کد خبر : 383 / /
/

بورس امروز نیز در ادامه روند روز گذشته فعالیت خود را با ریزش شاخص شروع کرد. طی دقایق نخست معاملات شاخص بورس ۲۷ هزار واحد افت کرد.

بورس به بازاری اطلاق می شود که در ان خرید و فروش کالا و اوراق بهادر صورت می گیرد 

بورس با پیشرفته تر شدن بازار و انجام معاملات عادلانه بدون حضور اعضا انجام می شود 

بورس کنترل نقدینگی در جامعه که می تواند یک فرصت عالی برای سرمایه گذاری باشد 

بورس بازاری که در ان خرید و فروش کالا به صورت منظم و فعال است 

بورس سقف سرمایه گذاری از 30 هزار میلیارد به 50 هزار میلیارد کشیده شده است 

بورس

در ۳ روز معاملاتی گذشته شاخص کل بازار سهام حدود ۹۷ هزار واحد ریزش داشت و بازار با افزایش عرضه مواجه شد. این در حالی است که کارشناسان به افزایش شاخص کل و عبور آن از مرز یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحدی امید داشتند. بسیاری معتقدند چهارشنبه‌ها روز سبز بازار است. آیا بازار فردا مثبت می‌شود؟

در جریان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل سنگین‌ترین ریزش خود در چند وقت اخیر را تجربه کرد و بسیاری از کارشناسان عقیده دارند ریزش بورس به دلیل نوسان‌گیری بازارگردان‌ها تشدید شده است.

حمیدرضا فرهادی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با روند نزولی بورس گفت: تقریبا هر سال پس از گذر از یک سال تورمی، بازارها و از جمله بازار سرمایه مدتی دچار رکود می‌شود. بر این اساس می‌توان گفت روند کنونی بازار نگران‌کننده نیست. چراکه رشد منطقی بازار سهام از دی ماه آغاز می‌شود.

همچنین به گفته فرهادی پیروزی بایدن در انتخابات قطعی شده و هنوز سیاست خارجه کشور ما در مقابل آمریکا و سیاست این کشور نسبت به ایران مجهول است و بازارها در حالت بلاتکلیفی به سر می‌برند. به گفته این کارشناس احتمالا از دی ماه هم بازارها از رکود خارج می‌شود و هم سیاست خارجی ایران مشخص شده است.

بورس

فرهادی در رابطه با بورس فردا گفت: چون طی دو سه روز گذشته، عرضه در بازار زیاد بوده، احتمالا فشار عرضه بازار فردا را در ابتدای کار نزولی می‌کند. اما احتمالا در ادامه روند معاملات تقاضا بیشتر می‌شود و نوعی تعادل شکل می‌گیرد.

به گفته فرهادی احتمالا در محدوده یک میلیون و 350 تا یک میلیون و 400 هزار واحد از بازار حمایت می‌شود و شاخص کل بازار از محدوده یک میلیون و 200 هزار واحدی پایین‌تر نخواهد رفت.

شاخص بورس طی دقایق ابتدایی شاهد ریزش بود.در این ریزش نمادهای شستا، فولاد، فملی و شپنا بیشترین تاثیر را داشتند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار