کد خبر : 571 / /
/

​رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۱۷ بیمار قطعی مبتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی تاکنون در ایران شناسایی شدند وبخش مراقبت های ویژه در حال پرشدن است وخطر گسترش سریع این ویروس جدی هست

تا کنون کرونا انگلیسی  در ایران  17 مبتلای قطعی داشته است . موارد جدید کرونای انگلیسی حاکی از شکلی جهش یافته از ویروس کرونا است. جهش کرونای انگلیسی در ایران رو به فزونی است . کرونای انگلیسی نگرانی و وحشت را بار دیگر از نو به جان مردم  ایران و دیگر کشور های دنیا انداخت.کرونای انگلیسی ویروسی چموش تر و مهلک تر از ویروس قبلی است و سرعت ابتلای بسیار بالایی دارد .

کرونای انگلیسی در ایران / ویروس هوشمند 

کرونا انگلیسی

کیانوش جهانپور افزود: هفت نفر از این افراد که به طور قطعی به ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی مبتلا شده‌اند در استان قزوین هستند به همین علت مقررات ویژه‌ای برای شناسایی و کنترل شیوع این بیماری در استان قزوین اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: ویروس جهش یافته انگلیسی سرعت انتقال بیشتری نسبت به ویروس قبلی کرونا دارد به همین علت رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک در اماکن عمومی و پرهیز از هر گونه دورهمی و تجمع بسیار ضروری است زیرا نشانه هایی از خطر خیز چهارم کرونا در برخی استانها مشاهده شده که بسیار خطرناک تر از خیزهای قبلی کرونا در ایران است.

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت نیز اعلام کرد: خطر ورود به خیز چهارم کرونا جدی است و همه باید برای جلوگیری از آن دست در دست هم دهیم و از انتشار ویروس کرونا به خصوص ویروس جهش یافته انگلیسی به طور جدی تر از ترددهای غیرضروری خودداری کنیم و از هرگونه دورهمی و مهمانی‌های خانوادگی کمک کنیم و با همکاری هم از ایجاد موج جدید بیماری در کشور ممانعت کنیم.

وی گفت: افزایش موارد ابتلا و بستری به بیماری کووید۱۹ در استان خوزستان بسیار نگران‌کننده است همچنین در استانهای ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، اصفهان، فارس و سمنان نیز شاهد ایجاد روند ملایم صعودی در موارد بستری روزانه کرونا هستیم.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: ابتلا به بیماری کرونا در بین جوانان در هفته‌های اخیر افزایش یافته است و این مسئله واقعا نگران‌کننده است و لزوم همزیستی هوشمندانه با بیماری را بیش از گذشته نشان می‌دهد زیرا افزایش بیماری در گروههای سنی پایین تر هشداری برای افزایش بیماری در بین سالمندان است.

 کرونای انگلیسی در حال زیاد شدن است  / اعلام خطر وزیر بهداشت

کرونا انگلیسی

سعید نمکی وزیر بهداشت نیز روز گذشته در قزوین با هشدار نسبت به خیز جدید کرونا و خطرات نگران‌کننده ویروس جهش یافته انگلیسی گفت: اعتقاد ندارم که فقط همین چند مورد از ویروس جهش یافته در قزوین وجود دارد.

 حتما باید جلسات مشترک بین استان زنجان، قزوین، البرز و تهران تشکیل شود و کل این منطقه باید تحت نظارت مستمر باشد و نخستین پیک بیماری از هر کجا پیدا شد باید بلافاصله خاموش شود.

وی گفت: نخستین کاری که برای مقابله با کرونا و ویروس جهش یافته در استان قزوین باید انجام دهید، اطلاع رسانی گسترده و صحیح به مردم، افزایش تست‌های آزمایشگاهی و ارسال نمونه‌های تست‌ها به تهران برای بررسی جهش یافته بودن ویروس است. همه اطرافیان بیماران مبتلا به ویروس جهش یافته را بیمار مبتلا، فرض کنید و تخت‌های بیمارستانی را آماده تر کنید.


کلیک کنید :وضعیت بورس امروز سه شنبه 28 بهمن 99 + جزئیات مهم


نمکی هشدار داد: راهی که دو هفته با ویروس قبلی می‌رفتید، با این ویروس، ۷۲ ساعته می‌روید. اگر از زمان افزایش موارد سرپایی تا بستری، دو هفته وقت داشتید، در این ویروس ۷۲ ساعت وقت دارید به همین دلیل بیمارستان‌ها باید کاملا برای هجمه احتمالی ویروس آماده کنید. کانون‌های بیماری را زودتر شناسایی و شعله‌های بیماری را در نطفه خفه کنیم.

حسین کرمانپور، مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ایران در حساب توییتر خود اعلام کرد: «شروع شد. اورژانس دوتا، بخش 26 نفر وICU هم در حال پر شدن. علت: با هم رفته بودیم بیرون. علت: جلسه بودیم، ماسک رو برداشتیم چای بخوریم. علت: صبح جمعه دوستم اصرار کرد بیا دعای ندبه. علت: همه چیز را تا الان رعایت کردیم، سری به مادر زدیم. این طور شد، مادر الان آی سی یو هست».

روز گذشته حسن روحانی، رئیسجمهوری ایران در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا از حرکت به سمت پیک چهارم بیماری کرونا خبر داد.

کرونا انگلیسی در ایران رو به فزونی است 

کرونا انگلیسی

همچنین سعید نمکی، وزیر بهداشت این کشور نیز روز دوشنبه فوت دو نفر به علت ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا را تایید کرد و گفت: در ابتدای گردنه پر التهاب خیز چهارم بیماری کرونا هستیم.

سخنگوی وزارت بهداشت نیز اعلام کرده که نمودار موارد بستری در برخی استان‌ها صعودی شده است و 9 شهر در استان خوزستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

خبرگزاری آناتولی اخبار خود از طریق سامانه مدیریت خبر (HAS) برای مشترکین رسانه‌ای ارسال و فقط بخشی از آنها را خلاصه و در وبسایت خود منتشر میکند. بنابراین برای دریافت اخبار کامل ما، لطفا تماس گرفته و مشترک شوید!

موضوعات مرتبط

وی خاطرنشان کرد: اسفند ماه سختی در پیش خواهیم داشت اگر سخت نگیریم و محکم نایستیم. پایه‌های دستاوردهای به‌دست آمده به شدت لرزان خواهد شد اگر این ستون‌های سختگیرانه رعایت پروتکل‌ها را محکم نگیریم. اعلام خطر می‌کنم.​سعید نمکی نسبت به ورود ویروس جهش یافته کرونا هشدار داد و گفت: قدرت سرایت و مرگ و میر کرونای جهش یافته بیش از اظهارات انگلیسی ها بوده است و خودتان را برای مبارزه با چموش ترین ویروس آماده کنید.


کلیک کنید :قیمت سکه و طلا امروز سه شنبه 28 بهمن 99 + جدول قیمت ها


سعید نمکی، وزیر بهداشت در جریان اجلاس روسای دانشگاه ها که صبح امروز سه شنبه 28 بهمن به صورت مجازی برگزار شد، گفت: شاید یکی از سخت ترین ایام مدیریت ما در مورد مبارزه با ویروس کووید 19 این روزها باشد. در تاریخ 10 دی خواستم اتفاقاتی دنبال شود و پیش بینی من ورود به خیز بیماری سنگین است.

او افزود: ما از قبل پیش بینی ورود ویروس انگلیسی را کرده بودیم. انگلیسی ها به دروغ گفتند 70 درصد قدرت سرایت دارد اما من گفتم قدرت سرایت و مرگ و میر بیشتر است و متاسفانه به تازگی اقرار کردند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: تمام تلاش ما این است مرز ها را بیشتر رصد کنیم. و از ورود موارد غیر قانونی به مرزها هم جلوگیری شود.

نمکی با اشاره به ابتلا افراد دیگری به ویروس انگلیسی گفت: مرگ خانم 70 ساله در خیابان وحدت اسلامی که هیچ سفری نرفته بود و مورد ابتلای دیگری در آبیک قزوین که رخ داد ثابت کرد که ویروس انگلیسی در کشور منتشرشده و یکی از زنگ های خطر جدی مدیریت کرونا است.

او افزود: روزهای سختی آغاز شده و خودتان را برای مبارزه با چموش ترین ویروس آماده کنید. روش مبارزه با ویروس جدید و ویروس قدیم کرونا تفاوتی ندارد و باید رعایت پروتکل ها بهداشتی بیشتر مود توجه قرار گیرد.

هشدار وزیر بهداشت از ابتلا سرعت بسیار بالا ویروس جهش یافته

نمکی با بیان اینکه در برخی نقاط کشور رعایت پروتکل های بهداشتی به 10 درصد کاهش داشته است افزود: توصیه های اضطراری این است که با رویکرد جدید ویروس مواجه هستیم. این ویروس مهاجم، سرکش و با قابلیت سرایت و بیماری زایی و مرگ و میر بیشتر است.

کرونا انگلیسی / ویروس جهش یافته 
کرونا انگلیسی

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه این ویروس در خیلی فضاها چرخیده، بیان کرد: ویروس انگلیسی و آفریقایی می تواند در دورترین مراکز خود را نشان دهد. باید تست ها را افزایش دهیم و باید به صورت همزمان تست رپید و پی سی آر لحاظ شود. بیمار علامت داری که تست منفی داشت را رها نکنید و مجدد بیمار تست شود و نمونه هایی برای مراکز دانشکده بهداشت، معاونت تحقیقات و انستیتو پاستور ارسال شود.

او با اشاره به جهش ویروس کرونا گفت: جهش مختص آفریقا و انگلیس نیست و ممکن است درون مرزهای ما نیز این اتفاق رخ دهد و از کشورهای همسایه وارد شود. باید به شدت از مرزها مراقبت شود.

وزیر بهداشت بیان کرد: باید برای مطب های خصوصی برنامه ریزی شود و برای اولین جایگاهی که بیماران مراجعه می کنند اطلاعاتشان ثبت و رصد شود. مسافرت ها نباید انجام شود.

نمکی با تاکید بر مقاومت در قبال شکستن پروتکل ها گفت: اگر یک مورد مثبت جهش یافته پیدا شد به قرنطینه ها باید منتقل شود و روسای دانشکده ها از حمایت های ما برخوردار هستند.

کمپانی های امنیتی جهان در مورد یک ویروس هوشمند و بسیار مخرب که از دنیای مردگان مراجعت می کند ، هشدار داده اند. این ویروس که جدیدترین شکل از خانواده ویروسهای ویـــــــنـــدوز ســــــوبــر است ، در صورت حذف نشدن کامل بقایایی که روی کامپیوترهای آلوده بر جای می گذارد ، بار دیگر زنده شده و فعال می گردد. این ویروس کاربران را فریب داده و وادار به باز کردن ضمیمه های آلوده می کند و برای این منظور سعی می کند به کاربر القا نماید که پیام مزبور توسط اسکنرهای آنتی ویروس پاک و ایمن تشخیص داده شده است

کرونا انگلیسی مهلک تر از ویروس قبلی است 
کرونا انگلیسی

کرونای انگلیسی یا ویروس جهش یافته و یا ویروس هوشمند ویروسی است که اگر در بدن انسان نفوذ کند سیستم ایمنی بدن قادر به شناسایی این ویروس هوشمند برای نابودی آن نیست  جزئیات این ویروس هوشمند را میتوانید در این خبر مشاهده فرمائید 

اولین ویروس سوبر در اواخر سال ۲۰۰۳ ظاهر کردید و در کشور آلمان بسیار رواج پیدا کرد. تازه ترین شکل این ویروس در ۲۹ آبان امسال خود را به دنیای اینترنت معرفی کرده و از ترفندهای جدیدی برای حفاظت از خودش و گول زدن کاربران استفاده می کند. این ویروس خطرناک در حافظه دستگاههای آلوده دو فایل کوچک قرار می دهد و اگر هر یک از این فایلها حذف شوند ، فایل دومی ، فایل حذف شده را بازیابی می کند. این تکنیک تاکنون در بیشتر نرم افزارهای جاسوسی که به جمع آوری اطلاعات در مورد علایق کاوشگری کاربران می پردازند ، به کار رفته است اما این اولین بار است که این ترفند توسط یک ویروس نویس به کار گرفته شده است.

این ویروس نوعی متن به پیامهایی که آن را حمل می کنند ، اضافه می کند با این مضمون که ایمیل مزبور توسط نرم افزارهای ضد ویروس اسکن شده و بی خطر تشخیص داده شده است. ضمیمه های آلوده ای که این ویروس را حمل می کنند خود را تحت پوشش عناوینی چون screensaver و غیره معرفی می کنند. هر کاربری که روی این ضمیمه های آلوده کلیک کند سیستم خود را برای حضور این ویروس مهیا می نماید زیرا این ویروس ، بسیاری از برنامه های ضد ویروس و امنیتی را از کار می اندازد و پس از نصب خویش در سیستم میزبان ، به مخزن آدرسهای کامپیوتر حمله کرده و بعد با بهره گیری از یک نرم افزار داخلی ارسال ایمیل ، شروع به فرستادن نسخه هایی از خود برای قربانیان بعدی می نماید.

کرونای انگلیسی / ویروس هوشمند 

کرونا انگلیسی

در اولین ساعات انتشار این ویروس ، مرکز فیلترینگ ایمیل « بلک اسپایدر » بیش از یک میلیون کپی از آن را شناسایی کرد. این ویروس کلیه سیستم های تحت ویندوز را آلوده می کند.

کمپانی های امنیتی جهان در مورد یک ویروس هوشمند و بسیار مخرب که از دنیای مردگان مراجعت می کند ، هشدار داده اند. این ویروس که جدیدترین شکل از خانواده ویروسهای ویـــــــنـــدوز ســــــوبــر است ، در صورت حذف نشدن کامل بقایایی که روی کامپیوترهای آلوده بر جای می گذارد ، بار دیگر زنده شده و فعال می گردد. این ویروس کاربران را فریب داده و وادار به باز کردن ضمیمه های آلوده می کند و برای این منظور سعی می کند به کاربر القا نماید که پیام مزبور توسط اسکنرهای آنتی ویروس پاک و ایمن تشخیص داده شده است. شما باید همواره مراقب ایمیل های ناخواسته حاوی ضمیمه باشید.


کلیک کنید :امیر حسین آرمان در کنار همسر مشهور بازیگر + عکس دیده نشده


این ویروس نوعی متن به پیامهایی که آن را حمل می کنند ، اضافه می کند با این مضمون که ایمیل مزبور توسط نرم افزارهای ضد ویروس اسکن شده و بی خطر تشخیص داده شده است. ضمیمه های آلوده ای که این ویروس را حمل می کنند خود را تحت پوشش عناوینی چون screensaver و غیره معرفی می کنند. هر کاربری که روی این ضمیمه های آلوده کلیک کند سیستم خود را برای حضور این ویروس مهیا می نماید زیرا این ویروس ، بسیاری از برنامه های ضد ویروس و امنیتی را از کار می اندازد و پس از نصب خویش در سیستم میزبان ، به مخزن آدرسهای کامپیوتر حمله کرده و بعد با بهره گیری از یک نرم افزار داخلی ارسال ایمیل ، شروع به فرستادن نسخه هایی از خود برای قربانیان بعدی می نماید.

کرونا انگلیسی / ویروس هوشمند 

کرونا انگلیسی

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت ایران امروز سه‌شنبه اعلام کرد: 17 بیمار قطعی مبتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی تاکنون در ایران شناسایی شدند و خطر گسترش سریع این ویروس جدی است.

وی درباره مشاهده نشانه‌هایی از خطر خیز چهارم کرونا در برخی استان‌ها هشدار داده و گفت: پیک بعدی بسیار خطرناک تر از خیزهای قبلی کرونا در ایران است.

گفتنی است تا کنون 3 بیمار بر اثر ابتلا به نوع جهش یافته ویروس کرونا در ایران فوت کرده‌اند.

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران نیز روز گذشته گفت: حتما باید جلسات مشترک بین استان زنجان، قزوین، البرز و تهران تشکیل شود و کل این منطقه باید تحت نظارت مستمر باشد و اولین پیک بیماری از هر کجا پیدا شد باید بلافاصله خاموش شود.

وی خاطرنشان کرد: اسفند ماه سختی در پیش خواهیم داشت اگر سخت نگیریم و محکم نایستیم. پایه های دستاوردهای به دست آمده به شدت لرزان خواهد شد اگر این ستون‌های سختگیرانه رعایت پروتکل‌ها را محکم نگیریم. اعلام خطر می‌کنم.

کرونا انگلیسی در ایران  / موج چهارم در راه است

کرونا انگلیسی

حسن روحانی امروز در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، قرمز شدن برخی شهرهای خوزستان را نشانه شروع موج چهارم کرونا دانست و گفت:  برای جلوگیری از موج چهارم کرونا، باید همه دست به دست هم دهیم، امروز متاسفانه شنیدیم که وضعیت استان خوزستان قرمز شده است، این یک اعلام خطر برای ماست و نشانه این است که به سمت موج چهارم می‌رویم.

او افزود: شناسایی زودهنگام مخصوصا نسبت به ویروس جهش یافته خیلی مهم است که سریعتر بشناسیم. فردی که از خارج وارد یک استان یا یک شهرستان می شود، استاندار، فرماندار و بخشدار و مسوول مراقبت بهداشتی همه باید مراقبت کنند اگر کسی آلوده شده بلافاصله مساله قرنطینه و مقرراتی که در این زمینه وجود دارد را اعمال کنند چرا که اینها مسایلی نیست که قابل گذشت باشد. 


کلیک کنید :کلیپ فوق احساسی نازنین بیاتی + کلیپ دیده نشده


روحانی تاکید کرد: همه دست به دست هم دهیم برای جلوگیری از خیز چهارم ویروس کرونا، نزدیک عید نوروز هستیم ایام برای مردم برای کسب و کار و نظافت منزل‌ها و هم برای سفر اهمیت دارد. بنابراین اگر می خواهیم عید بسیار خوبی داشته باشیم  از حالا باید شروع کنیم و مراقبت کنیم.  اگر مراقبت ها از امروز شروع نشود متاسفانه دوباره با مشکلات مواجه خواهیم شد.

رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا هم امروز در این باره گفت: در سطح کشور، ما همچنان روند نزولی فوت و مرگ و میر داریم و مرگ ‌ها هنوز دو رقمی و نزدیک ۵۰ تا ۶۰ مورد است؛ اما علی رغم آمار پایین فوتی‌ها  می‌دانیم که دو هفته پس از شیوع بیماری میزان بستری ها افزایش می‌یابد و ۴ هفته بعد میزان فوتی افزایش می‌یابد و برعکس. اقداماتی که از  آذرماه در کشور انجام شد و میزان ورودی بیمارستان‌ها را کاهش داد، اثرات خود را اکنون نشان می‌دهد و کاهش میزان فوتی‌ها مربوط به رعایت پروتکل‌ها در چند هفته گذشته است.

 کرونا انگلیسی / واکسیناسیون با عدالت انجام می‌شود

کرونا انگلیسی

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران با بیان اینکه میزان شیوع ویروس کرونا در مراکز توانبخشی از سطح نرم پایین‌تر است، گفت که بعد از واکسیناسیون کادر درمان، وزارت بهداشت بسترگراهای مستقر در مراکز و همچنین سالمندان را در اولویت واکسیناسیون قرار داده است.

سید احمد خادم با اشاره به نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز توانبخشی اظهار کرد: همچنان مراکز نگهداری شبانه‌روزی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خدمات خود را ارائه می‌کنند و همچنان قرنطینه و محدودیت ترددها در مراکز ادامه دارد.

خادم در پاسخ به سوالی درخصوص واکسیناسیون سالمندان و معلولان مراکز توانبخشی استان تهران نیز توضیح داد: بعد از واکسیناسیون کادر درمان، وزارت بهداشت افراد بسترگرا مستقر در مراکز و سالمندان را (در اولویت اول) گزینه بعدی واکسیناسیون قرار داده است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار