کد خبر : 28903 / /
/

قیمت پراید

​برای مشاهده قیمت روز پراید در بازار آزاد و کارخانه همراه ما باشید.

قیمت پراید مدام در نوسان است.قیمت پراید ارزان شده. قیمت پراید هر روز ارزانتر میشود. قیمت پراید نسبت به گذشته گرانتر شده. ممکن است قیمت پراید ارزانتر هم شود.

جهش قیمت پراید در بازار

قیمت پراید

بررسی قیمت خودرو امروز نشان می دهد که قیمت پراید صفر در بازار آزاد افزایشی شده است. بر اساس جدیدترین لیست قیمت محصولات سایپا دی ۱۴۰۲ ، قیمت پراید ۱۱۱ صفر سال ۹۹ به ۳۲۷ میلیون تومان رسیده است که ۲ میلیون تومان گران شده است.

همچنین قیمت پراید وانت صفر سال ۱۴۰۲ مدل ۱۵۱ SE  لاینر امروز ۲۷۲ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۳ میلیون تومان گران شده است.

قیمت پراید ۱۵۱ صفر سال ۱۴۰۲ نیز ۲۷۴ میلیون تومان است و طی یک روز ۵ میلیون گران شده است. قیمت پراید صفر ۱۴۰۰ مدل ۱۵۱ نیز حوالی ۲۵۰ میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت پراید صفر امروز

برند مدل(سال ساخت) کارکرد (کیلومتر) قیمت (تومان)

پراید ۱۱۱ SE ۱۳۹۹|سایپا صفر ۳۲۷٬۰۰۰٬۰۰۰

پراید ۱۳۲ SE ۱۳۹۹|سایپا صفر ۳۱۹٬۰۰۰٬۰۰۰

پراید ۱۵۱ SE

۱۴۰۲|سایپا - لاینر صفر 3 ۲۷۲,۰۰۰,۰۰۰

پراید ۱۵۱ SE ۱۴۰۲|سایپا صفر 6 ۲۷۴,۰۰۰,۰۰۰

پراید ۱۵۱ SE ۱۴۰۱|سایپا صفر 2 ۲۵۷,۰۰۰,۰۰۰

پراید ۱۵۱ SE ۱۴۰۰|سایپا صفر  2 ۲۵۰,۰۰۰,۰۰۰

قیمت پراید دست دوم

برند مدل(سال ساخت) کارکرد (کیلومتر) قیمت (تومان)

پراید، هاچ بک​

۱۳۸۵ ۳۷۰,۰۰۰ ۱۳۰,۰۰۰,۰۰۰

پراید، صندوق دار

۱۳۸۹ ۲۷۰,۰۰۰ ۱۷۵,۰۰۰,۰۰۰

پراید، ۱۳۱ SE 

۱۳۹۷

۷۷,۰۰۰ ۲۲۵,۰۰۰,۰۰۰

پراید، ۱۳۱ SE

۱۳۹۵ ۱۶۰,۰۰۰ ۲۱۸,۰۰۰,۰۰۰

پراید، ۱۱۱ E

۱۳۹۲ ۲۴۰,۰۰۰ ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰

پراید، ۱۳۲ SE

۱۳۹۸ ۸۰,۰۰۰ ۲۶۲,۰۰۰,۰۰۰

بر اساس قیمت خودروهای کارکرده امروز، قیمت پراید دست دوم دیوار مدل ۱۳۲ SE سال ۹۸ با ۸۰ هزارکیلومتر کارکرد به ۲۶۲ میلیون تومان رسیده است. همچنین قیمت پراید ۱۱۱ کارکرده سال ۹۲ با ۲۴۰ هزارکیلومتر کارکرد نیز ۲۱۸ میلیون تومان شده است.

برای خرید پراید صندوق دار دست دوم سال ۹۸ نیز باید ۱۷۵ میلیون تومان هزینه کنید. قیمت پراید هاچبک سال ۸۵ نیز ۱۳۰ میلیون اعلام شده است.

قیمت کارخانه پراید وانت

برند مدل(سال ساخت) کارکرد (کیلومتر) قیمت (تومان)

پراید ۱۵۱ SE ۱۴۰۲سایپا - لاینر صفر ۲۳۹,۰۳۲,۰۰۰

پراید ۱۵۱ SE ۱۴۰۲ - سایپا DA صفر ۲۵۹,۰۳۴,۰۰۰

قیمت کارخانه سایپا در آذرماه نشان می دهد که قیمت کاخانه پراید صفر مدل ۱۵۱ لاینر حوالی ۲۳۹ میلیون تومان است.

پراید خودرویی است که توسط شرکت کیا موتورز در کره جنوبی تولید شد. تولید این خودرو در ایران از سال ۱۳۷۲ توسط شرکت سایپا در دو مدل سدان و هاچ‌بک تحت عنوان «صبا» و «نسیم» آغاز شد.

خاستگاه نخستین خودرو پراید، مدل فورد فستیوای ساخت کشور آمریکا است. مدل‌های اولیه پراید از خودروهای مزدا ۱۲۱ و فورد فستیوا گرفته شد و سپس توسط شرکت کیا موتورز با تغییراتی در کره جنوبی ساخته شد ولی به دلیل نبود ایمنی لازم نتوانست مجوز صادرات به آمریکا و اروپا را بگیرد.

در سال ۱۳۷۲، پراید برای اولین بار توسط گروه سایپا در ایران تولید و راهی بازار شد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که پراید در سال ۱۳۷۲ با قیمتی بین یک میلیون و ۸۷۰ هزار تا ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسید.

پرایدهای با صندوق عقب کامل نیز در آن دوره با قیمتی معادل ۲ میلیون و سیصد هزار تومان به فروش می‌رسیدند.

در زمانی که پیکان به عنوان نمادی از عقب‌ماندگی در صنعت خودروسازی شناخته می‌شد و عبارت "مدیریت پیکانی" برای توصیف ناکارآمدی‌ها استفاده می‌شد، پراید با استقبال خوبی از بازار مواجه بود. در سال ۱۳۷۳، قیمت پراید به ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید و با افزایش پیوسته در طول زمان، به قیمتی در حدود ۵ میلیون تومان در بازار محبوبیت زیادی پیدا کرد. به سرعت، پراید پیکان را از خط تولید خارج کرده و در سال ۱۳۸۳، به عنوان خودرویی بی‌بدیل و محبوب، جایگاه برتری را در جاده‌ها به دست آورد. با این حال، تفاوت بین پیکان و پراید یک تفاوت آشکار و قابل انکار بود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.