کد خبر : 297 / /
/

شاخص کل امروز بازار بورس با رشد آرام دوهزار واحدی آآغاز کرد

بورس به بازاری اطلاق می شود که قیمت گذاری و خرید و فروش کالا و اوراق بهادر در آن انجام می شود 

بورس با پیشرفته تر شدن بازار و انجام معاملات عادلانه بدون حضور اعضا انجام می شود 

بورس کنترل نقدینگی در جامعه که می تواند یک فرصت عالی برای سرمایه گزاری باشد 

بورس بازاری که در آن خریدو فروش به طور منظم دائم و فعال است 

بورس سقف سرمایه گذاری از 30 هزار میلیارد به 50 هزار میلیارد مبدل شده است 

بورس

شاخص کل امروز کار خود را با رشد آرام دو هزار واحدی آغاز کرد. در ساعات ابتدایی معاملات نماد‌های سبز و قرمز از نظر تعداد متعادل هستند و همین موضوع باعث نواسانات ناچیز در شاخص کل شده است. البته شرکت‌های کوچک همچنان وضعیت بهتری نسبت به نماد‌ها شاخص ساز دارند. طوری که شاخص کل ۱۲ صدم و شاخص هم‌وزن ۳۸ صدم درصد رشد کرده است. در بین شاخص‌ساز‌ها، فملی، فولاد و تاپیکو بیشترین تاثیر منفی و نماد‌های وبملت، وپارس، وتجارت و فارس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل گذاشته‌اند.  

تعادل بین نمادهای سبز و قرمز

به گزارش فرارو، در ساعات اولیه معاملات امروز دوشنبه ۲۴ آذرماه بازار متعادلی را شاهد هستیم. طوری که از مجموع ۲۹۴ نماد بورسی معامله شده، ۱۵۵ نماد صعودی هستند و شاهد کاهش قیمت سهام در ۱۳۹ نماد هستیم. همچنین در بازار فرابورس، از مجموع ۲۲۶ نماد معامله شده در ساعات اولیه، ۱۱۹ نماد با رنگ سبز و ۱۰۷ نماد با رنگ قرمز به تابلو بازار آمده‌اند.

بررسی نقشه بازار در ابتدای معاملات امروز نشان از یک شروع سبزرنگ دارد. هرچند اغلب نماد‌ها امروز تیره هستند و این یعنی ممکن است بازار پرنوسانی را شاهد باشیم. در ساعات اولیه بانکی‌ها با بیشترین ارزش معاملات در صدر فهرست برترین گروه‌های صنعت قرار گرفته‌اند. شاهد تشکیل صف خرید در نماد‌های بزرگ این گروه یعنی وتجارت، وبصادر و وبملت هستیم. وپارس و ونوین هم در این مسیر همراهی می‌کنند. در گروه خودرو و ساخت قطعا خودرو، خساپا و خگستر با افزایش نسبی قیمت سهام به استقبال مشتریانشان آمده‌اند و گروه سبزرنگی را شاهد هستیم. نماد‌های متوسط این گروه اغلب صف خرید دارند. گروه فرآورده‌های نفتی بعد از جهش عجیب روز گذشته، امروز از نفص افتاده‌اند. شپنا تا اینجای کار سه درصد، شتران یک درصد و شبریز ۳.۵ درصد ارزش خود را از دست داده و شبندر با قیمت نزدیک به روز گذشته معامله می‌شود. صندوق‌های ETF سهامی کمترین نوسان را نسبت به روز گذشته شاهد هستند. در بین صندوق‌های دولتی، دارا یکم سه درصد رشد کرده و پالایش روند نزولی دارد. رنگ قرمز در گروه فلزات اساسی خودنمایی می‌کند. طوری که تنها نماد‌های وسدید، فنوال و فرزین در این گروه صعودی هستند و دیگر نماد‌ها اغلب روند کاهشی دارند. گروه زراعت بعد از اصلاح قیمت شدید بر سر تغییرات دامنه نوسان، امروز به رنگ سبز درآمده و شاهد افزایش قیمتاغلب نماد‌های این گروه هستیم. بیمه‌ها، عرضه برق و گاز، حمل و نقل و لاستیک و پلاستیک از جمله دیگر گروه‌های سبزرنگ بازار امروز هستند.

بورس

وپارس؛ سنگین‌ترین صف خرید در بازار

صرف نظر از نماد‌هایی که به تازگی عرضه اولیه شدند و شاهد تشکیل صف‌های سنگین برای خرید سهام آن‌ها هستیم، نماد وپارس صدرنشین سنگین‌ترین صف‌های خرید در ساعات ابتدایی معاملات امروز به حساب می‌آید. ارزش صف خرید این نماد به حدود ۳۱۰ میلیارد تومان می‌رسد. ثاخت با صف خرید ۱۳۷ میلیارد تومانی و کگهر با صف خرید ۱۲۶ میلیارد تومانی در مقام‌های دوم و سوم قرار دارند. از جمله دیگر نماد‌های دارای صف خرید سنگین می‌توان به کماسه، فروس، وتوکا، شسینا، رافزا، کوثر، داوه و غگیلا اشاره کرد.

انرژی ۳؛ سنگین‌ترین صف فروش فروش در بازار

نماد انرژی ۳ گوی سبقت را از پدرخش ربوده است. امروز ارزش صف فروش در این نماد گروه نهاد‌های مالی به ۴۵ میلیارد تومان می‌رسد و پدرخش با صف فروش ۴۰ میلیارد تومانی در مقام دوم قرار دارد. انرژی ۱ هم ۳۷ میلیارد تومان صف فروش دارد. از جمله دیگر نماد‌های دارای صف فروش سنگین در ابتدای بازار امروز می‌توان به دیران، وسخراج، کپارس، امید، تاپکیش و اعتماد اشاره کرد.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار