کد خبر : 28689 / /
/

نیوزویک نوشت: در فیلم پارک ژوراسیک، دایناسورها و برخی حیوانات منقرض‌شده به صورت شبیه سازی شده به زندگی برمی‌گردند، با این حال بازگشت حیوانات منقرض شده توسط اکتشافات دانشمندان به واقعیت می‌پیوندد. در فیلم پارک ژوراسیک، دایناسورها و برخی حیوانات منقرض‌شده به صورت شبیه سازی شده به زندگی برمی‌گردند، با این حال بازگشت حیوانات منقرض شده توسط اکتشافات دانشمندان به واقعیت می‌پیوندد.​

محققان با استفاده از DNA حیوانات منقرض‌شده از فسیل و یا نمونه‌هایی از گونه‌های موزه‌ای آنها می‌توانند به احیای یک گونه منقرض شده بپردازند، به عنوان مثال ماموت‌ها گزینه خوبی برای احیا هستند چرا که نمونه‌های ژنتیکی آنها در یخبندان سیبری باقی مانده است و دانشمندان دسترسی به مطالعه ژنوم و dna آنها را دارند. 

این نوع ماموت‌ها حدود ۴۰۰۰ سال است که منقرض شده اند اما اگر مطالعه ژنوم آنها موفقیت آمیز باشد تنها در ۵ سال دیگر به زندگی بازگردانده شده و در آلاسکا به زندگی خود ادامه می‌دهند.

محققان قصد دارند در سال ۲۰۲۶ جنین ماموت را به رحم فیلم آسیایی منتقل کنند در صورت موفقیت در این آزمایش اولین ماموت در سال ۲۰۲۸ متولد خواهدشد و به زندگی برخواهد گشت.

منبع: خبر فوری

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.