کد خبر : 4861 / /
/

یک دختر پناهجوی بوسنیایی خود را حلق‌آویز کرد.

عکس حلق‌آویز کردن دختر پناهجو تصویر دردناکی است که با دیدن آن دل ها به لرزه می افتاد.

 

 

وقتی دارکو باندیچ عکس دختر پناهجوی بوسنیایی که خود را حلق‌آویز کرده بود، ثبت می‌کرد، نمی‌دانست این عکس به یکی از نمادهای تصویری یادآور مصائب ملت بوسنی و هرزگوین تبدیل می‌شود.

به گزارش رکنا، «عکس‌های تکان‌دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی که در هر قسمت یکی از تاثیرگذارترین و ماندگارترین عکس‌های تاریخ را مورد بررسی قرار می‌دهد، در این قسمت به سراغ عکسی از یک دختر پناهجوی بوسنیایی رفته است که به دلیل کشته شدن هم‌وطنان خود توسط نیروهای صرب و شدت آسیب‌های روحی، در جنگل‌های حومه کمپ آوارگان خود را حلق‌آویز کرد.

دلیل حلق آویز کردن دختر بوسنی چه بود؟

این عکس که توسط دارکو باندیچ، عکاس خبرگزاری فرانسه ثبت شد، جنایت کشتار مسلمانان در شهر سربرنیتسای بوسنی را برای مردم جهان روایت می‌کند. جنایتی که بعد از گذشت بیش از ۲۵ سال، هنوز از سرنوشت اجساد صدها نفر از قربانیان آن خبری نیست. دلیل این اتفاق نیز عملیاتی است که بعد از قتل‌عام در جهت پنهان کردن جنایت انجام شد.

«عکس‌‎های تکان‌‎دهنده» کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌وی زبانگردانی شده است. این برنامه روز جمعه (۱۴ خرداد ماه) ساعت ۴ بامداد به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعت ۱۱ و ۲۰ دقیقه، شنبه ساعت‌های ۲۲:۳۰،۱۵:۰۰،۰۹:۳۰ و یکشنبه ساعت ۱۷:۳۰ و دوشنبه ساعت ۱۳:۳۰ روی آنتن هیسپان تی‌وی می‌رود

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار