کد خبر : 2773 / /
/

دکتر ارتین کمالی توضیح داد: عصر روز گذشته -دوشنبه ۶ اردیبهشت ماه- جوان ۲۸ لالجینی بر اثر بی احتیاطی از طبقه سوم منزل شخصی خود سقوط کرد و در دم جان باخت.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان از جان باختن جوان لالجینی بر اثر سقوط از طبقه سوم منزلش خبر داد.

دکتر ارتین کمالی توضیح داد: عصر روز گذشته -دوشنبه ۶ اردیبهشت ماه- جوان ۲۸ لالجینی بر اثر بی احتیاطی از طبقه سوم منزل شخصی خود سقوط کرد و در دم جان باخت.

آمار تلخ مرگ بر اثر سقوط

وی با اشاره به اینکه وظیفه پزشکی قانونی در قبال افرادی که در اثر سقوط فوت می‌کنند، تنها تشخیص علت فوت از نظر پزشکی و تأیید آن است و تشخیص مکانیسم حادثه و اینکه فرد چرا دچار سقوط شده، برعهده مراجع قضایی است، افزود: سال گذشته تعداد ۱۵ زن و ۴۶ مرد در استان همدان بر اثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داده اند.

مرگ

کمالی تصریح کرد: برای پزشکی قانونی بررسی علائم جسمانی فرد متوفی و دلیلی که موجب مرگ وی از نظر پزشکی شده، مهم است و اینکه در وقوع حادثه ای که منجر به مرگ وی شده (به عنوان مثال سقوط از کوه)، انگیزه فردی یا عوامل دیگری دخیل بوده است، اصلاً نقشی ندارد.

سقوط از ارتفاع از عوامل مرگ در کشور

به گفته مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان، سقوط از ارتفاع فی النفسه برای ما مهم نیست بلکه مهم، علت فوت فرد سقوط کننده از نظر پزشکی هم‌چون ضربه به سر یا سکته در هنگام سقوط است.

کمالی در پایان خاطرنشان کرد: سقوط از ارتفاع سهم زیادی از آسیب ها و جراحت ها را در کشور به خود اختصاص داده است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار