کد خبر : 787 / /
/

پنیر راهی برای تقویت دندان ها و کنترل اشتها است، زیرا حاوی مقدار زیادی پروتئین می باشد.

پنیر راهی برای تقویت دندان ها و کنترل اشتها است، زیرا حاوی مقدار زیادی پروتئین می باشد.

به گزارش گروه روی خط رسانه‌های برنا به نقل از اسپوتنیک، تاتیانا رازوموسکایا متخصص تغذیه در مورد خواص خوردن پنیر در مقاله ای می نویسد که پنیر باعث تقویت دندان می شود. وی در مقاله خود گزارش می دهد که روس ها پنیر بسیار کمی می خورند: فقط 5.7 کیلوگرم برای هر نفر در سال. این مقدار کم است زیرا پروتئین موجود در پنیر بیشتر از پنیر خامه ای یا گوشت است.

پنیر

با خوردن پنیر، خستگی را از خود دور کنید. در 100 گرم پنبر پارمزان حدود 35 گرم پروتئین و در 100 گرم پنیر گودا 23 گرم پروتئین وجود دارد. برای مقایسه: در پنیر کوزه ای 10-13 گرم ، و حتی در گوشت گاو و گوشت بره - 18-20 گرم در هر 100 گرم پروتئین وجود دارد، در حالی که پنیر کوره ارزانتر است.

"پروتئین ماده اصلی و سازنده بدن است. اولین علائم کمبود آن تورم صورت و تورم پاها، سرماخوردگی مکرر، ضعف و خستگی است. به همین دلیل با خوردن پنیر می توانید پروتئین بدن خود را افزایش دهید،اگر  فعالیت بدنی شما خیلی زیاد نیست، بدن شما به 45-55 گرم پروتئین مورد نیاز است، بنابراین استفاده از پنیر در رژیم غذایی مفید است. "

پنیر حتی می تواند توسط افرادی که رژیم دارند خورده شود، اما باید میزان آن رعایت شود.

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار