بارگذاری کند.

بر همین اساس قرار است به زودی در دور جدید فروش خودرو در سامانه یکپارچه شرکت‌های خودروساز محصولات جدید خود را بفروش برسانند. البته باید این نکته را مورد توجه قرار داد که تعدادی از این محصولات جدید پیش از قیمت‌گذاری به فروش رسیده و خودروساز موظف شد بعد از ایفای تعهد در این محصولات مازاد را در سامانه یکپارچه به فروش برساند.

در مرحله قبلی فروش خودرو در سامانه یکپارچه خودرو که از دوشنبه ۲۴ تا پنج شنبه ۲۷ مهرماه انجام شد متقاضیان با مراجعه به سایت ۹ محصول شرکت‌های مدیران خودرو، کرمان موتور، خودروسازی ایلیا و سانیار موتور را انتخاب و ثبت نام کردند. 

توضیحات مدیر سامانه یکپارچه خودرو درباره دور جدید
مهدی تقدسی، مدیر سامانه یکپارچه خودرو گفت: در حال حاضر با مراجعه به سایت سامانه یکپارچه می‌توانید برای ثبت نام خودروها ثبت سفارش انجام دهید.

وی در ادامه به قیمت خودروهایی که به صورت علی الحساب است اشاره کرد و گفت: قیمت نهایی این خودروها هنوز مشخص نیست و زمان تعیین آن نیز هنوز معلوم نیست. سازمان حمایت قیمت ها را اعلام می‌کند.

مدیر سامانه یکپارچه درباره دور بعدی فروش خودروهای داخلی و وارداتی اظهار کرد: غیر از این ۶ خودرو منتظر دور جدید ثبت سفارش خودروهای وارداتی باشید. ما ظرفیت‌های خالی را بررسی می‌کنیم اگر ظرفیت اضافی مانده باشد برای دور بعدی عرضه می‌کنیم. حتی ممکن است خودروسازان جدیدی هم به لیست عرضه اضافه شوند. دور بعدی فروش خودروهای داخلی را هم خواهیم داشت اما امکان اعلام تاریخ وجود ندارد.

دورهای قبلی عرضه خودرو در سامانه یکپارچه

تاکنون چندین مرحله عرضه یکپارچه خودرو از طریق سیستم نوبت‌دهی را اجرا کرده است که در‌ دو نوبت اول آن که یک‌بار در اسفند‌ ۱۴۰۱ و ‌بار دیگر در اردیبهشت امسال برگزار شد تقریبا اغلب خودروسازان از جمله دو خودروساز بزرگ یعنی سایپا و ایران‌خودرو به عرضه خودرو به متقاضیان پرداختند و متقاضیان نیز براساس فرآیند نوبت‌دهی در نوبت تحویل خودرو قرار گرفتند.

در نوبت دوم عرضه خودرو از طریق سامانه یکپارچه، به ۳ درصد از متقاضیان، خودرویی تعلق نگرفت که پیرو آن مهدی تقدسی، مدیر سامانه یکپارچه خودرو گفت: سامانه یکپارچه خودرو در شهریور ماه در قالب «طرح جایگزینی» برای ۳ درصدی که در مرحله دوم ثبت نام، خودرویی به آنها تخصیص داده نشده باز می‌شود.

مدیر سامانه یکپارچه عرضه خودرو افزود: با توجه به ظرفیت جذب نشده خودروسازان و همچنین محصولات جدید، در شهریور ماه برای ۳ درصد باقیمانده (افراد متقاضیان مرحله دوم) که خودرویی به آنها تخصیص داده نشده، ضمن حفظ اولویت امکان انتخاب خودروی جدید برای آنها فراهم می‌شود.

بنابراین سامانه یکپارچه خودرو برای این دسته از متقاضیان در ۷ شهریور ماه باز شد اما در حالی که قرار بود در بازگشایی شهریورماهِ سامانه یکپارچه «‌محصولات جدید» و «ظرفیت جذب‌نشده خودروساز» عرضه شود، این وعده محقق نشد و سامانه با عرضه ۲ مونتاژکار و معرفی چندین مدل خودرو میلیاردی باز شد در حالی که مونتاژکاران همین خودروها را آن زمان در نمایندگی‌های خود در قالب فروش فوری و فروش سه‌ماهه عرضه می‌کردند و هنوز هم عرضه می‌کنند.

همچنین یک مرحله عرضه خودرو در سامانه یکپارچه نیز در ۲۴ مهر باز شد که می‌توان از آن به عنوان مرحله سوم عرضه یکپارچه خودرو یاد کرد. اما در این دوره از عرضه هم فقط چهار خودروساز مونتاژی (ایلیا، کرمان موتور، سانیار موتور و موتور پارسیان ) حضور یافتند که خودروهای میلیاردی عرضه می‌کردند؛ در اطلاعیه سامانه یکپارچه عرضه خودرو نیز ذکر شد که این عرضه از محل افزایش تولید و ظرفیت‌های مازاد ویژه ثبت‌نام‌کنندگان مرحله اول و دوم و همچنین افرادی که تاکنون ثبت‌نامی در سامانه نداشته‌اند بازگشایی شده است و این عرضه محدود در حالی بود که متقاضیان خرید خودرو، ماه‌ها در انتظار عرضه خودروسازان بزرگ داخلی بودند.

در روز ۲۶ مهرماه‌ رقابت‌ نرخ جدید ۸ خودرو از محصولات ایران خودرو را اعلام کرد که به گفته سپهر دادجوی توکلی، مدیرکل روابط عمومی مرکز ملی رقابت، این ۸ خودرو از نظر معاونت حمل‌ونقل وزارت صمت خودروهای جدید تشخص داده شده است و لذا شورای رقابت این خودروها را ‌قیمت‌گذاری کرد.

‌هشت خودرو جدید ایران‌خودرو که توسط شورای رقابت قیمت‌گذاری شد، شامل دنا پلاس دستی با موتور EF۷P با گیربکس MT۶، دنا پلاس توربو اتوماتیک آبشنال، سورن پلاس با موتور P۷CU، پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای ارتقا یافته، پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف شیشه‌ای ارتقا یافته، رانا پلاس ارتقا یافته، تارا دستی P۱V با گیربکس ۶MT و تارا اتوماتیک V۴LX است.

بنابراین با توجه به اینکه پیش از این از سوی مدیر سامانه یکپارچه اعلام شده بود که محصولات جدید خودروسازان در سامانه یکپارچه عرضه خواهد داشت و همچنین از آنجا‌ که ۸ محصول جدید توسط ایران خودرو تولید شده که معاونت حمل‌ونقل وزارت صمت هم این خودروها را محصولات جدید تشخیص داد و گفت که با همت سازمان حمایت و شورای رقابت قیمت‌گذاری شده است، بنابراین‌ باید در نوبت بعدی عرضه‌ سامانه یکپارچه، تحت هر عنوان‌، این ۸ محصول جدید به مشتریان و متقاضیانی که ماه‌ها در انتظار عرضه خودروسازان هستند، ارائه شود.

لیست قیمت جدید محصولات ایران خودرو اعلام شد (آبان ۱۴۰۲)

قیمت جدید محصولات شرکت ایران خودرو ویژه آبان ماه ۱۴۰۲ اطلاع رسانی شد.

جزئیات قیمت:

نام محصول قیمت (تومان)
پژو پارس 294.133.000
پژو پارس سفارشی 309.545.000
پژو پارس سفارشی ELX 330.897.000
سورن پلاس دوگانه سوز 372.509.000
تارا دستی V1 580.120.000
تارا اتوماتیک V4 681.434.000
207 دستی پانوراما (ارتقا یافته) 498.584.000
207 اتوماتیک پانوراما (ارتقا یافته) 602.735.000
207 دستی TU3 323.800.000
هایما S5 993.000.000
هایما S7 1.023.000.000
هایما 8S 1.213.954.000
هایما 7X 1.482.224.000
فروش فوری محصول لوکس ایران خودرو
فقط متقاضیانی که در سامانه یکپارچه ثبت نام نموده‌اند و اسامی ایشان به عنوان اولویت زمستان ۱۴۰۲ فروش فوق العاده (فراخوان) به این شرکت اعلام شده است وبرای ایشان توسط شرکت ایران خودرو پیامک ارسال گردیده و یا در سایت فروش اینترنتی ایران خودرو اسامی آنها درج شده است نسبت به واریز وجه اقدام نمایند.
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.