کد خبر : 10248 / /
/

به تازگی عکسی از مرجانه گلچین منتشر شده است که بسیار در این عکس جوانتر از سن و سال خود به نظر می رسد.

مرجانه گلچین در نوجوانی به هنرستان موسیقی رفت. مرجانه گلچین در رشته تخصصی نوازندگی تار فارغ التحصیل شد.  مرجانه گلچین همچنین فارغ التحصیل کارگردانی سینما از دانشگاه سوره می باشد. مرجانه گلچین تجربه یک ازدواج ناموفق را داشته است. مرجانه گلچین بیشتر در سریال های طنز بازی می کند.

مرجانه گلچین

خانواده مرجانه گلچین

بعنوان آخرین فرزند در یک خانواده با سه برادر و دو خواهر بزرگتر در تهران به دنیا آمد ، پدرش افسر نظامی ارتشی و مادرش خانه دار است ولی پدرش را در کودکی از دست داد. و خواهرش منیژه که در زمینه موسیقی همکاری میکنند.او یک برادر به نام حبیب خان گلچین دارد و یک برادرش به نام حمید در 29 سالگی فوت کرده است.

 

مرحوم نادیا دلدار گلچین (بازیگر) دختر عمویش و مرحوم نادر گلچین (خواننده) عمویش می باشد.

بازیگری مرجانه گلچین از کودکی

در سال 1356 وقتی 9 ساله بود توسط خواهرش (منیژه) که بازیگر تئاتر بود به غلامحسین لطفی برای بازی در مجموعه ای بنام اخلاق در خانواده معرفی شد.

با این سریال اولین بار جلوی دوربین رفت سپس به سمت تئاتر کودکان رفت و روی صحنه تجربیات زیادی بدست آورد.

مرجانه گلچین

مرجانه گلچین و اولین تجربه سینما 

با دومین تجربه در سریال آئینه در سال 1364 وقتی 18 ساله حرفه ای بازیگری را تجربه کرد سپس سال 1366 با فیلم سینمایی گل مریم وارد سینما شد.

شهرت مرجانه گلچین

چهره اش با سریال آینه عبرت در سال 1367 شناخته تر شد سپس در سریال کلانتر 2 سال 84 دیده شد و با سریال بزنگاه رضا عطاران سال 87 به اوج شهرت رسید.

وضعیت ازدواج و همسر مرجانه گلچین

مرجانه گلچین سال 1374 با کریم آتشی کارگردان ازدواج کرد و در سریال گریز و سقوط به کارگردانی همسرش نیز بازی کرد او از همسرش جدا شده است.

علت طلاق مرجانه گلچین

مرجانه گلچین در برنامه دورهمی اعلام کرد که همسرش با بازیگری وی موافق نبوده و او نیز به خواست همسرش به مدت 10 سال بازیگری را کنار گذاشت اما سرانجام نتوانست با شرایط کنار آمده و به بار دیگر دنیای بازیگری بازگشت و از همسرش نیز جدا شد.

کریم آتشی کیست؟

کریم آتشی متولد 5 فروردین 1343 در شهر ری ، کارگردان و فیلم نامه نویس بود وی فارغ التحصیل دکترای علوم سیاسی و کارشناسی مهندسی عمران است.

این کارگردان از سال 1387 دیگر فعالیتی در سینما ایران نداشته است اما در 19 شهریور 1399 با شلیک به همسایه اش مرتکب قتل شد که با رضایت ولی دم از چوبه دار نجات یافت.

مادر نشدم

«من مادر نشدم.» این جمله شاید خیلی کوتاه باشد اما تصمیم گیری برای آن کار راحتی نبود اما تصمیمی بود که گرفتم. دلیلش هم این بود که من عاشق کارم بودم و این وقف بودن در کار با مسئولیت مادری ام در تضاد بود. به خودم میگفتم ، بچه رسیدگی و پرستاری میخواهد و نمی توان او را به بهانه کار به حال خود رها کرد.

مهاجرت به انگلستان

سال 1374 برای ادامه تحصیل از ایران رفتم و در انگلیس ساکن شدم.

حس کردم که نیاز به استراحت دارم ، به همین خاطر به انگلیس و نزد خواهر و برادرهایم سفر کردم ، در طول آن دورانی که از بازیگری دور بودم از مرحله جوانی عبور کردم و به میانسالی رسیدم ، بعد از بازگشتم خیلی نگران بودم ، با خودم می گفتم دیگر نمی توانم به روزهای اوج گذشته ام بازگردم اما انتخاب هوشمندانه رضا عطاران در سریال «بزنگاه» باعث شد فصل تازهای در بازیگری من رقم بخورد.

موسیقی

من رشته اصلی ام موسیقی است ، خوشحالم که در فضایی بزرگ شدم که موسیقی حرف اول و آخر را می زد

خیلی وقت ها دلم می سوزد که فعالیتم در کار تصویر بیشتر شده و باعث شده که از رشته اصلی ام و سازم که تار است دور بیفتم

علاقه به کوه

در گذشته بسیار زیاد کوه می رفتم اما در حال حاضر به علت عارضه ای که برای پایم بخاطر شکستگی بوجود آمده است بیشتر پیاده روی می کنم.

مرجانه گلچین

آشپزی ام عالی است

شمالی ها دست پخت شان خوب است ، این را هر کسی که یکبار مهمان سفره یک شمالی باشد ، تایید می کند ، درست به خاطر همین قانون هم باید بگویم من دستپختم خوب است. البته بخشی از این موضوع به این خاطر است که من با عشق و علاقه خاصی غذا درست میکنم و معمولا برای این کار وقت میگذارم ، شاید به خاطر همین هر کسی دستپخت من را میخورد از آن تعریف میکند هر چند برخی میگویند این دستپخت خوب در ما ، ریشه وراثتی دارد ، چون مادر و خواهرهای من هم دست پخت خوبی دارند .همچنین من عاشق پخت غذاهای ایرانی هستم و در خانه ام هم همیشه غذاهای ایرانی درست میکنم.

واقعی بازی می کنم

خیلی ها به من میگویند این نقش هایی که شما بازی میکنید ، خیلی واقعی هستند ، مثلا خاله یا عمه و… دقیقا همان خصوصیات را دارند ، چکار می کنید که نقش هایتان آنقدر واقعی از آب در می آید. شاید بخشی از این موضوع به این خاطر است که من نقش هایم را از دل جامعه انتخاب می کنم و به قانون «خوب دیدن» در بازیگری عمل میکنم ، من همیشه در کوچه و خیابان به حرکات مردم دقت میکنم و آنها را با دقت به ذهنم می سپارم و همین موضوع باعث می شود که نقش های من به مردم جامعه نزدیک شود ، چون در واقع وام گرفته از آنهاست.

خرید زیورآلات

خرید زیورآلات را خیلی دوست دارم ، در بین لباس ها خرید مانتو را بیشتر از بقیه دوست دارم و به کیف و کفش ترجیح می دهم.

اهل برند نیستم

اهل برند و مارک نیستم ، چیزی را که احساس کنم زیباست می گیرم و می پوشم و برای من مهم کارکرد لباس است.

کتابخوانی

یک زمانی بسیار زیاد کتاب می خواندم اما الان ترجیح می دهم اگر قرار است رمانی را بخوانم آن را بصورت تصویری ببینم.

مدینه فاضله

دلم می خواهد به یک جایی بروم که همه چیز تمیز و شسته رفته و پاک است همه دریاها تمیز است هیچ آشغالی در خیابان ها نیست.

یک مدینه فاضله ای را همیشه متصورم که همچنین شرایطی را دارد و همه چیز در آن درست و اصولی است و وقتی عکس این را می بینم خیلی عذاب می کشم.

پیشنهاد سفر داخلی و خارجی

در خارج از کشور فرانسه را خیلی دوست دارم و دیدنش را پیشنهاد می کنم بخصوص برای آنها که طبع لطیفی دارند چون در آنجا همه چیز رمانتیک است.

همچنین ایتالیا و ترکیه را هم پیشنهاد می کنم ، برای سفر داخلی هم اول رشت ، دوم رشت و سوم رشت را پییشنهاد می دهم!

 

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.