کد خبر : 10954 / /
/

شاید کسانی که هوادار مهدی طارمی هستند یا از نزدیک او را می‌شناسند هم ماجرا را ندانند اما ستاره کنونی تیم ملی ایران و باشگاه پورتو حدود ۹ سال قبل تصمیم می‌گیرد دوران خدمت سربازی خودش را در فجرسپاسی بگذراند.

غلامحسین پیروانی سرمربی شناخته شده شیرازی زمانی ستاره فعلی پورتو را نخواست تا مهدی طارمی برای سربازی به نیروی دریایی بوشهر برود!

شاید کسانی که هوادار مهدی طارمی هستند یا از نزدیک او را می‌شناسند هم ماجرا را ندانند اما ستاره کنونی تیم ملی ایران و باشگاه پورتو حدود ۹ سال قبل تصمیم می‌گیرد دوران خدمت سربازی خودش را در فجرسپاسی بگذراند.

برهمین اساس مهدی طارمی جوان که در شاهین بوشهر توپ می‌زد به شیراز می‌رود تا در تست فنی فجرسپاسی شرکت کند. داریوش صبوری دستیار آن زمان غلامحسین پیروانی هم طارمی جوان را می‌پسندد اما شاغلام می‌گوید: سرباز غیر بومی نمی‌خواهیم! این درحالی بود که بسیاری از بازیکنان بزرگ و مطرح تاریخ باشگاه فجرسپاسی شیراز غیر بومی بوده‌اند!

اما چه شد که غلامحسین پیروانی جوان مستعد بوشهری را به خاطر غیر بومی رد کرد هنوز هم علامت سؤال است! پس از این داستان، مهدی طارمی ناراحت و سرخورده راهی خدمت سربازی آن هم در نیروی دریایی شد. دورانی که یک سال و نیم به طول انجامید و او در پادگان نیروی دریایی بوشهر خدمت کرد .

عجیب این که در این مدت هیچکس سراغی از گلزن ۱۸ ساله نگرفت و طارمی جوان هر از گاهی به طور تفننی لب ساحل بوشهر و کنار بچه محلهایش فوتبال بازی می‌کرد. همه نزدیکان مهدی طارمی و حتی پدرش تصور کردند فوتبال او به اتمام رسیده و باید بعد از خدمت سربازی دنبال شغل دیگری باشد!

شاید کمتر کسی فکرش را می‌کرد دو سال بعد مهدی طارمی با عقد قراردادی دو ساله به پرسپولیس ملحق شود. او از هفته سوم در تیم بزرگ پرسپولیس فیکس شد. پرسپولیس با ذوب آهن بازی داشت که علی دایی و یارانش موفق شدند با حساب یک بر صفر این مسابقه را ببرند. تنها گل بازی را هم مهدی طارمی روی ارسال حسین ماهینی همشهری‌اش با ضربه سر زد و... باقی ماجرا را هم که همه می‌دانید.

جوان بوشهری که روزی توسط غلامحسین پیروانی رد شده بود پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری طی کرده و حالا تبدیل به ستاره تیم ملی ایران و پورتو شده است. البته جالب تر اینکه مهدی طارمی که علاقه خاصی به شاغلام پیروانی دارد هرگز مصاحبه ای درباره ماجرای رد شدن در تست فجرسپاسی انجام نداده است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.