کد خبر : 4903 / /
/

قیمت جدید دلار و یورو در صرافی ملی اعلام شد.

 

قیمت دلار در بازار امروز 

بر این اساس قیمت دلار برای فروش در صرافی ملی ۲۳۳۹۴۲ ریال اعلام شد. قیمت خرید دلار در این صرافی نیز ۲۲۹۳۱۰ ریال تعیین شد.

قیمت یورو نیز برای فروش ۲۸۳۸۱۰ در صرافی‌ ملی ریال اعلام شده؛ نرخ خرید یورو نیز در این صرافی ۲۷۸۱۹۰ ریال قیمت خورده است.

قیمت دلار

سیگنال کاهشی قیمت دلار در بازار

در حالی که نرخ دلار در صرافی های بانکی در محدوده ٢٣ هزار تومان قرار داشت اما بهای این ارز در بازار آزاد تا سقف ٢٣ هزار تومان پیش رفت.

قیمت دلار نوسانی بسیار محدود را در روزهای اخیر در صرافی های بانکی شاهد بود اما در میانه دیروز روشن بود که معامله گران خیز افزایش قیمت برای ورود به کانال ٢۴ هزار تومان را برداشته آمد.با این حال بازاریاب مانع از ورود دلار به کانال ٢۴ هزار تومان در بازار آزاد شد.

پنجمین روز هفته، صحنه قدرت‌نمایی بازارساز ارزی بود. بازارساز روز گذشته اجازه نداد که قیمت دلار در کانال ۲۴ هزار تومانی قرار بگیرد و با عرضه خود زمینه‌ساز نزول این ارز به ابتدای محدوده ۲۳ هزار و ۹۰۰ تومانی شد. ساعت ۴ بعدازظهر روز چهارشنبه، اسکناس آمریکایی روی عدد ۲۳ هزار و ۹۲۰ تومان معامله شد که اختلاف ۵۰ تومانی با قیمت بسته‌شده روز سه‌شنبه داشت.

قیمت دلار

به گفته فعالان، نوسان‌گیران در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه سعی کردند، دلار را در کانال ۲۴ هزار تومانی جلو ببرند. با این حال، مقاومت بازارساز نشان داد که خط قرمز برای او، مرز ۲۴ هزار تومانی است و اجازه نخواهد داد که قیمت بالای آن، به‌راحتی بسته شود. تحلیلگران فنی باور دارند، در صورتی که اسکناس آمریکایی زیر خط ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومانی تثبیت شود، احتمال افزایش بیشتر فروش‌ها وجود خواهد داشت.

دیروز صرافی‌های بانکی نیز قیمت فروش دلار را کمی پایین آوردند و سعی کردند سیگنال کاهشی را به بازار منعکس کنند. ساعت ۴ بعدازظهر روز سه‌شنبه، دلار در صرافی‌های بانکی ۲۳ هزار و ۳۵۰ تومان قیمت خورده بود که کاهشی ۱۰۰ تومانی را نسبت به روز دوشنبه نشان می‌داد. با وجود افت روز سه‌شنبه صرافی‌های بانکی، فاصله قیمتی آن‌ها با بازار آزاد حدود ۵۰۰ تومان باقی ماند تا تقاضای کاذب زیادی نیز وارد بازار ارز نشود

به گفته فعالان، یکی از عواملی که موجب شد دلار در مسیر افزایش حرکت نکند، کاهش تقاضا در بازار حواله بود. بر اساس صحبت‌های فعالان، دیروز در بازار تقاضای خاصی برای حواله درهم وجود نداشت و حجم معاملات پایین آمده بود. در کنار این گفته می‌شد که نرخ حواله درهم به زیر محدوده ۶ هزار و ۶۰۰ تومان رفته است. تحلیلگران فنی عنوان می‌کنند، در صورتی که درهم زیر محدوده ۶ هزار و ۵۰۰ تومان تثبیت شود، حجم فروش‌ها در بازار ارز داخلی به شکل معناداری رشد خواهد کرد. نرخ حواله درهم و دلار با یکدیگر رابطه مستقیم دارند و به طور سنتی انتظار می‌رود که کاهش یکی منجر به افت دیگری شود.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار