کد خبر : 636 / /
/

این روزها اخیر واکسن کرونای تولید داخل افکار عمومی را درگیر کرده است. مردم ایران بیش از ظرفیت، داوطلب تزریق این واکسن هستند. از سوی دیگر اخبار ضد و نقیض در زمینه تزریق این واکسن به گوش می‌رسد.

واکسن کرونا این روزها در داخل ایران بحث برانگیز شده است. واکسن کرونا تولید داخل افکار مردم را درگیر کرده است. درباره واکسن کرونا  اخبار ضد و نقیضی منتشر می شود. مینور محرز درباره واکسن کرونا می گوید این واکسن عوارضی ندارد. جزئیات بیشتر درباره واکسن کرونا را در ادامه بخوانید. 

مسئول ارزیابی علمی واکسن کرونا تولید ایران

واکسن کرونا

مینو محرز درباره عوارض احتمالی واکسن کرونا گفت: این واکسن حاوی ویروس کشته شده و ضعیف شده است و معمولا عارضه ندارد.

این روزها اخیر واکسن کرونای تولید داخل افکار عمومی را درگیر کرده است. مردم ایران بیش از ظرفیت، داوطلب تزریق این واکسن هستند. از سوی دیگر اخبار ضد و نقیض در زمینه تزریق این واکسن به گوش می‌رسد.

مینو محرز، مسئول ارزیابی علمی واکسن کرونا تولید ایران درباره آخرین روند تزریق واکسن کرونا در کشور به خبرنگار برنا گفت: هنوز کارآزمایی بالینی انسانی آغاز نشده و از شنبه ششم دی این کارآزمایی آغاز شود. برای بزرگسالان و افرادی که به کرونا مبتلا نشدند تزریق این واکسن انجام می‌شود.

 او درباره تعداد داوطلبان بیش از ظرفیت در تزریق واکسن کرونا تاکید کرد: در مرحله نخست فقط 56 نفر تحت تزریق این واکسن قرار می‌گیرند. بنابراین مقدمات  این تزریق از شنبه ششم دی آغاز می‌شود.البته داوطلبان می‌توانند برای مراحل بعدی تزریق واکسن اقدام کنند.

عوارض احتمالی واکسن کرونا

واکسن کرونا

 محرز درباره عوارض احتمالی واکسن کرونا افزود: این واکسن حاوی ویروس کشته و ضعیف شده و  بدون عارضه است. سال‌هاست که واکسن آنفلوآنزا  بدون  عوارض تزریق می‌شود.

کارشناس سازمان جهانی بهداشت درباره روند ساخت و تولید واکسن کرونا در کشور گفت: تولید واکسن محدود است. برای پوشش‌دهی گسترده افراد در گروه‌های خاص باید واکسن کرونا را وارد کرد.

او درباره کیفیت واکسن کرونا کووکس تصریح کرد: متخصصان واکسن وزارت بهداشت و درمان در این زمینه باید بررسی کنند.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار