کد خبر : 7503 / /
/

اخبار / اخبار اقتصادی / اخبار قیمت مرغ

قیمت مرغ امروز 31 مرداد ماه با افزایش کمی قرار گرفت

قیمت مرغ در بازار امروز 31 مرداد ماه چقدر شد . قیمت مرغ با افزایش کمی قرار گرفت . قیمت مرغ به گونه ای است که همه افراد توانایی خرید آن را ندارند .این روزها با نوسانات بسیار قیمت مرغ روبرو شده ایم جدول روز قیمت مرغ را می توانید در سایت خبر روز مشاهده فرمائید

در هفته پایانی اسفندماه سال گذشته، همزمان با کاهش عرضه مرغ به بازار و تخلف برخی از مرغ‌فروشان در فروش مرغ‌های قطعه‌بندی شرکتی با قیمت‌ های گران، مرغداران افزایش قیمت مصوب به ۲۴ هزار تومان را خواستار شدند، اما از آنجا که دولت تصمیم داشت تا پایان نوروز، هیچ کالایی گران نشود در برابرخواسته مرغداران مقاومت کرد. این اقدام ستاد تنظیم بازار موجب شد تا هم مرغداران ضرر کنند و هم مصرف‌کنندگان، زیرا دلالان با ورود به بازار مرغ توزیع را نابسامان کردند و قیمت را افزایش دادند. در این ایام به صورت محدود مرغ دولتی در تهران و سایر روستا‌ها توزیع شد، اما با صف‌های طولانی و چند ساعته همراه بود.

قیمت مرغ

قیمت مرغ در سی و یکم مرداد ۱۴۰۰ به شرح زیر است

نوع مرغ

قیمت(تومان)

ران مرغ بدون پوست بدون دنبالچه چربی سر ساق

۴۱,۵۰۰

مغز ران بدون پوست بدون استخوان

۴۴,۵۰۰

ساق مرغ بدون پوست و سر ساق

۴۹,۰۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال

۴۹,۵۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال، بازو

۴۷,۰۰۰

ران و سینه بدون پوست بدون دنبالچه شش گردن بال

۴۳,۵۰۰

بال کبابی ساده - بدون نوک بال

۳۹,۰۰۰

بازوی کبابی ساده

۳۴,۵۰۰

مخلوط بال و بازو کبابی ساده

۳۸,۳۰۰

فیله مرغ

۶۴,۵۰۰

گردن مرغ بدون پوست

۱۲,۴۰۰

شنیتسل بدون آرد

۵۲,۸۰۰

جوجه چینی

۶۲,۶۰۰

جوجه کباب بی استخوان و بدون بازو ساده

۵۳,۷۰۰

جوجه کباب بااستخوان ساده

۴۳,۰۰۰

پا چینی ۱۰ عددی مرغ

۴۱,۰۰۰

مرغ کنتاکی

۴۰,۱۰۰

دل مرغ پاک کرده

۱۴,۲۰۰

جگر مرغ

۷,۵۰۰

سنگدان مرغ

۱۲,۸۰۰

پای مرغ

۷,۶۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۱۰۰۰گرمی

۹۸,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۵۰۰گرمی

۷۵,۰۰۰

بلدرچین کامل تازه(بسته ۱۰۰۰گرمی)

۹۹,۵۰۰

مرغ کامل منجمد، بسته بندی کیسه ای (پوشش کیسه نایلونی)

۲۴,۹۰۰

مرغ کامل تازه، بسته بندی کیسه ای(پوشش کیسه نایلونی)

۲۷,۵۰۰

مرغ کامل تازه پاک شده، بسته بندی بشقابی

۲۹,۰۰۰

تخم مرغ بسته بندی ۱۵ عددی بسته بندی شانه های خمیری شرینگ

۲۲,۱۰۰

تخم مرغ بسته ۲۰ عددی بسته بندی شانه های خمیری شرینگ

۲۸,۷۰۰

تخم مرغ بسته ۱۲ عددی بسته بندی شانه های خمیری شرینگ

۱۲,۹۰۰

تخم مرغ بسته ۹ عددی بسته بندی شانه های خمیری شرینگ

۱۳,۷۰۰

تخم مرغ بسته ۶ عددی بسته بندی شانه های خمیری شرینگ

۹,۹۰۰

سرپرست اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران گفت: موارد زیادی دیده‌شده که مرغ‌هایی خارج از شبکه باقیمت‌های بالا فروخته می‌شود و حتی بر روی مرغ مارک عرضه تنظیم بازار زده‌شده است که باید بررسی کنند چرا مرغداری که موظف است مرغ را باقیمت ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان به‌صورت زنده بفروشد همچنین خرده‌فروشی که ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان باید مرغ را عرضه کند چگونه خارج از شبکه و باقیمت گران به‌دست مردم می‌رسد.

قیمت مرغ / راز عجیب مرغ ها پس از خروج از مزرعه!

محمدعلی کمالی درباره وضعیت بازار مرغ و علل افزایش قیمت مرغ گفت: وضعیت امروز مرغ نتیجه عملکرد دو ماه گذشته است یعنی نتیجه عملکرد تولید امروز مرغ نیست و مرغ ۶۵ گرمی باید ۵۰ روز در سالن مرغداری نگهداری شود و بعد به‌دست مردم برسد متأسفانه طی ماه‌های گذشته با چند برهه مواجه بودیم.

سرپرست اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران گفت: طی ماه‌های گذشته ۱۱۴ میلیون جوجه ریزی انجام‌شده، ولی به دلیل اینکه با گرمای هوا مواجه شدیم باعث شد که مرغ وزن کمتری بگیرد و ۴۰ هزار تن وزن کمتری از ۱۱۴ میلیون جوجه گرفته‌شده است.

وی افزود: علت دیگر تأمین و کیفیت نهاد آن‌ها است که متأسفانه در این برهه نهاد به موقع به‌دست مرغدار نرسیده اگرچه بازار گاه اعلام بار کرد، ولی خیلی از مرغداران نتوانستند به‌موقع نهاد از واردکنندگان دریافت کنند و مجبور شدند برای تأمین نهاده به بازار آزاد روی بیاورند درصورتی‌که کیفیت نهادها مناسب نیست و این مسئله عدم وزن گیری مرغ را تشدید می‌کند.

کمالی در خصوص وضعیت توزیع مرغ، گفت: مرغ، به‌صورت گرم مصرف می‌شود و به‌صورت زنده نیز احتکار نمی‌شود بنابراین زمانی که مرغ به وزن برسد باید به بازار عرضه شود و مرغدار موظف است متناسب با تعداد جوجه و نهادی که دریافت کرده است مرغ را تحویل دهد و اگر این کار را انجام ندهد در دوره بعد می‌تواند جوجه ریزی کند علاوه بر این فشار دستگاه‌های نظارتی مرغداران را مجبور می‌کند که مرغ را عرضه کنند حتی اگر دولت بر عهده خود وفا نکرده باشد.

قیمت مرغ با نوسانات بسیاری همراه است

سرپرست اتحادیه سرا سری مرغداران گوشتی ایران بیان کرد: بعدازاینکه مرغ از مزرعه خارج می‌شود دیگر نمی‌دانیم چه اتفاقی برای مرغ می‌افتد، زیرا دیگر مرغدار مسئول این قضیه نیست باید بعد از کشتارگاه در مسیر توزیع را بررسی کنیم که چه اتفاقی می‌افتد و آیا مقدار مرغی که به کشتارگاه می‌رود به همان میزان از کشتارگاه خارج می‌شود و در شبکه توزیع عرضه می‌شود یا اینکه بخشی از مرغ، از‌ کشتارگاه به‌جای دیگری عرضه می‌شود همچنین مرغ از عمده‌فروشی به خرده‌فروشی عرضه می‌شود.

وی اظهار کرد: موارد زیادی دیده‌شده که مرغ‌هایی خارج از شبکه باقیمت‌های بالا فروخته می‌شود و حتی بر روی مرغ مارک عرضه تنظیم بازار زده‌شده است که باید بررسی کنند چرا مرغداری که موظف است مرغ را باقیمت ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان به‌صورت زنده بفروشد همچنین خرده‌فروشی که ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان باید مرغ را عرضه کند چگونه خارج از شبکه و باقیمت گران به‌دست مردم می‌رسد.

کمالی در خصوص اینکه چرا مرغ را از شهرستان‌ها به تهران ارسال نمی‌کنند تا قیمت‌ها به تعادل برسد، گفت: در برخی از استان‌ها، استاندارها و کارگروه‌های تنظیم بازار تصمیماتی می‌گیرند که برای تنظیم بازار، اولویت را به استان خود می‌دهند و این مسئله عاملی است که باعث می‌شود میزان مرغی که باید به تهران ارسال شود به‌موقع ارسال نمی‌شود و فشار ایجاد می‌کند

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.