کد خبر : 2583 / /
/

عزت الله ضرغامی گفت: یارانه‌های نقدی که من در ذهنم است، ادامه همین سیستم یارانه هاست حتی باید متناسب با تورم این‌ها افزایش داشته باشد اما عمده نگاه من برای این که تورم ایجاد نشو

انتخابات ریاست جمهوری 1400 در سه ماهه نخست سال 1400 برگزار خواهد شد. مجلس قوانین مربوط به انتخابات ریاست جمهوری را اخیرا تغییر داده است.  نزدیک به یک ماه تا ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم باقی مانده اما فضای سیاسی کشور نه تنها انتخاباتی نشده بلکه در غباری از تردید جریانات سیاسی برای اجماع بر سر کاندیداهای مورد توافق فرو رفته است. در انتخابات ریاست جمهوری  1400 حداقل سن داوطلبان  40 سال اعلام شده است. اخبار انتخابات ریاست جمهوری 1400 را در خبر روز دنبال کنید.

عزت الله ضرغامی که اعلام کاندیداتوری برای انتخابات ۱۴۰۰ کرده است در پاسخ به این سوال که برنامه اصلی شما برای حل مشکل اصلی کشور که اقتصاد و معیشت است چیست؟ گفت: بله امروز مهم‌ترین مسائل کشور مسائل اقتصادی و معیشتی است، در اولویت‌های مسائل اقتصادی برای من امنیت غذایی مهم‌ترین است، امنیت غذایی یعنی این که مردم زنده بمانند و بتوانند به یک سبد حداقل نیازهای اقلام اساسی دسترسی داشته باشند.

یارانه در انتخابات ریاست جمهوری 

انتخابات ریاست جمهوری

البته طوری طراحی می‌شود که مردم خیال شان راحت باشد. گوشت و مرغ و روغن و برنج و ۱۰ تا ۱۱ قلم اساسی برای آنها فراهم است. یارانه‌های نقدی که من در ذهنم است، ادامه همین سیستم یارانه هاست حتی باید متناسب با تورم این‌ها افزایش داشته باشد اما عمده نگاه من برای این که تورم ایجاد نشود_ چون این پول نقدی که می‌دهیم تورم پشت آن ایجاد می‌شود_ سبد کالاست.

منتها سبد کالا نه مثل این دولت که سال اول توزیع کرد و آن افتضاح به بار آمد. من تصاویر آن زمان را فقط در دولت نشان دادم، از من تشکر کردند و آقای نوبخت بر اساس همین تصاویر از مردم عذرخواهی کرد. البته من به تازگی دیدم که تکرار می‌شود و مثل این که این دولت هنوز توجیه نیست.

چند وقت پیش گفتم توزیع را یا از مهندس موسوی یاد بگیرید در دوران هشت سال دفاع مقدس یا از آقای احمدی نژاد در دولت قبل. توزیع یک راه دارد. من اگر می‌گویم سبد کالا، به این معنا نیست که در خانه‌ها را بزنیم و سبد کالا بدهیم یا یک جایی صف ببندند.

وی در پاسخ به سوال  دیگری مبنی بر اینکه منظور شما کوپن است؟ گفت: کارت اعتباری است. ببینید الان کوپن هم اصلاح شده و سهمیه شما محفوظ است، مراجعه می‌کنید و سهمیه خودتان را می‌گیرید.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار