کد خبر : 16427 / /
/

 

با توجه به ارزشمندی اطلاعات و اخبار در عصر حاضر، سئو سایت خبری یکی از اقدامات مهمی است که همه سایت­های خبری به ان نیاز دارند. اینکه یک سردبیر سایت خبری بداند سئو سایت­های خبری چگونه انجام می­شود از اوجب واجبات است زیرا تولید محتوای خبری جذاب و گیرا در کنار مهارت سئو می­تواند یک سایت خبری را سرپا نگه دارد و او را در موتورهای جستجو گوگل در صفحه اول قرار دهد. کی از نکاتی که بیان آن حائز اهمیت است، ارزشمندی و اختصاصی بودن خبر است. در سئو سایت خبری بسیار با اهمیت است که خبرهای منتشر شده تولید خود سایت باشد نه اخبار کپی و تکراری!

امروزه الگوریتم­ها و موتورهای جستجوی گوگل در بحث سئو بسیار هوشمند و زرنگ شده­اند و شما دیگر قادر نیستید تا با انتشار محتوای بیهوده و فقط صرفا دارای کلمه کلیدی پر تکرار سئو سایت خبری یا هر سایت دیگری را انجام دهید زیرا موتورهای جستجوی گوگل تشخیص می­دهند که کدام محتوا برای مخاطب ارزشمند و مید بوده است. اصطلاحا دیگر سئو کلاه سیاه پاسخگو نخواهد بود و با سئو کلاه سیاه است که می­توان موتورهای جستجوی گوگل را راضی نگه داشت.

سئو سایت خبری

چرا سایت­های خبری به سئوی قوی نیاز دارند؟

شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده است که بر سئو سایت خبری تاکید می­شود و عملکرد سئوکار در سایت­های خبری بسیار حساس و مهم است؟ در پاسخ باید بگوییم که با توجه به نرخ رشد ارزش اطلاعات در جوامع و همچنین افزایش اخبار موجود در جوامع، سایت­های خبری و بسترهای نشر اطلاعات خبری اهمیت پیدا کرده­اند. از همین جهت رقابت میان تعداد کثیری از سایت­های خبری بر آن وجود دارد که بتوانند بهینه سازی سایت خود را برای موتورهای جستجو به خوبی و با قدرت کافی انجام دهند تا بتوانند سایت خبری خود را در صفحه اول گوگل و در موضوع خود به عنوان اولین سایت­های  صفحه اول برسانند.

 

سئو سایت خبری اگر بخواهد قوی و استاندارد انجام شود نیاز است تا سردبیر سایت خبری هم با مهارت­های سئو آشنا باشد و هم سواد رسانه­ای مناسبی در جهت انتقال اخبار گیرا و جذاب به مخاطب داشته باشد. شاید در ذهن شمااین سوال ایجاد شود که تیتر خبر چگونه می­تواند گیرا و جذاب باشد. برای پاسخگویی به این سوال ابتدا باید فرق تیتر جذاب و تیتر زرد را مشخص کرد. لزوما یک تیتر جذاب، تیتر زرد و بیهوده نیست. لازم است تا گروه سردبیری سایت خبری در سئو سایت خبری خود متناسب با موقعیت و وضعیت و همچنین فضای اجتماعی حاکم تیتر و موضوع اخبار خود را انتخاب کنند تا متناسب با فضای ذهنی مخاطب اخبار به جامعه هدف منتل شود.

در سئو سایت خبری از چه روش­هایی استفاده می­شود؟

یکی از نکاتی که در سئو سایت خبر مهم است، خبرهای روزانه و پر تکرار است. بعضی از اخبار هستند که هر روز در سایت­های خبری اعلام می­گردند و سبک خبری ان اعلامی است. به عنوان مثال اگر سایتی خبری؛ اخبار اقتصادی منتشر می­کند، روزانه قیمت تمام واحدهای ارزی را صبح به صبح اعلام می­کند. تمرکز بر کلمات کلیدی چنین اخباری می­تواند سئو سایت خبری شما مفید و کارساز باشد.

یکی از نکات مهم در روش­شناسی سئو سایت خبری آن است که استراتژی محتوایی وجود داشته باشد. استراتژی محتوایی آن است که برای انتشار اخبار خود برنامه مدون و دقیقی وجود داشته باشد و متناسب با تقویم زمانی و اتفاقات در حال جریان در جامعه راهبرد محتوای چیده شود. به عنوان مثال اگر در بازه ده روزه­ی آینده، مذاکرات برجام شروع می­شود اخبار سیاست خارجی را بیشتر متمرکز خواهیم شد. همه روش­های سئو سایت خبری در کلمات کلیدی و متای سایت و پست­ها خلاصه نمی­شود و نیاز است تا محتوای متنی سایت خبری نیز با برنامه و بر اساس سواد رسانه­ای مناسبی چیده شود.

4

سئو سایت خبری

بلدشیم از روش­های سئو سایت خبری برایتان گفت

بلدشیم در این متن سعی کرد تا به شما بگوید که سئو سایت خبری با توجه به بالا رفتن صعودی ارزش اطلاعات و اطلاعات خبری، اهمیت روزافزون خواهد داشت و با توجه به تعداد بالای سایت­های خبری، موتور جستجوی گوگل قطعا از شما محتوای ارزشمند با بکارگیری تکنیک­های سئو طلب می­کند. یکی دیگر از نکات مهمی که بلدشیم سعی کرد در این مقاله ارائه دهد آن بود که سئو سایت خبری به صورت تمام و کمال به روش­های فنی سئو و استفاده از کلمات کلیدی و عناوین مناسب بر نمی­گردد، بلکه استراتژی محتوایی و جذابیت محتوا نیز در سئو سایت خبری بسیار مهم و حائز اهمیت است زیرا امروزه آن خبری مخاطب را جذب می­کند که بتواند با توجه به شرایط و وضعت ذهنی جامعه، ارزشمند و کارساز باشد و بتواند یک گره ذهنی از مخاطب باز کند.

منبع: مقالات سئو سایت بلدشیم

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.