کد خبر : 25669 / /
/

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ما با دست پر پشت میز می نشینیم، به ویژه آنکه همه این دستاوردهای نظامی در کشور بومی سازی شدند.

 

امروز چهارشنبه 19 بهمن موضوع نخست برنامه رادیویی جام انقلاب پرداختن به رونمایی از پایگاه هوایی راهکنشی عقاب 44 ارتش جمهوری اسلامی ایران بود. در همین رابطه عباس مقتدایی میهمان تلفنی برنامه رادیو انقلاب بود و درباره دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه نظامی و دفاعی گفت: کف‌گیر غرب برای تحریم ایران به ته دیگ خورده است بنابراین اقدام به اعمال تحریم های تکراری علیه ایران می کند.

وی افزود: با وجود تحریم های حداکثری، دشمن نتوانست اهدافش را در به زانو درآوردن ایران محقق کند چون مردم پشت این نظام و انقلاب ایستاده اند و غربی ها فکر این را نمی کردند. در واقع دشمن نه تنها به اهداف ایجاد ناامنی داخل ایران دست پیدا نکرد بلکه ایران توانست قدرت دفاعی و امنیتی خود را در بالاترین سطح رساند.

این نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی دستاوردهای ایران بعد از پیروزی انقلاب را وسیع و گسترده خواند و اظهار کرد: امروز در حوزه دفاعی ساخت تجهیزات ما براساس تکنولوژی های روز انجام می شود که قدرت بازدارندگی ما را ارتقا داده است، البته این توانایی در خدمت حفظ امنیت و آرامش منطقه و همسایگان قرار دارد و هیچ گاه افزایش قدرت دفاعی ما برای جنگ نبوده است.

وی با بیان اینکه خیلی از دستاوردهای ما هنوز اعلام نشده اند، ادامه داد: دشمن می داند ما توان دفاع از کشورمان را داریم و همین مسئله غرب را نگران می کند. البته ما عزم جدی برای پیشرفت داریم و گام اول را در برقراری و حفظ امنیت در کشور و منطقه می دانیم تا گام های بعدی پیشرفت را محکم برداریم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره کمک قدرت بازدارندگی به مذاکرات دیپلماتیک اظهار کرد: ما با دست پر پشت میز می نشینیم، به ویژه آنکه همه این دستاوردهای نظامی در کشور بومی سازی شدند بنابراین ایستاده ایم تا طرف مقابل حق ملت ایران را بدهد. اگر اموال بلوکه شده ما در سایر کشورها آزاد شود یک جهش اقتصادی، علمی و فناورانه را در کشور شاهد خواهیم بود.

 

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.