کد خبر : 2128 / /
/

یک کارشناس اقتصادی هشدار داد که ممکن است به زودی شاهد سرکوب استفاده از ارزهای مجازی در کشورهای مختلف جهان باشیم.

هشدار به دارندگان ارزهای مجازی

یک کارشناس اقتصادی هشدار داد که ممکن است به زودی شاهد سرکوب استفاده از ارزهای مجازی در کشورهای مختلف جهان باشیم.

ارزهای مجازی

به نقل از CNBC، جف پاول، مدیرعامل کارگزاری کراکن  هشدار داد که این احتمال وجود دارد که به زودی دولت‌های مختلف جهان به سمت سرکوب استفاده از بیت کوین و دیگر ارزهای مجازی بروند.

وی طی مصاحبه‌ای گفت: من فکر می‌کنم که روند سرکوب ارزهای مجازی را در کشورهای مختلف پیش رو داریم.

این کارشناس اقتصادی همچنین تاکید کرد: بعید به نظر می‌رسد که به این زودی‌ها شاهد از بین رفتن بی قانونی موجود در بازار ارزهای مجازی باشیم.

اخیراً هم در این مسیر دولت آمریکا طرح جدیدی را برای مقابله با پولشویی ارائه داده که در صورت تبدیل شدن به قانون، دارندگان ارزهای مجازی در صورتی که تراکنش بالای 3 هزار دلار داشته باشند، باید هویت آنها مورد بررسی قرار گیرد. 

پاول می‌گوید: چنین اقداماتی می‌تواند واقعا به بازار ارزهای مجازی ضربه زده و در واقع دلیل اصلی استفاده از این ارزها را زیر سوال ببرد. 

این کارشناس اقتصادی می‌گوید:‌ اصلی‌ترین دلیل استفاده از این ارزها این بود که همه افراد بتوانند به خدمات مالی دسترسی پیدا کنند. 

نگاه منفی باعث جذاب تر شدن ارزهای مجازی خواهد شد

وی ابراز امیدواری کرد که آمریکا و دیگر سازمان‌های بین المللی خیلی نگاه منفی در این زمینه در پیش نگیرند. 

وی در این باره گفت: برخی کشورها به ویژه چین موضوع ارزهای مجازی را بسیار جدی گرفته و رویکرد بلندمدتی را در این زمینه اتخاذ کرده‌اند و برخلاف آنها آمریکا خیلی قضیه را جدی نگرفته و بازار آمریکا مستعد آن است که تحت فشار بانک‌ها شاهد اجرای سیاست‌های سخت‌گیرانه‌تری در قبال ارزهای مجازی باشیم؛ چراکه بانک‌ها از محل گسترش استفاده از ارزهای مجازی ضررهای سنگینی خواهند کرد. 

البته به گفته پاول دیگر خیلی دیر شده و ممکن است تلاش برای ممنوع کردن ارزهای مجازی حتی به جذاب‌تر شدن آنها منجر شود. 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار