کد خبر : 2652 / /
/

مسعود پزشکیان نماینده مجلس شورای اسلامی که به تازگی اعلام کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ را کرده است درخصوص طرح بنزین ۲۰ هزارتومانی توضیحاتی ارائه داد.

انتخابات ریاست جمهوری 1400 در سه ماهه نخست سال 1400 برگزار خواهد شد. مجلس قوانین مربوط به انتخابات ریاست جمهوری را اخیرا تغییر داده است.  نزدیک به یک ماه تا ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم باقی مانده اما فضای سیاسی کشور نه تنها انتخاباتی نشده بلکه در غباری از تردید جریانات سیاسی برای اجماع بر سر کاندیداهای مورد توافق فرو رفته است. در انتخابات ریاست جمهوری  1400 حداقل سن داوطلبان  40 سال اعلام شده است. اخبار انتخابات ریاست جمهوری 1400 را در خبر روز دنبال کنید.

مسعود پزشکیان نماینده مجلس شورای اسلامی که به تازگی اعلام کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ را کرده است در پاسخ به این سوال که یکی از برنامه‌های حاشیه ساز شما، بنزین بیست هزار تومانی. در این باره توضیح بفرمایید گفت:‌ در مجلس می‌گفتیم به جای این که بنزین را سه هزار تومان کنید به همان نرخ فوب خلیج‌فارس بدهید اما به ازای هر فرد ایرانی بگوییم در ماه ۲۰لیتر بنزین هزار تومانی می‌دهیم.

به گفته انتخابات ریاست جمهوری 

انتخابات ریاست جمهوری

مثلا یک خانواده ۵ نفری ۲۰لیتر می‌شود ۱۰۰لیتر اگر این ۱۰۰لیتر بشود لیتری ۲۰هزار یا ۲۵هزار تومان، می‌شود ۲میلیون تومان ولی در حقیقت کسی که از بنزین استفاده نمی‌کند اما عوارض تورم بیشتر یقه او را می‌گیرد با این پول می‌تواند قدرت خریدش را حفظ کند در عوض این طرف یک خانواده که سه ماشین دارد هر کدام ۶۰لیتر می‌گیرند، یارانه را این می‌گیرد و هزینه را مردم فقیری می‌دهند که قدرت خریدشان پایین رفته است.

ما الان نزدیک دو میلیون میلیارد یارانه مخفی می‌دهیم به پتروشیمی، به پولدارها می‌دهیم اما از نظر اعتقادی اگر قرار است یارانه بدهند در خوش بینانه‌ترین حالت باید برابر بدهند بنده اعتقاد دارم به طبقه محروم باید بیشتر بدهی و به طبقه برخوردار اصلا نباید بدهی آن وقت در جامعه آدم هایی پیدا نمی‌کنیم که برای نان شب قرض بگیرند

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار