کد خبر : 2848 / /
/

به گفته فعالان، بازارساز دو هدف مهم را دنبال می‌کند: هدف اول اینکه اجازه ندهد قیمت دلار از مقاومت میان‌مدت ۲۵ هزار تومانی عبور کند.

قیمت دلار تحت تأثیر شرایط سیاسی است. قیمت دلار در هفته های اخیر اندکی کاهش داشته است. قیمت دلار در روزهای ابتدایی 1400 در دامنه ۲۴ هزار و ۵۰۰ تا‌ ۲۵ هزار تومان بود. قیمت دلار به مرور به محدوده۲۴هزار و ۴۰۰ تومان رسید. برای اطلاع از آخرین خبرها مربوط به قیمت دلار با ما همراه باشید.

قیمت جدید دلار و یورو در صرافی ملی اعلام شد.

قیمت دلار امروز (۱۴۰۰/۰۲/۰۹) 

بر این اساس قیمت دلار برای فروش در صرافی ملی ۲۳۲۳۷۳ ریال اعلام شد. قیمت خرید دلار در این صرافی نیز ۲۲۷۷۷۱ ریال تعیین شد.

قیمت دلار

قیمت یورو نیز برای فروش ۲۷۹۷۷۰ در صرافی‌ ملی ریال اعلام شده؛ نرخ خرید یورو نیز در این صرافی ۲۷۴۲۳۰  ریال قیمت خورده است.

پیش بینی مهم از وضعیت قیمت دلار در بازار امروز

اسکناس امریکایی روز چهارشنبه ۱۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۲۳ هزار و ۶۹۰ تومان رسید.

به گفته فعالان، بازارساز دو هدف مهم را دنبال می‌کند: هدف اول اینکه اجازه ندهد قیمت دلار از مقاومت میان‌مدت ۲۵ هزار تومانی عبور کند. این هدف در همان روزهای ابتدایی پس از تعطیلات فروردین ماه محقق شد. در واقع بازار که در دوران تعطیلات به راحتی حتی تا‌ بالای مرز ۲۶ هزار تومان رشد کرده بود، به سرعت به زیر مرز ۲۵ هزار تومانی بازگشت و دیگر هم نتوانست از آن عبور کند. بازارساز پس از اینکه توانست سقف قیمت را ببندد، هدف دوم خود را کلید زد که کاهش تدریجی قیمت‌ها بود.

قیمت دلار

به نظر می‌رسد بازارساز در مرحله بعد، ابتدا سعی کند قیمت را در دامنه محدودی زندانی کند و پس از آن، قیمت را از کف دامنه تعیین شده، پایین بکشد. به‌عنوان مثال، در هفته‌های ابتدایی سال ۱۴۰۰، قیمت دلار در دامنه ۲۴ هزار و ۵۰۰ تا‌ ۲۵ هزار تومان زندانی بود تا‌ اینکه بازارساز قیمت را به آرامی به محدوده۲۴هزار و ۴۰۰ تومانی برد. در روزهای اخیر دامنه جدید نوسان دلار کوتاه‌تر شده و رفت و برگشت قیمتی نیز کاهش یافته است.

در روزهای اخیر کف قیمت دلار ۲۳ هزار و ۶۰۰ تومان بوده و سقف قیمتی نیز بالای ۲۳ هزار و ۹۲۰ تومان نبوده است. به نظر می‌رسد، بازارساز با کوتاه‌تر شدن دامنه نوسان به دنبال آن است که نوسان‌گیران را بیش از پیش خسته کند و زمینه خروج خودخواسته آنها از بازار را فراهم آورد.

در روزهای اخیر معامله‌گران نیز به واسطه کاهش نوسانات و فضای انتظاری- مذاکراتی بازار چندان حاضر به معامله نبودند. آنها در جست‌و‌جوی فرصتی هستند که یا از لحاظ فنی قیمت دلار دچار تغییر معناداری شود یا خبر سیاسی تعیین‌کننده‌ای به بازار برسد. در صورتی که بازار زیر محدوده ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان تثبیت شود، کف قیمتی جدیدی در بازار ارز به ثبت خواهد رسید.

عامل دیگری که تصورات کاهشی را در میان معامله‌گران افزایش داده، خلوت بودن بازار در روزهای اخیر بوده است. خیابان فردوسی خلوت‌تر از همیشه شده و تقاضای خاصی به بازار مراجعه نمی‌کند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار