کد خبر : 714 / /
/

قیمت مرغ و تخم مرغ روز بازار 99/11/30 را می توانید در سایت خبر روز دنبال کنید .

قیمت مرغ در میادین میوه‌وتره‌بار هم گران شد اما نایب‌رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی گفته مرغداران نقشی در افزایش قیمت مرغ ندارند و «این نوسان قیمت نتیجه تصمیمات ستاد تنظیم بازار است». حبیب اسدالله‌نژاد گفت: بعد از اینکه در مهرماه ستاد تنظیم بازار قیمت مرغ را هر کیلو 25 هزار تومان تعیین کرد، شرایط برای تولیدکنندگان مناسب شد و افزایش قیمت مرغ مربوط به آنها نیست. جزئیات بیشتر درباره قیمت مرغ را در سایت خبر روز بخوانید.

قیمت مرغ امروز پنج شنبه 30 بهمن 99

قیمت مرغ

​دبیر ستاد تنظیم بازار کشور در برنامه تیتر امشب درباره تنظیم بازار مرغ اظهار کرد: دو ماه پیش مقرر شده بود جوجه‌ریزی به ۱۳۰ میلیون قطعه برسد و اگر مازاد مصرفی بود شرکت پشتیبانی امور دام آن را خریداری و ذخیره کند. عموماً مرغدارها طوری برنامه ریزی می‌کنند که کل تولیدشان به انتهای سال که بیشتر نیاز بازار است برسد. امسال که اردیبهشت هم مصادف با ماه رمضان است که مرغدارها برنامه خود را طوری تنظیم کردند که در هر دو مقطع نیاز بازار را تامین کنند.

قیمت مرغ

پشت پرده اظهارنظر جنجالی درباره قیمت تخم‌مرغ

فرزادطلاکش: این آقا برای خودش در اتحادیه میهن، کارگزاری درست کرده بود و به‌عنوان کارگزار انتظار داشت در هر کیلو تخم‌مرغی که بین مرغدار و نفر بعدی مبادله شد ۸۰۰ تومان دریافت شود که ۷۰ درصد آن نصیب خود وی شود

پشت پرده اظهارنظر جنجالی درباره قیمت تخم‌مرغ 

مدیرعامل پیشین اتحادیه مرغداران مرغ میهن چند روز پیش گفته بود که اگر تخم‌مرغ را بسته‌بندی نکنیم قیمت هر شانه آن حدود ۱۰ هزار تومان کاهش می‌یابد. او پیشنهاد کرد که اولویت دولت باید آن باشد که تخم‌مرغ به‌صورت سنتی (فله‌ای) توزیع شود.

قیمت مرغ

قیمت نباید بیشتر از ۳۶ هزار تومان باشد

سخنان هدایت‌‌الله اصغری به آن معناست که بسته‌بندی هر شانه تخم‌مرغ حدود ۱۰ هزار تومان به قیمت اصلی آن اضافه می‌کند. با نگاهی به قیمت بعضی برندهای مشهور بازار متوجه می‌شوید که اختلاف قیمت به‌مراتب بیشتر از این‌هاست. برای مثال قیمت هر شانه ۲۰  عددی شرکت تلاونگ در بازار ۴۴ هزار تومان است. طبق آخرین قیمت مصوب قیمت هر شانه تخم (۳۰ عددی) نباید بیشتر از ۳۶ هزار تومان باشد (هر عدد ۱۲۰۰ تومان) اما هر عدد تخم‌مرغ این شرکت به قیمت ۲۲۰۰ تومان به فروش می‌رسد. گفته می‌شود که اندازه و کیفیت محصولات این قبیل شرکت‌ها بالاتر از نمونه‌های مشابه است اما به نظر می‌رسد که با این ادعا نتوان تفاوت تقریباً دو برابری قیمت را توجیه کرد. وقتی قیمت تعیین‌شده توسط برندهای کمتر شناخته شده را با نرخ مصوب مقایسه می‌کنیم به نظر می‌رسد که قیمت‌گذاری آن‌ها معقول است. برای نمونه یکی از آن‌ها هر شانه ۲۰ عددی بسته‌بندی‌شده ساده و تک‌رنگ را به قیمت ۲۸ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش می‌رساند (هر عدد ۱۴۴۰ تومان). درواقع این قبیل شرکت‌های بسته‌بندی حدود ۵ هزار تومان به قیمت اصلی تخم‌مرغ اضافه می‌کنند. برای بررسی بیشتر این موضوع با رئیس کانون سراسری پرورش‌دهندگان مرغ تخم‌گذار به گفتگو نشستیم.

قیمت مرغ امروز 30 بهمن 99

قیمت گوشت مرغ تازه

ردیف نام محصول قیمت (تومان)
1 اکبر جوجه (تازه)  25,000
2 بال مرغ (تازه)  32,000
3 جوجه ران مرغ (تازه)  51,500
4 جوجه سینه با کتف مرغ (تازه)  49,900
5 جوجه سینه بی کتف مرغ درجه یک (تازه)  57,000
6 فیله مرغ (تازه)  56,800
7 کتف مرغ (تازه)  30,000

قیمت گوشت مرغ منجمد

ردیف نام محصول قیمت (تومان)
1 مرغ منجمد سایز 1/1  25,500
2 مرغ منجمد سایز 1/2  25,500

 

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار