کد خبر : 10804 / /
/

محسن رضایی از چالش کسری بودجه سخن گفته و در عین حال از قطع کامل استقراض از بانک مرکزی و چاپ پول سخن گفته است.

وضعیت بورس منفی است. وضعیت بورس شرایط بدی پیدا کرده است. وضعیت بورس سیر نزولی داشته است.  بازگشت وضعیت بورس به کانال 1.4 میلیون واحد بسیار سخت شده است. آخرین اخبار درباره وضعیت بورس را در «خبر روز» دنیال کنید.

وضعیت بورس خطرناک‌تر شد!؟

هرچند رئیس جمهور و معاون اقتصادی او روز گذشته از حمایت از بازار سهام صحبت کردند اما اظهارات محسن رضایی درباره تامین کسری بودجه دولت تعدادی از سهامداران را نگران‌تر کرده است.

محسن رضایی از چالش کسری بودجه سخن گفته و در عین حال از قطع کامل استقراض از بانک مرکزی و چاپ پول سخن گفته است. پس از این اظهارات برخی از فعالان بازار سهام ابراز نگرانی کردند که احتمالا تنها راه موجود برای دولت تامین کسری بودجه از طریق بازار سهام است که به شکل فعالیت در بازار بدهی و فروش اوراق مشارکت خود را نشان خواهد داد. تا پیش از این نیز در هفته‌های اخیر فروش اوراق دولتی در بازار سهام چالش بزرگی را برای بورس به وجود آورد و شاخص کل بورس و سبد سهامداران به شدت متاثر شد.

با این حال رضایی گفته است: دولت برای تقویت بازار سرمایه اقدامات متعددی را پیگیری می‌کند؛ زیرساخت بازار سرمایه در حال تکمیل است، زیرا بسیاری از ابزارهای موجود مربوط به ۵۰ سال گذشته بوده و سنتی است و بازار نمی تواند انعطاف داشته باشد. از آنجا که بازار سرمایه را برای آینده اقتصاد کشور بسیار مهم می‌دانیم، اهمیت فوق العاده‌ای برای آن قائل هستیم و آن را تقویت می‌کنیم. سهامداران این بازار صبر و حوصله داشته باشند؛ آینده بورس بسیار خوب خواهد بود.

اما سخن مهمتر او درباره کسری بودجه بود که توضیح داد: بزرگترین آسیبی که در آغاز به کار دولت سیزدهم با آن روبرو شدیم، کسری ۴۰۰ هزار میلیارد تومانی بودجه بود که این عدد در حال حاضر به مقدار زیادی در حال رفع شدن است. اکنون استقراض از بانک مرکزی و چاپ پول بدون پشتوانه به صورت کامل قطع شده و درآمدهای جدیدی تعریف شده تا از فشاری که روی مردم است کاسته شود و دولت با استفاده از جیب مردم به دنبال تامین هزینه‌های خود نباشد.

در همین حال روز گذشته رئیس جمهور نیز اظهارات مشابهی را داشت و بیان کرد: ادامه نوسانات بورس در زندگی مردم تاثیر می‌گذارد، لذا باید تدبیری اندیشید تا آرامش بر این بازار حاکم شود و مردم و سرمایه گذاران خُرد دچار نگرانی نشوند.

ابراهیم رئیسی از سخنگوی اقتصادی دولت خواست در این زمینه با مردم و سهامداران سخن بگوید تا منطق بازار بورس و چشم اندازآینده بهتر تببین شود.

آخرین خبرها درباره وضعیت بورس| اخبار تأثیر گذار بر معاملات

در پایان معاملات روز گذشته بازار سهام شاخص کل بورس با ۳۵ هزار واحد منفی و ۲٫۵۷ درصد افت در محدوده یک میلیون و ۳۴۰ هزار واحد قرار گرفت. کدام اخبار امروز در روند بازار موثر هستند؟

به گزارش تجارت‌نیوز،در پایان معاملات روز گذشته بازار سهام شاخص کل بورس با ۳۵ هزار واحد منفی و ۲٫۵۷ درصد افت در محدوده یک میلیون و ۳۴۰ هزار واحد قرار گرفت. کدام اخبار امروز در روند بازار موثر هستند؟

_ بانک ملت سقف تسهیلات غیرحضوری فرابانک خود را از مبلغ ۳۰ میلیون تومان به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان افزایش داده و بخشنامه آن را به شعب خود ابلاغ کرد.

_ رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان اظهار داشت: سوبسیدهای بسیار شدیدی از طریق قرعه کشی‌ها به بعضی از افراد داده می‌شود. می‌توان گفت ۹۵ درصد از کسانی که برای قرعه‌کشی‌ها ثبت نام می‌کنند، فروشنده هستند و تنها پنج درصد آنها برای مصرف شخصی ثبت نام‌ می‌کنند.

_ بازارهای جهانی روز گذشته تعطیل بود و اونس جهانی تغییری نکرد. قیمت طلا ۱۸ عیار در بازار دیروز یک میلیون و ۱۶۳ هزار تومان قیمت خورد.

_ قیمت دلار در بازار آزاد دیروز روند کاهشی داشت و کانال ۲۷ هزار و ۵۰۰ را از دست داد. نرخ ارز در بازار آزاد روز گذشته ۲۷ هزار و ۴۲۰ تومان اعلام شد.

_ رئیس سازمان پدافند غیرعامل با تشریح جزئیات حمله هکری به سیستم توزیع سوخت کشور گفت: این حمله به حمله سایبری به راه‌آهن و بندر شهید رجایی شبیه است و از نظر ما به‌طور قطع به‌وسیله آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها انجام شده است.

_ وزیر امورخارجه عربستان در خصوص حل مشکلات ایران و عربستان گفت: مذاکرات با ایران برگزار شده، اما پیشرفت زیادی نداشته است.

_ عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات داروی کامل، مواد اولیه و تجهیزات در نیمه ابتدایی امسال به پایان رسیده است و در صورت تخصیص نیافتن ارز ۴۲۰۰ تومانی، باید از ارز نیمایی برای واردات استفاده کرد.

_ رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه بانک مرکزی در بازار متشکل معاملات ارزی به عنوان بازارگردان حضور دارد، گفت: تعامل بازار پول و سرمایه ضروری است، قطعاً بازار پول و سرمایه هر یک به تنهایی نمی‌توانند برطرف‌کننده مشکلات باشند وبازار سرمایه نیز از ظرفیت‌های مطلوبی برخوردار است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.