کد خبر : 2319 / /
/

وزیر کار وعده واریز یارانه رمضان به میزان یارانه معیشتی را داده بود اما مبلغی کمتر واریز شد، حالا این کسری یارانه را چه کسی جبران می‌کند؟

یارانه رمضان به 60 میلیون نفر پرداخت می‌شود. یارانه رمضان در روزهای ابتدایی ماه مبارک پرداخت شد. یارانه رمضان نارضایتی مردم را برانگیخت. در مورد یارانه رمضان ابهاماتی وجود دارد. اخبار مربوط به یارانه رمضان را در خبر روز دنبال کنید.

 

چرا یارانه ماه رمضان کم واریز شد؟

وزیر کار وعده واریز یارانه رمضان به میزان یارانه معیشتی را داده بود اما مبلغی کمتر واریز شد، حالا این کسری یارانه را چه کسی جبران می‌کند؟

یارانه رمضان

چهارشنبه گذشته بسه معیشتی یا یارانه ماه رمضان به حساب سرپرستان خانوار ۶۰ میلیون نفر واریز شد، اما مبلغ پرداختی با مبلغی که وعده داده شده مطابقت ندارد.

وزیر کار در این خصوص گفته بود که تمامی افراد یارانه‌بگیر معیشتی که حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم هستند و از سبد حمایتی استفاده می‌کنند، معادل آن یارانه معیشتی را یک‌ماه مازاد بر آنچه که در ماه رمضان دریافت می‌کنند، در اختیارشان قرار گیرد.

در این طرح باید برای خانوارهای یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوارهای پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز می‌شد؛ اما مبلغ واریزی حدود ۲۰ هزار تومان کمتر بوده است که در مجموع ۶۰ میلیون نفر رقم قابل توجهی می‌شود.

دولت ماهانه بیش از ۲۸۷۰ میلیارد تومان یارانه معیشتی بنزین می‌پردازد اما برای این طرح ۲۵۰۰ میلیارد تومان بودجه تخصیص داده شده، یعنی حدود ۳۷۰ میلیارد تومان کمتر، که دلیل کم واریز شدن هم به خاطر بودجه کمتر آن است.

وزیر کار پاسخگوی یارانه رمضان باشد

اما به نظر می‌رسد وزیر کار که وعده واریز یارانه معیشتی را داده باید درباره این موضوع پاسخگو باشد. روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توئیتر در واکنش به این سوال تجارت‌نیوز که چرا بین وعده وزیر کار و مبلغ واریزی اختلاف وجود دارد نوشت که این واریزی‌ها به عهده وزارت کار نیست.

یارانه رمضان

این پاسخ روابط عمومی در مقابل اظهارات صریح وزیر کار قانع‌کننده نیست و به این سوال پاسخ داده نشده که چرا علی‌رغم اعتراض مردم به مبلغ کسر شده، کسی پاسخگو نیست؟

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار