کد خبر : 592 / /
/

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام، از اعلام آمادگی ۹۹۱۱ نفر برای مشارکت در آزمایشات بالینی واکسن ایرانی کرونا خبر داد.

واکسن کرونا به معنی واقعی ریشه کن شدن این بیماری نیست و باید بدانیم که بهترین درمان زدن ماسک و رعایت فاصله ی اجتماعی نیز هست واکسن کرونا می تواند در حال حاضر بهترین واکسن این ویروس زدن ماسک باشد واکسن کرونا در ایران یعنی واکسن کووید 19 ایرانی تا به امروز در سازمان بهداشت جهانی 5 واکسن را به ثبت رسانده است واکسن کرونا در ایران در حال حاضر دارای آزمایش انسانی است و نباید اصلا وابسته و متکی به واکسن خارجی باشیم واکسن کرونا ریاست سازمان بررسی واکسن کویید 19 ایرانی که به مرحله ی انسانی رسیده است زیر نظر شهید محسن فخری زاده بوده است 

کرونا ویروس

حجت نیکی ملکی، در توییتی، از علام آمادگی ۹۰۰۰ نفر برای مشارکت در آزمایشات بالینی واکسن ایرانی کرونا خبر داد و نوشت: تا ساعت ۱۰ شب سه شنبه ۲ دی ۹۹، ۱۷۰۱۲ نفر از هموطنان برای شنیدن شرایط مشارکت در آزمایشات بالینی واکسن کرونای ستاد اجرایی فرمان امام (شفافارمد) با ۴۰۳۰ تماس گرفتند و ۹۹۱۱ نفر از آنها برای مشارکت در آزمایشات اعلام آمادگی کردند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) گفت: آزمایش انسانی واکسن کرونا تولید محققان ایرانی هنوز شروع نشده است و در اواسط هفته آینده این مرحله آغاز می شود.

محمد مخبر در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) اخبار منتشر شده مبنی بر آغاز آزمایش انسانی واکسن کرونای ایرانی را که از روز گذشته برخی رسانه منتشر کرده اند تکذیب و تصریح کرد: ما مصر هستیم تا از ابتدای ا مر مقررات مرتبط با شیوه نامه‌های بهداشتی جهانی و وزارت بهداشت و درمان را طی کنیم.

رئیس ستاد اجرایی حضرت امام خمینی (ره) که زیرمجموعه اش مسئولیت ساخت نخستین واکسن ایرانی را برعهده دارد و مرحله آزمایش حیوانی را با موفقیت پشت سرگذاشته است، افزود: هنوز آزمایش انسانی این واکسن شروع نشده است و داوطلبان نیز انتخاب نشده اند.

مخبر خاطرنشان کرد: البته بخش عظیمی از مردم به ویژه جوانان عزیز اعلام داوطلبی کرده اند اما انتخاب داوطلبان فرآیندی دارد و ابتدا تنها این واکسن روی یک نفر تزریق خواهد شد و بعد چند روز روی ۳ نفر و سپس کم کم روی ۵۶ داوطلب آزمایش می‌شود.

امیدواریم در مدت ۴ الی ۵ ماه آینده این واکسن در اختیار مردم قرار بگیرد

رئیس ستاد اجرایی حضرت امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: واکسن کرونا ی تولید محققان ایرانی به روش ویروس کشته تهیه شده و عوارض آن اندک است.

مخبر با بیان اینکه تمام امکانات این اقدام از قبیل متخصصان و مکان اجرای این آزمایش فراهم شده است، گفت: اواسط هفته آینده آزمایش انسانی واکسن کرونای ایرانی آغاز می‌شود و امیدواریم در مدت ۴ الی ۵ ماه آینده این واکسن در اختیار مردم قرار بگیرد.

چگونگی ثبت نام داوطلبان تزریق واکسن کرونا

رئیس ستاد اجرایی حضرت امام خمینی (ره) درباره چگونگی ثبت نام داوطلبان برای شرکت در آزمایش انسانی واکسن کرونا، افزود: داوطلبان می‌توانند در سامانه ۴۰۳۰ ثبت نام کنند و پس از این مرحله با آنها تماس گرفته خواهد شد.

وی افزود: من خودم از افرادی بودم که دوست داشتم واکسن روی من آزمایش شود اما چون مبتلا شده بودم نمی‌توانستم زیرا حضور در آزمایش انسانی شرایط خاصی نیاز دارد که باید بررسی شود.

مخبر تصریح کرد: من خودم از افرادی بودم که دوست داشتم واکسن روی من آزمایش شود اما چون مبتلا شده بودم نمی‌توانستم زیرا حضور در آزمایش انسانی شرایط خاصی نیاز دارد که باید بررسی شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) با بیان اینکه تصمیم داریم بخشی از واکسن‌های تولید شده را به شکل رایگان در اختیار افراد بگذاریم، افزود: اصل بحث جان ادم ها است امیدوارم هم دولت هم مجلس و هر کجا که می‌توانند این واکسن را وارد کنند این کار را انجام دهند.

کرونا ویروس

دنبال سود در تولید واکسن کرونا نیستیم

وی درباره قیمت این واکسن‌ها هم گفت: ما در تمام بخش دارویی خصوصاً تولیدات بخش کرونا نه در قیمت و نه در توزیع دخالتی نمی‌کنیم و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مسئولیت توزیع و… را برعهده دارد.

مخبر با تاکید بر اینکه در بخش دارویی دنبال شناسایی سود نیستیم، گفت: رویکردمان در این باره اجتماعی است و اقتصادی نیست.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) خاطر نشان کرد: الان ۱۰۰ میلیون ماسک در انبارهایمان هست اما چون احتمال می‌دهیم ممکن است روزی نیاز داشته باشیم به رغم اینکه کشورهای مختلف خواستار آن بوده اند جلوی صادرات آن را گرفته ایم، ما نه در قیمت و نه در توزیع نقشی نداریم.

تصمیم داریم حتماً بخشی را به شکل رایگان در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌دهیم تا مردم نیازمندی که نمی‌توانند تهیه کنند از آن محروم نباشند، همان طور که برای ماسک و داروی رمدسیور نیز این کار را انجام دادیم.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار