کد خبر : 28540 / /
/

بر اساس داده های شرکت کنترل کیفیت هوا، هوای 9 شهر استان تهران آلوده شده است که تهران با شاخص 133 در وضعیت نارنجی قرار دارد.

 بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلودگی هوای پایتخت هم‌اکنون در وضعیت نارنجی یعنی ناسالم برای گروه‌های حساس و  روی عدد 133 قرار داد.

بر اساس این گزارش شهریار با شاخص 160، اسلامشهر با شاخص 158، قرچک با شاخص 168، ملارد با شاخص 157 و باقرشهر با شاخص 182 در وضعیت قرمز آلودگی یعنی ناسالم برای همه گروه ها قرار دارد.

همچنین بهارستان با شاخص 143، پاکدشت با شاخص 140 و پیشوا با شاخص 111 در وضعیت نارنجی قرار دارند که طبق توصیه شرکت کنترل کیفیت، افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

از ابتدای سال جاری تا به امروز در تهران 9 روز هوای پاک، 176 روز هوای قابل قبول، 57 روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و 6 روز هوای ناسالم در روز شمار شاخص آلودگی هوا به ثبت رسیده است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای قابل قبول (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.