کد خبر : 26150 / /
/

اسکرابر یا زمین شوی صنعتی یکی از دستگاه‌های نظافت صنعتی است که به صورت گسترده در تمامی صنایع یا مکان‌های تجاری استفاده می‌شود. در این قسمت با انواع دستگاه‌های شستشوی زمین آشنا خواهید شد.​

 

 

معرفی و خرید اسکرابر صنعتی و زمین شوی صنعتی

اسکرابر صنعتی (scrubber) یا زمین شوی صنعتی به دستگاهی گفته می‌شود که با آن بتوانیم عملیات شستشوی کف را انجام دهیم. این دستگاه توسط آب و مواد شوینده می‌تواند با عملیات برس زنی سطح مسطح را مورد شستشو و سپس خشک کردن قرار دهد. دستگاه اسکرابر در تنوع و مدل‌های مختلف ساخته می‌شود. این ماشین شستشوگر از تجمیع دو سامانه شستشو و سامانه خشک کنی ترکیب یافته است. یعنی اسکرابر هم زمین را می‌شوید و هم خشک می کند. در این مقاله میخواهیم شما را با تنوع اسکرابر، اجزای سازنده دستگاه اسکرابر و همچنین محاسن استفاده از کف‌شوی صنعتی آشنا سازیم. قیمت زمین‌شوی صنعتی به آپشن‌ها و امکانات آن بستگی دارد. در ادامه بعد از آشنا شدن با این امکانات عوامل تاثیر گذار با قیمت زمین شوی صنعتی را نیز بررسی خواهیم کرد.

 

انواع ماشین اسکرابر (زمین شوی صنعتی)
 • اسکرابر دستی
 • اسکرابر سرنشین دار
تفاوت انواع اسکرابر ها

اسکرابر ها از نظر نوع حرکت و هدایت و منابع تغذیه جهت تامین انرژی و نوع کاربری و اندازه های مختلف در دستگاه ها تفاوت دارند.

منبع تغذیه اسکرابر دستی

دستگاه های کف شوی صنعتی دستی در مدل های اسکرابر باطری دار و برقی طراحی و تولید شده اند. هر یک از کفشوی های کابلی دارای مدل مشابه باتری دار هستند و با توجه به شرایط محیطی و امکانات پیش رو زمین شوی صنعتی مورد نظر انتخاب می گردد.

 

 

 

منبع تغذیه اسکرابر سرنشین دار

منبع تأمین انرژی ماشین زمین شوی صنعتی خودرویی همواره از نوع باتری است تا ماشین شستشوی کف یا دستگاه کف شور محدودیت های کابل برق را نداشته باشد و بتواند آزادانه در محیط حرکت نماید.

 

 

 

اسکرابرهای عمل کننده با سوخت فسیلی

در برخی موارد دسترسی به منبع الکتریکی وجود ندارد و همچنین بهره گیری از دستگاه کفشوی با قدرت بالاتر به خاطر حجم آلودگی الزامی است، برای رفع این نیاز که بیشتر در محیط های صنعتی مشاهده می شود، از ماشین های زمین شوی مجهز به موتورهای عمل کننده با سوخت های فسیلی همانند بنزین، دیزل و LPG استفاده می شود.

35

نحوه انتخاب اسکرابر مناسب

 1. دارا بودن طراحی مستحکم و مقاوم در تجهیزات صنعتی بهترین گزینه در انتخاب محصولات اطراف می باشد.
 2. استحکام و کارایی تمامی تجهیزاتی که توسط اپراتور شروع و پایان میابد می تواند دچار خطا های انسانی شود که عادی است و ممکن است برای محصول خطر آفرینی کند. استحکام ساختاری یکی از ویژگی های خاص اسکرابر زمین شوی می باشد که در برابر چنین خطا هایی مستحکم و مقاوم است.
 3. تی ها و لاستیک هایی تیغه ای مانند باعث حرکت آب کثیف مانده در کف می شود بدین جهت باید از متریال مرغوب باشد که در عین این که روی زمین سابیده می شود، خرده نشده و از همه مهمتر حالت نگیرد. درغیر اینصورت مکان هایی که دارای پستی و بلندی کمی هم باشد آب در آن نقطه می ماند.
 4. یکی دیگر از ویژگی های مهم طراحی مخازن آب کثیف و تمیز می باشد که نظافت و پر و خالی کردن آنها آسان و راحت است و در دراز مدت دچار مشکلاتی مانند بو گرفتن، تغیر شکل دادن و مسائل دیگر را نخواهد داشت.
 5. بخش خشک کن دستگاه با کیفیت باشد.
 6. باتوجه به وسعت محیط و قدرت مانور، ابعاد اسکرابر انتخاب شود.
 7. توجه به سطح بهداشت مورد نیاز در محیط های مختلف
 8. در خرید دستگاه اسکرابر به ظرفیت مخزن دقت شود.
 9. توجه به نوع هدایت دستگاه
 10. منبع تغذیه (اسکرابر برقی، اسکرابر باتری دار، اسکرابر دیزلی) دستگاه مورد بررسی قرار گیرد.
 11. در فضا هایی که امکان به کارگیری اسکرابر دستی و اسکرابر سرنشین دار وجود دارد، استفاده از اسکرابر سرنشین دار مقرون به صرفه تر است.
 12. عمر مفید کارکرد، شارژ و مصرف هم باید مد نظر گرفته شود. برای فضایی که قرار است اسکرابر استفاده شود، باید باطری درون دستگاه باشد که با یک بار شارژ شدن، کل فضا را نظافت کند.
 13. باتری های استفاده شده در اسکرابر ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند زیرا تمام انرژی را در زمان غیر متصل به سامانه برقی تامین می کنند. که معمولا از جنس باطری های صنعتی اسیدی و غیر اسیدی تشکیل شده است.

تعمیر و نگهداری از اسکرابر

 1. پس از هربار استفاده از دستگاه، خاکروبه ها و ضایعات از لا به لای برس تمیز گردند.
 2. بعد از استفاده، مخزن آب کثیف دستگاه و فیلتر اسکرابر را جدا نموده و نظافت کنید.
 3. مخزن آب تمیز و فیلتر آن را به صورت دوره ای تمیز نمایید.
 4. استفاده از فرچه های مناسب برای کف های مختلف
 5. سیستم تی آب جمع کن به صورت ماهیانه سر و ته شود تا از حالت گرفتن و خشک شدن آن جلوگیری گردد.
 6. به طور مداوم اتصالات دستگاه روغن کاری شود.
 7. پرز و گلوله های کرک، توسط تی لاستیکی دستگاه تمیز می شود و تی لاستیکی نیاز به نظافت دوره ای دارد.
 8. قبل از هربار استفاده، باتری دستگاه اسکرابر شارژ شود.
 9. وسایل مصرفی مانند تیغه لاستیکی تی، فیلترها و برس ها به طور دوره ای بازدید شود و در صورت لزوم تعویض گردد.
 10. از ضربه خوردن و واژگونی اسکرابر جلوگیری شود.
 11. در اسکرابر های باتری دار، باتری به صورت کامل شارژ شود.
 12. اسکرابر های برقی برای امنیت بیشتر به دور از آب و رطوبت در قسمت های الکتریکی باشد.
 13. سرویس جامع اسکرابر ها به صورت سالیانه
 14. نظافت کلی اسکرابر ها به صورت هفتگی

 

استفاده از مواد شوینده اسکرابر

این روزها استفاده از زمین شو صنعتی در بسیاری از سازمان‌ها و اداره‌ها به یک امر ضروری تبدیل شده است. در این دستگاه‌ها دو مخزن آب در نظر گرفته شده که یکی از آنها قبل از شروع کار با آب تمیز پر می‌شود و دیگری با انجام عملیات شستشو آب کثیف را در خود ذخیره می‌کند.

بسیاری از آلودگی‌های کف زمین تنها با آب تمیز از بین نمی‌روند و به همین دلیل بخشی برای استفاده از دترجنت مناسب در دستگاه‌ها در نظر گرفته شده است. اسکرابرها به نوع طراحی می‌شوند که آب تمیز با ماده شوینده به مقدار کافی مخلوط می‌شود تا هیچ آلودگی در سطح باقی نماند.

36

جمع بندی

نظافت صنعتی بیشتر از نظافت مسکونی اهمیت دارد و دلیل آن آلودگی‌های بیشتری است که در محیط‌های صنعتی ایجاد می‌شوند. در این مطلب سعی کردیم تا شما را با اهمیت مواد شوینده صنعتی و مزایای آنها آشنا کنیم تا شما نیز در محیط کاری خود از دستگاه‌های نظافتی مختلف نهایت استفاده را داشته باشید.

خرید اسکرابر صنعتی می‌تواند به شما در کاهش هزینه‌های نظافتی کمک بزرگی باشد. در صورتی که مشغله زیادی دارید می‌توانید امر نظافت کارخانه خود را به مجموعه‌های کاربلدی نظیر اتحاد صنعت صدرا بسپارید. این مجموعه با سابقه طولانی که دارد افراد حرفه‌ای در اختیار دارد که امر فروش و ... را برای مشتریان بسیار آسان کرده است.

در حال حاضر این شرکت نمایندگی رسمی برند comac ایتالیا در ایران است و شما می‌توانید محصولات مختلف این برند را از این مجموعه تهیه کنید.

etehadsanat.com

۰۲۱-۴۵۹۴۷۰۰۰

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.