کد خبر : 1814 / /
/

پزشکی قانونی پس از تشریح به صورت قطعی اعلام کرد که مرگ او به هیچ وجه قتل نبوده است. با توجه به وضعیت منزل متوفی و صحنه فوت او در زمان کشف جسد، هیچ مدرکی دال بر دیگرکشی مشاهده یا تایید نشد.

آزاده نامداری (۹ آذر ۱۳۶۳ – ۷ فروردین ۱۴۰۰) مجری و تهیه‌کنندهٔ تلویزیون ایرانی بود. آزاده نامداری با اجرا در برنامه تازه‌ها در سیمای خانواده به شهرت رسید. آزاده نامداری کار خود را با همکاری با شبکه زاگرس (کرمانشاه) آغاز کرد و سپس با کمک اقبال واحدی به تهران آمد و در برنامه «خط مستقیم» شبکه تهران به تهیه کنندگی سعید غفاری و رضا داستانی به اجرا در تلویزیون ادامه داد. . آزاده نامداری در سال ۱۳۸۴ به عنوان مجری بخش تازه‌ها در برنامه سیمای خانواده شبکه یک شروع به فعالیت کردکه تا ۴ سال ادامه داشت که در بهمن ۱۳۸۸ به اجرای خود در تازه‌ها پایان داد. آزاده نامداری در ادامه مجری برنامه غیرمنتظره شد که روزهای شنبه تا چهارشنبه از شبکه دو سیما پخش می‌شد. 

آخرین تولد آزاده نامداری 

عکس سه نفره آزاده نامداری با پدر و دخترش

آزاده نامداری

عکسی عجیب از دوران دانشجویی آزاده نامداری 

آزاده نامداری

داروهای اعصاب و روان را نباید بازیچه گرفت

درگذشت آزاده نامداری بهانه‌ای شد تا عوارض مصرف بیش از اندازه قرص‌‌های اعصاب و روان را مورد بررسی قرار دهیم.

 ۱۰ روز پیش بود که خبر ناراحت‌کننده و ناگهانی درگذشت آزاده نامداری، مجری سابق صدا و سیما، در رسانه‌ها اعلام شد و فوت ناگهانی و غیر عادی این مجری، سوالات زیادی برای مردم ایجاد کرد.

آزاده نامداری

به دلیل غیرمنتظره بودن این اتفاق، گمانه زنی‌های فراوانی مبنی بر خودکشی یا دیگر کشی او مطرح شد. مسئولان اورژانس و دادسرای جنایی تهران به سرعت اقدامات لازم را انجام دادند و جسد مرحومه آزاده نامداری به سالن تشریح کهریزک فرستاده شد و مورد بررسی قرار گرفت.

پس از انتشار قطعی این خبر، گمانه زنی‌های جدیدی مبنی بر افسردگی و خودکشی و سکته و ایست قلبی مرحومه آزاده نامداری مطرح شد، اما هیچ کدام از این‌ها تا کنون تایید نشده است.

پزشکی قانونی نیز از مردم و رسانه‌ها خواست تا زمان اعلام نتایجآزمایش‌های تشریح، صبور باشند و شایعه پراکنی نکنند.

تا اینکه کمتر از یک هفته پیش محمد شهریاری، معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی تهران گفت: داروهای موجود در صحنه که مورد استفاده مرحوم بوده و بررسی اولیه پزشکی قانونی مبین وجود داروی قوی ضدافسردگی در آزمایش سم شناسی متوفی است؛ بنابراین احتمال مرگ بر اثر مصرف داروهای اعصاب و روان مطرح شد که البته قطعیت این موضوع هم منوط به نظر تکمیلی پزشکی قانونی در خصوص نتایج آزمایش آسیب شناسی است.

با توجه به این صحبت‌ها و مطرح شدن بحث افسردگی و مصرف داروهای اعصاب و روان و تاثیراتی که این داروها دارد، قصد داریم در این گزارش به تاثیر داروهای اعصاب و روان و عوارض مصرف بیش و مداوم این داروها بپردازیم.

محمدعلی اکبریان، فوق تخصص مغز و اعصاب و نورولوژی، گفت: حیطه درمانی در بیماری‌های اعصاب روان از این منظر حائز اهمیت است که این داروها باید به مدت طولانی مصرف شوند.

اکبریان ادامه داد: اگر افراد به بیماری‌هایی عفونی مثل آنفلوانزا یا سرماخوردگی مبتلا باشند طی یک یا دو هفته دارو مصرف می‌کنند و سپس مصرف داروها را متوقف می‌کنند، ولی داروهای اعصاب و روان به گونه‌ای است که فرد گاهی ناچار است، شش ماه تا ۲۰ یا ۳۰ سال این داروها را مصرف کند.

این فوق تخصص مغز و اعصاب بیان کرد: به طور کلی استفاده طولانی و زیاد از داروهای اعصاب و روان، باعث به هم خوردن نظم سیستم بدن می‌شود یعنی این داروها باعث بهم ریختگی سیستم تنظیم شده بدن می‌شود.

او افزود: داروهای اعصاب و روان به دلیل تغییری که در فرمول شیمیایی مغز و بدن ایجاد می‌کنند، می‌توانند به عنوان یک عارضه روی قسمت‌های دیگر بدن تاثیر منفی بگذارند، به طور کلی ۳۰ تا ۳۲ ماده شیمیایی در بدن و مغز وجود دارد که باعث ایجاد تعادل در بدن می‌شود.

این فوق تخصص مغز و اعصاب و نورولوژی بیان کرد: اگر حتی یکی از این ماده‌های شیمیایی با مصرف خودسرانه یا بی‌رویه داروهای اعصاب، دستکاری شود، ۳۱ ماده دیگر را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد و تعادلشان را به هم می‌ریزد. به همین دلیل است که معمولا شاهد مواری هستیم که بیمار دچار بیماری افسردگی یا دوقطبی است و در طولانی مدت پس از مصرف دارو، دچار بیماری‌هایی نظیر پارکینسون می‌شود.

اکبریان تصریح کرد: از اصلی‌ترین دلایل ابتلا به پارکینسون، تاثیر نابجای داروهای اعصاب و روان بر سایر ارگان‌های بدن است که در نتیجه باعث بر هم خوردن تعادل سیستم عصبی می‌شود.

او تصریح کرد: داروهای اعصاب و روان حتما باید تحت نظر پزشک و به موقع و با دوز کاملا مشخص مصرف شود و هرگز بیمار نباید دوز دارو را به صورت خودسر، کم یا زیاد کند. همچنین، در طول مصرف دارو، پزشک متخصص باید تسلط کامل بر بیمار و شرایطش داشته باشد و مدام حالات و روند درمان و بهبودی را چک کند.

این فوق تخصص مغز و اعصاب گفت: متاسفانه ما شاهد مواردی بوده‌ایم که فرد به صورت خودسر یک نسخه قدیمی را سال‌های سال و بدون مشورت و نظارت پزشک، مصرف می‌کند و یا اینکه برخی از پزشکان نیز دوزهای هزار یا دوهزار عددی از داروهای اعصاب و روان را در اختیار بیمار قرار می‌دهند تا بیمار نیازی به مراجعه مجدد به پزشک نداشته باشد.

به هم خوردن تعادل اعضای بدن، اصلی‌ترین عوارض مصرف داروهای اعصاب

اکبریان ادامه داد: افرادی که به میزان زیاد از داروهای اعصاب و روان استفاده می‌کنند، خبر ندارند که در بدنشان چه اتفاقاتی می‌افتد.با مصرف این داروها بعد از مدتها دچار عوارضی می‌شوند که غیرقابل برگشت و غیرقابل درمان است. ممکن است بیماری اصلی فرد، مداوا شود، اما عوارض دارویی به صورت حرکات غیرطبیعی بدن و سر و صورت و دهان و بیماری‌هایی مثل پارکینسون و دیستونی در فرد به وجود بیاید. این بیماری‌ها به شکلی خطرناک هستند که بعد از بروز، به راحتی قابل مداوا نیستند. بعضی از بیماری‌هایی که در نتیجه مصرف بیش از حد داروهای اعصاب و روان به وجود می‌آیند، می‌توانند اصلا قابل درمان نباشند و تا آخر عمر همراه فرد باقی بماند.

این فوق تخصص مغز و اعصاب و نورولوژی بیان کرد: بعضی از داروهای اعصاب و روان روی غدد داخلی نیز تاثیر می‌گذارند و عملکرد غده‌های تیروئید، هیپوفیز و فوق کلیه و روی قوای جنسی و... تاثیرات منفی و مخرب می‌گذارند.

او گفت: یکی از بیماری‌هایی که از عوارض مصرف بیش از حد داروهای اعصاب و روان در فرد ایجاد می‌شود، بیماری دیستونی است. در این بیماری، کنترل و تسلط بر اعضای بدن، از دسترس فرد خارج می‌شود؛ برای مثال گاهی فرد احساس می‌کند سر یا دستش به یک طرف منحرف می‌شود و یا زبانش مدام بی‌اراده از دهانش بیرون می‌آید و مزاحم حرف زدنش می‌شود.

اکبریان گفت: از دیگر عوارض مصرف این داروها ابتلا به بیماری دیسکینزی است. در این نوع بیماری فرد نمی‌تواند به درستی و به موقع از اعضای بدنش استفاده کند و کمک بگیرد، دلیلش هم این است که مصرف داروها باعث بر هم خوردن نظم و تعادل سیستم‌های بدن شده است.

او افزود: این بیماری‌ها معمولا به سادگی قابل درمان نیستند و بهتر است که بیمار قبل از مصرف هرگونه داروی اعصاب و روان در جریان عوارض شدیدتری که در طولانی مدت به آنها مبتلا می‌شود، باشد.

۵۰ درصد بیماری‌های روان با رفتاردرمانی درمان می‌شود

این فوق تخصص مغز و اعصاب و نورولوژی بیان کرد: به طور کلی در ۵۰ درصد موارد می‌توان بیماران روانی را با رفتار و گفتار درمانی، معالجه کرد. متاسفانه برخی از سیستم‌های درمانی وقت کافی برای درمان بیمار اختصاص نمی‌دهند و به نسخه نویسی‌های طول و دراز، بسنده می‌کنند و به نوعی بیمار را از سر خود باز می‌کنند و اجازه نمی‌دهند که بیمار با روش‌های غیردارویی معالجه شود.

او افزود: برخی از افراد نیز راحت طلبی پیشه می‌کنند و ترجیح می‌دهند با مصرف داروهای شیمیایی، سرعت درمان را به خیال خود افزایش دهند در حالیکه بدون مصرف هیچ دارویی گاه می‌توانند در زمان بسیار کوتاهی نتیجه مطلوب را دریافت کنند و حتی هیچ عارضه دیگری را پس از بهبودی و رهایی از بیماری‌های اعصاب و روان، تجربه نکنند.

این فوق تخصص مغز و اعصاب تصریح کرد: مصرف هر گونه داروی اعصاب و روان به صورت خود سر و یا افزایش و کاهش دوزهای دارو بسیار خطرناک و گاهی کشنده است.

آزاده نامداری

صحبت های آزاده نامداری درباره افسردگی پیش از درگذشتش

ابهامات پرونده آزاده نامداری

اولین واکنش پدر شوهر آزاده نامداری به درگذشت آزاده

اولین واکنش پدر همسر آزاده نامداری درباره علت درگذشت غیرمنتظره عروسش : بخاطر آرامش روح آزاده دست از شایعه بردارید

شب گذشته یک خبرگزاری رسمی اخباری مبنی بر مصرف بیش از اندازه قرص توسط آزاده نامداری منتشر کرد که سریعا پس از ساعتی توسط خبرگزاری قوه قضائیه تکذیب و اعلام شد : پیرو اقدامات تخصصی صورت پذیرفته ، آزمایشات آسیب شناسی در حال انجام است و هنوز نتایج آن مشخص نشده است.

بر پایه این گزارش تعیین علت قطعی مرگ پس از روشن شدن نتایج تمامی آزمایشات و بر اساس آن و همچنین معاینات انجام شده و یافته‌های بررسی صحنه جرم انجام و نتیجه به اطلاع مقام محترم قضایی رسانده خواهد شد.

طی تماسی که با آقای رحیم عبادی ، پدرهمسر آزاده نامداری داشتیم ایشان هم تاکید داشتند که خبر اول نادرست است.

افشای وصیت نامه آزاده نامداری

خبر فوت آزاده نامداری در نوروز، سروصدای زیادی به‌پا کرد و محل اظهارنظر‌های متفاوت کاربران در شبکه‌های اجتماعی شد. عده‌ای سعی می‌کردند از این آب گل‌آلود ماهی بگیرند، عده‌ای دیگر تلاش می‌کردند اذهان عمومی را از قضاوت‌های زودهنگام در امان نگه دارند و برخی هم اتفاق‌های ریزودرشت مختلف مثل سند همکاری ایران و چین را به این ماجرا ربط دادند.

همه‌چیز با یک عکس شروع شد

شاید سرآغاز حاشیه‌هایی که زندگی آزاده نامداری را به‌صورت جدی تحت‌تأثیر قرار داد، ازدواج کوتاه‌مدت او با فرزاد حسنی بود. اتفاقی که به حضور این ۲ مجری در قاب تلویزیون شکل‌وشمایل دیگری بخشید، از اجرا‌های دونفره روی آنتن گرفته تا شعر‌های عاشقانه‌ای که فرزاد حسنی برای او می‌خواند و به‌به و چه‌چه خیلی‌ها را به‌دنبال داشت. بااین‌حال، بعد از مدت کوتاهی انتشار عکس یک چشم کبودشده و متنی گلایه‌آمیز در صفحه اینستاگرام آزاده نامداری، از این می‌گفت که ورق زندگی مشترکشان حسابی برگشته است.

این اتفاق واکنش‌های زیادی در فضای‌مجازی به‌دنبال داشت. عده‌ای معتقد بودند اصلا چه معنی دارد آدم بیاید تا این حد حریم شخصی‌اش را جلو چشم همگان بگذارد و عده‌ای هم از در حمایت از نامداری وارد شدند و فرزاد حسنی را شماتت کردند. حالا با انتشار خبر فوت او خیلی‌ها همچنان منتظرند که از فرزاد حسنی هم واکنشی ببینند.

سرک ‌کشیدن در حریم شخصی دیگران، تا کی؟ چرا؟

این حاشیه‌ها داشت از یاد می‌رفت تا اینکه انتشار یک عکس دوباره از حریم خصوصی او، این‌مرتبه در آن‌ور آب‌ها و بدون پوشش سر، موجب جنجال‌های زیادی شد؛ اتفاقی که ناشی از سرک‌کشیدن در حریم شخصی دیگران بود. این آزاده بود که باید تاوان این اتفاق و همه‌گیرشدن آن را پس می‌داد. هجمه‌های زیادی علیه او شکل گرفت، شدیدتر و غلیظ‌تر از قبل. بسیاری از افرادی که او را با پوشش همیشگی‌اش می‌شناختند، علیه او موضع گرفتند که چرا اینجا چنین است و آنجا چنان. انتقاد‌ها به‌قدری زیاد شد که او برای خواباندن این غائله گفت این عکس متعلق به زمانی است که او در جمع محارمش حضور داشته است. صحبت‌هایی که البته تغییر چندانی در جو منفی ایجادشده حاصل نکرد.

علت فوت آزاده نامداری 

آزاده نامداری

خبر فوت او، در وضعیتی که چند روز قبل ویدئویی از او منتشر شد که در کنار دخترش سال نو را به مردم تبریک می‌گفت و احوالی که او در زمان مرگ در آن به سر می‌برد، به‌سرعت ۲ فرضیه خودکشی و قتل را به میان آورد. فرضیه‌هایی که با یک توئیت عجیب‌وغریب که با لحنی کنایه‌آمیز، نامداری را خطاب قرار داده بود و ۲ ساعت پیش از انتشار خبر فوت او نوشته شده بود و همچنین مطرح‌شدن ماجرای افسردگی او، تقویت شد. با وجود این صحبت‌ها، قاضی محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران، تأکید کرد که هیچ یافته‌ای مبنی بر خودکشی یا دگرکشی او وجود ندارد.

مهدی فروزش، مدیرکل پزشکی‌قانونی استان تهران، هم گفت براساس معاینه ظاهری و کالبدگشایی، هیچ‌گونه آثاری از بارداری یافت نشده است، نکته‌ای که بعد از مرگ او برخی از آن سخن گفتند. علاوه‌براین گفته‌ها، دایی آزاده هم از طریق اینستاگرام به این ماجرا وارد شد و گفت: «به‌صراحت اعلام می‌کنم که مرگ ناگهانی خواهرزاده عزیزم که شخصیتی پرتحرک و فعال و توانمند بود، به‌واسطه قتل و خودکشی نبوده است.» حالا نتیجه نهایی منوط شده است به اظهارنظر پزشکی‌قانونی. اما پیداشدن دفتر و دست‌نوشته‌ای از او که به‌ظاهر خطاب به دخترش، گندم، بوده و بوی خداحافظی می‌داده و طلب حلالیت، نکته‌ای است که همچنان فرضیه خودکشی او را تازه نگه داشته است.

چالش رسانه‌ها با درگذشت نامداری

در این روز‌ها درباره درگذشت آزاده نامداری تحلیل‌های بسیاری در رسانه‌ها منتشر شده است. بسیاری از روان‌شناسان و کارشناسان در این باره هشدار دادند که اگر مورد نامداری خودکشی هم باشد، باید رسانه‌ها به‌صورت مدیریت‌شده به آن بپردازند.

عباس مدحجی، روزنامه‌نگار خوزستانی، با این پیش‌فرض که تأیید شود نامداری خودکشی کرده است، نوشت: «نوع مرگش، اما حاوی پیام‌های بدتری است. برای تمام کسانی که برای خودکشی دودل هستند یا حتی به آن فکر کرده باشند، یک هل به‌سمت پایان است. شاید خیلی‌هایشان از خود بپرسند وقتی آزاده توانسته چرا ما نتوانیم؟ یا با خود بگویند او که رفت و راحت شد، اما وضع من که بدتر است و بهتر است دست بجنبانم! اصلا همین موارد اخلاقی از علل کمتر نشردادن اخبار خودکشی در علم ژورنالیسم است.»

سیدمهدی حسن‌زاده، روان‌پزشک و فلوشیپ پیشگیری از خودکشی نیز درباره نحوه انتشار اخبار خودکشی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی تأکید کرده است که «خودکشی پدیده‌ای مسری، واگیردار و تقلیدی است، بنابراین توصیه می‌شود از پروبال‌دادن و قهرمان‌سازی افرادی که خودکشی می‌کنند، پرهیز شود.»

درگذشت نامداری همچنین دوباره بحث حریم شخصی را هم به‌میان کشید. علی‌اکبر قاضی‌زاده (استاد و روزنامه‌نگار قدیمی) نوشت: «بررسی‌های من درباره رسانه‌های ترکیه نشان می‌دهد که ورود به حریم خصوصی افراد در این کشور یک عادت رسانه‌ای است و باید نگران بود که در ایران این موضوع عادی‌سازی نشود.»

در این میان سیدعلی میرفتاح (روزنامه‌نگار و طنزپرداز) نیز نوک پیکان انتقاد را به‌سمت سازمان صداوسیما گرفت.

آزاده فقط بدشانس‌تر از ما بود

انتشار خبر فوت آزاده نامداری واکنش‌های زیاد هم‌صنفانش را در پی داشت. امیرمهدی ژوله، لیندا کیانی، شبنم مقدمی، احسان علیخانی، رشیدپور و چند تن دیگر، از جمله افرادی بودند که به‌نوعی به این ماجرا واکنش نشان داده بودند. واکنش‌هایی که به تسلیت‌گفتن محدود نشد و به همین مسائلی پرداخت که به‌عمد یا ندانسته دامن زندگی او را گرفته بود و آزاده مجبور بوده است با آن‌ها سر کند.

آزاده نامداری

پیمان قاسم‌خانی در بخشی از متن اینستاگرامش نوشت: «آزاده یکی بود مثل خیلی از ما. با این تفاوت که پرده از راز‌ها و اشتباهات و تناقضی که در زندگی‌اش داشت برداشته شد و تاوان سنگینی هم برایش پرداخت. پرده‌ای که شاید اگر از روی زندگی و افکار خیلی از ما برداشته شود، تصویری صدبرابر گناهکارتر از آزاده از ما دیده شود. آزاده شاید فقط از ما بدشانس‌تر بود.»

نکته‌ای که برخی کاربران توئیتر هم به آن اشاره کرده بودند: «فقط خودمون و خدای خودمون می‌دونیم که چطور روزامون رو شب می‌کنیم و شبامون رو روز. آزاده هم مثل ما.» یا «اونی که چنین کاری رو با آزاده کرده، الان می‌تونه سرش رو راحت بذاره بخوابه؟» یا «تک‌تک ما‌هایی که اون عکس رو بازنشر کردیم هم مقصریم.»

سرنوشت مشابه برخی مجری‌های صداوسیما

احسان کرمی هم یکی‌دیگر از افرادی بود که از خانواده آزاده نوشت و همسرش و دخترش و اینکه: «تلویزیون ارزش این‌همه افسردگی رو نداشت.» در میان بسیاری از این واکنش‌ها، یک نقطه اشتراک هم بود، سرنوشت مشابه و متفاوت مجری‌هایی که برای صداوسیما فعالیت می‌کنند.

شاهین صمدپور که خودش هم سابقه کار برای سازمان صداوسیما را دارد، شاید صریح‌تر از بقیه به این موضوع نگاه کرد: «خانم نامداری در دهه آخر زندگی‌ا‌ش تلخی‌های زیادی را تجربه کرد. قسمتی از این تلخی‌ها نتیجه سیستمی بود در صداوسیما که از آدم‌ها و مجری‌هایش می‌خواست آن‌چیزی که واقعا هستیم، نباشیم.» او همچنین از مجری‌های دیگر صداوسیما گفت و سرنوشتی که به آن دچار شدند و در رأس آن‌ها از حیاتی نام برد. همچنین از رعایت شرایطی که درنهایت وجهه متفاوتی از آن‌ها را به معرض نمایش می‌گذاشته و باعث تعجب مردم می‌شده و آن‌ها را متهم به دورویی می‌کرده است. صمدپور از این هم گفت که با همسر آزاده حرف زده است و در آینده‌ای نزدیک صحبت‌هایی را درباره او بیان خواهد کرد.

فیلمی از گزارشگری فوتبال آزاده نامداری که تا به حال دیده  نشده

حرف های تلح شقایق دهقان درباره آزاده نامداری

مجری معروف آزاده نامداری را حلال نکرد!

وقتی پدر آزاده نامداری از همه برای دخترش حلالیت خواست ژیلا صادقی گفت بعید می دانم او را حلال کنم.

ژیلا صادقی

پس از مراسم خاکسپاری آزاده نامداری پدرش گفت دختر مرا حلال کنید ، اما بعد از این صحبت ها، ژیلا صادقی مجری صداوسیما در پیج اینستاگرامش استوری منتشر شد و اینطور نوشت: راستش قول نمی دم به شرط اینکه ۵ سال زندگیم رو بهم برگردونید و شب های که در سکوت سپری شد …

اما این پست بعد از ساعاتی با یک استوری دیگر در صفحه اینستاگرام اصلاح و ویرایش شد و نوشت: بخواب آزاده جان ولی من هنوز بیدارم مثل همون شب ها که با من درددل می کردی بخواب من باز هستم از خدا خواستم روزهای سختی که بر من گذشت فراموش می شود مثل همیشه به تو حق خواهم داد و قطعاً پیگیریم و اجازه نمیدم زندگیمان ملقب به یک عده ای سودجو قرار بگیرد بخواب ولی من بیدارم.

این مجری درباره فوت آزاده نامداری گفت: اول از همه بگم که واقعا از نظر روحی حال خوبی ندارم و این چند روز از فوت آزاده جان بسیار ناراحت هستم در حدی که اشکم بند نمیاد و فقط میتونم ابراز پشیمانی کنم بابت اشتباهی که داشتم و دل آزاده نامداری رو شکستم …از خدا میخوام منو ببخشه.

ژیلا صادقی سال ها قبل در بخشی از یادداشت خود درباره دعوای زن و شوهری نامداری و فرزاد حسنی در سال ۹۴ نوشته بود: هرچند که پدیده افشای اطلاعات مربوط به اهالی رسانه و هنر در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، پدیده جدیدی نیست، اما به نظر می‌رسد که در روزهای اخیر، این موضوع ابعادی متفاوت یافته است. تاکنون در این مورد گفته یا وانمود می‌شد که این اطلاعات یا تصاویر عمدتا بدون رضایت صاحبان آنها و توسط عناصر بی‌اخلاق و بدخواه نشر می‌یابد در حالی که در این چند روز شاهد انتشار اطلاعات و تصاویری از زندگی برخی از اصحاب رسانه، توسط خود آنان بودیم که پدیده‌ای عجیب و بدیع می‌نماید!

ژیلا صادقی چه مشکلی با ازاده نامداری داشت؟

گفتنی است که ژیلا صادقی مجری تلویزیون فروردین ۹۹ در برنامه دورهمی مهران مدیری، در قسمت هایی از صحبت هایش به ماجرای عکس های بی حجاب آزاده نامداری در سوییس کنایه زد و گفت مجریان یادی آمدند و رفتند و نموندن ، انهایی که مو افشون کردن و ….

حضور همسر سابق مهناز افشار در مراسم آزاده نامداری

آزاده نامداری

عکسی دیده نشده از مراسم عقد آزاده نامداری

بی تابی های دردناک همسر آزاده نامداری در مراسم ترحیم

همسر آزاده نامداری روز خاکسپاری کجا بود؟ 

برخلاف شایعات مطرح شده مبنی بر غیبت همسر آزاده نامداری در روز خاکسپاری، طبق تصاویر ثبت شده همسر ایشان در مراسم حضور داشتند.

آزاده نامداری

فریاد های همسر آزاده نامداری در روز خاکسپاری

ویدیوئی از اولین اجرای آزاده نامداری در 19 سالگی

وداع تلخ پدر آزاده نامداری بر سر مزار

بی تابی خانواده آزاده نامداری در مراسم خاکسپاری

شوهر آزاده نامداری در بازجویی پلیس چه گفت؟

رکنا به نقل از یک منبع آگاه و بلندپایه پلیس آگاهی نوشت: صبح دیروز شوهر آزاده نامداری به اداره ۱۰ ویژه قتل پلیس آگاهی احضار شد و تحت تحقیق قرار گرفت. ایشان درباره عدم حضور خود در لحظه مرگ آزاده نامداری اعلام کرد که پنجشنبه به واسطه بیماری مادربزرگش به چالوس رفته است، این در حالی بود که وقتی به آزاده نامداری پیشنهاد سفر به شمال را داده ایشان نپذیرفته‌اند.

آزاده نامداری

این مقام پلیسی افزود: سجاد عبادی بیان داشت که تا روز جمعه تماس‌هایی با همسرش داشته است و هیچ مورد مشکوکی در رفتار و گفتار آزاده نامداری وجود نداشته تا اینکه از اواسط جمعه تماس‌های او و دخترشان بی پاسخ مانده است. این جواب ندادن به تماس‌ها پس از ساعت‌ها بی‌خبری از ایشان باعث نگرانی او شده است.

مقام بلندپایه پلیسی ادامه داد: همسر آزاده نامداری پس از نگرانی از حال و روز همسرش به مادرزن خود در تهران تماس گرفته و از او خواسته سری به خانه‌شان بزند و جویای حال او شود و مادرزنش با نگرانی به خانه دخترش رفته و متوجه مرگ او شده است.

این مقام قضایی افزود: سجاد عبادی عنوان داشته، نامداری به خاطر بیماری افسردگی شدید در مصرف دارو زیاده روی می‌کرده وگاهی ۴ یا ۵ قرص را همزمان مصرف می‌کرده است. از این رو اخباری از خودکشی آزاده نامداری یکی از فرضیه های به حساب می آید اما قطعی نیست چرا که احتمال دارد به خاطر زیاده روی در مصرف داروهای ضد افسردگی دچار مسمویت شده باشد. اما همین را هم باید منتظر بمانیم تا حدود ۶ روز دیگر پزشکی قانونی پس از آزمایشات سم‌شناسی مشخص کند.

این منبع آگاه گفت: پیدا شدن یادداشت در یکی از اتاق‌های خانه که در آن آزاده نامداری برای دخترش نوشته هایی داشته است دلایلی بر خودکشی ایشان حساب نمی‌آید و در صورتی که پزشکی قانونی علت را خودکشی بداند می‌توان این یادداشت را یکی از قرائن دانست. متن این نوشته مهم است چراکه تفاوت زیادی دارد شاید این نوشته ها دلنوشته‌ای برای دخترش باشد.

این مقام پلیسی درباره احضارات دایی روانپزشک آزاده نامداری که ایست قلبی را علت مرگ معرفی کرده است، گفت: هیچ کس جز پزشکی قانونی علت مرگ آزاده نامداری را مشخص نمی کند. تاکنون ایست قلبی جزو موارد تیم تحقیق نیست و باید منتظر اعلام پزشکی قانونی درباره مرگ آزاده نامداری باشیم.
توضیح جدید دادسرای جنایی از مرگ آزاده نامداری

کشف وصیت نامه آزاده نامداری به همراه قرص

محمد شهریاری، معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی تهران گفت  : با بررسی های همه جانبه انجام شده از صحنه فوت خانم آزاده نامداری که تا ساعت یک بامداد ادامه داشت و معاینه جسد توسط پزشکی قانونی در محل فوت، با توجه به اینکه هیچ گونه آثار ضرب و شتم که دلالت بر وقوع قتل یا دگرکشی داشته باشد، به دست نیامد؛ لذا وقوع قتل یا دگرکشی کاملا منتفی است.

قرص کشف شده در خانه آزاده نامداری 

 در بررسی های تکمیلی انجام شده و به ویژه بررسی تلفن همراه متوفی و همچنین دست‌نوشته های مکشوفه متعلق به متوفی که خطاب آن به دخترش بوده و نوعی وصیت و خداحافظی با دخترش بوده و داروهای موجود در صحنه که مورد استفاده مرحوم بوده، بررسی اولیه پزشکی قانونی در روز جاری که مبین وجود داروی قوی ضدافسردگی در آزمایش سم شناسی متوفی است؛ لذا موضوع خودکشی از طریق مصرف داروهای اعصاب و روان مطرح است که البته قطعیت این موضوع منوط به نظر تکمیلی پزشکی قانونی در خصوص نتایج آزمایش آسیب شناسی است.

آزاده نامداری

تحقیقات تکمیلی در خصوص این موضوع تحت نظر مقام قضایی در حال انجام است

حاشیه های جامانده از مرگ آزاده نامداری در طبقه 7 برج مهستان 

فیلمی که می بینید، لحظه بعد از بررسی های پلیسی و قضایی است که پیکر آزاده نامداری برای معاینات و تشخیص علت فوت به پزشکی قانونی منتقل شد.

به گزارش اختصاصی خبرنگاران اعزامی رکنا به محل حادثه،ساعت حدود 9 شب  هفتم فروردین ماه است که به برج های مهستان در شهرک غرب تهران می رسیم در طبقه هفتم این برج آزاده نامداری در غیاب سجاد عبادی و دخترش گندم از تقریبا 2 روز پیش به کام مرگ فرو رفته بود و جسدش در این ساعات پس از مرگ در بی خبری خانواده اش در خانه روی زمین مانده بود.

ماشین بازپرس کشیک قتل ،اداره آگاهی تهران بزرگ و نیروی انتظامی در محل حاضر هستند.

اینجا در مجتمع مسکونی برج های مهستان تهران، ساعتی قبل مرگ مشکوک آزاده نامداری یکی از چهره های شناخته شده تلویزیون اعلام شده است .آزاده نامداری ،مجری جوان و جنجالی تلویزیون که  نزد مردم شناخته شده بود.

مقابل برج های مسکونی جای سوزن انداختن نیست.از مردم و اهالی گرفته تا همسایه ها و بستگان در محل حضور پیدا کرده اند.

آزاده نامداری

عده ای از همسایه ها اصلا نمی دانستند در همسایگی شان آزاده نامداری زندگی می کند. چهره مشهوری که پیکر بی جان او قریب به دو روز کنج خانه در بی خبری افتاده بود. بستگان آزاده نامداری در ایام دیده بوسی عید نوروز دو روز بعد از فوت او مقابل خانه اش آمده اند. درست زمانی که مرگ گریبان آزاده نامداری را گرفته و در خانه او به جای عطر نقل و شیرینی عید،خاک ماتم پاشیده شده است.

ضجه های مادر آزاده نامداری و اشک همسایه ها

خودرو حمل جسد که از راه می رسد ناله های مادر داغدیده آزاده نامداری بلند می شود:«مادرت برات بمیره آزاده.»

اشک در چشمان اهالی محل حلقه می زند با شنیدن صدای ضجه های مادری که داغ فرزند جوانش را دیده است.لحظه غمبار و تلخی است.

خودرو حمل جسد، پیکر آزاده نامداری را به پزشکی قانونی می کند و تحقیقات بازپرس در واحد مسکونی آزاده نامداری ادامه دارد.

خانه آزاده نامداری ،خانه چندان بزرگی نیست. خانه ای مدرن و امروزی است که تا همین چند روز قبل در آن زندگی جریان داشته است. شاید چیزی حدود هشتاد یا نود متر. عکس لبخند زنان دخترکی در قاب به دیوار خانه خشکیده است. دخترکی به نام گندم که حضور نشاط کودکی اش در خانه که به مرگ مادر جوانش پیوند خورده حس می شود.

خانواده آزاده نامداری از حضور خبرنگاران رکنا ناراضی اند تا جاییکه درگیری فیزیکی هم رخ می دهد و با ورود بازپرس صادقی و ترک محل توسط عموی آزاده نامداری قائله ختم می شود!

کار بازپرس صادقی و دادستان جنایی هم تمام می شود و صحنه را ترک می کنند چیزی که مشخص است قتلی رخ نداده است و علت مرگ باید در پزشکی قانونی مشخص شود خودکشی یا مرگ معمولی هنوز مشخص نیست انگار قرص هایی در خانه آزاده نامداری پیدا شده است اما اینکه علت مرگ همان قرص هاست مشخص نیست و باید بعد از کالبد شکافی و بررسی معده آزاده نامداری و سم شناسی مشخص شود اما بررسی های میدانی نشان داده است هیچگونه کبودی ای در بدن آزاده نامداری نیست و فقط سم شناسی جوابگوی ابهامات است. با رفتن تیم قضایی از برج مهستان همسایه های آزاده نامداری هنوز لابی ساختمان مشغول حرف زدن هستند.

2 روز از خانه آزاده نامداری سر و صدایی می شنیدم!

یکی از آنها به مدیر برج می گوید:«من همسایه بالایی شان هستم.دو روزی می شد که از خانه آنها سر و صدا می آمد.سر و صداها خیلی زیاد بود و من نیمه شب نمی توانستم به شما در واتس آپ پیام بدهم. اول فکر کردم که صدا از طبقه بالا است اما بعد فهمیدم که سر و صدا از طبقه پایین بود.»

البته این ادعاها مورد تایید رکنا نیست اما خبرنگاران رکنا در محل حادثه این را شنیده اند!

مردم به خانه هایشان می روند اما این تازه شروع یک سوگ  است در اولین روزهای سال.سوگ از دست دادن آزاده نامداری خانم مجری جوانی که رفتنش خیلی ها را بهت زده کرده است

جسد آزاده نامداری به خانواده‌اش تحویل داده شد

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با تشریح آخرین وضعیت بررسی علت مرگ آزاده نامداری ، از تحویل جسد این چهره شناخته شده به خانواده‌اش خبر داد.

آزاده نامداری

درباره آخرین وضعیت رسیدگی به موضوع مرگ آزاده نامداری ازسوی پزشکی قانونی گفت: شب گذشته و پس از اعلام موضوع کشف جسد ازسوی مقام قضایی به پزشکی قانونی، رسیدگی به موضوع در دستورکار پزشکی قانونی نیز قرار گرده و تیمی از پزشکان پزشکی قانونی در ساعات اولیه در صحنه فوت حضور پیدا کردند.

وی با بیان اینکه کارشناسان با بررسی صحنه و معاینه اولیه جسد در محل، اقدام به انتقال آن به مرکز تشخیص و آزمایشگاهی پزشکی قانونی کردند، گفت: پس از انتقال جسد به پزشکی قانونی، جسد مورد کالبدگشایی قرارگرفت و دقایقی پیش با اتمام نمونه‌برداری ها و اقدامات اولیه جسد خانم نامداری با دستور قضایی به خانواده‌اش تحویل داده شد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران درباره اطلاعات به دست آمده از انجام آزمایشات نیز گفت: تعیین علت قطعی مرگ منوط به اعلام نتایج آزمایش‌های آسیب‌شناسی، سم‌شناسی و ... است و چند روزی به طول خواهند انجامید، اما در معاینه ظاهری و کالبدگشایی صورت گرفته، علائم و شواهدی از آثار ضرب و جرح یافت نشد.

فروزش با بیان اینکه نتایج آزمایش ها به مقام قضایی اعلام خواهد شد، گفت: بر اساس معاینه ظاهری و کالبدگشایی صورت گرفته توسط متخصصان پزشکی قانونی، هیچگونه آثاری از بارداری نیز در جسد یافت نشد و رحم و ضمائم رحمی در اندازه طبیعی و فاقد هرگونه محصول حاملگی است.

جزئیات کالبد شکافی پیکر آزاده نامداری

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران: فردا معاینات ظاهری، کالبدگشایی و آزمایشات لازم بر روی پیکر مرحومه نامداری انجام و نتایج به مقام قضائی اعلام می‌شود.

گلایه احسان کرمی از آزاده نامداری/ تلویزیون، ارزش افسردگی نداشت

احسان کرمی با انتشار عکسی دو نفری از آزاده نامداری و خودش در اینستاگرام، از گلایه‌ای ۱۴ ساله نوشت که همیشه با این مجری سابق تلویزیون مطرح می‌کرده است.

آزاده نامداری

احسان کرمی، مجری سابق صدا و سیما، با انتشار عکس و متنی در اینستاگرام، نسبت به خبر درگذشت آزاده نامداری، واکنش نشان داد.

او نوشت:

«چی می‌تونم بگم وقتی همه اونچه رو که باید بگم فقط به خودت میشه گفت؟

چهارده ساله که گلایه من از تو همونه که بود. چرا آنقدر سر خودی آزاده؟ چرا با آدم‌ها صلاح مشورت نمی‌کنی؟ چرا وقتی مشورت می‌کنی و بهت میگن یه کاریو نکن بازم کار خودتو انجام میدی، حتی تو مردن هم سر خود و بی فکر؟

گندم چی؟ سجاد چی؟ آذین، مامانت، بابات، مگه نمی‌خواستی خانواده‌ات بزرگتر بشه؟

آزاده، تلویزیون ارزش این همه افسردگیو نداشت. بهت گفته بودم، گفته بودم همشون پشتتو خالی می‌کنن، گوش نکردی، هزار بار بهت گفتم بذار هر کی می‌خواد هر چی بگه، بگه؛ جواب نده. خودتو گوشه رینگ ننداز، گوش نکردی، کتاب «درخت انجیر معابدو» که نوروز ٨٩ بهم عیدی دادی، همیشه نگهش می‌دارم یادگاری، شاید سال‌های بعد یادم بره که نوروز بود که رفتی، من هنوز ازت گلایه دارم آزاده، دیدار به آسمونا»

اولین فیلم از محل مرگ آزاده نامداری

پزشکی قانونی درباره علت مرگ آزاده نامداری اظهار نظر می‌کند

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: با توجه به علائم جسد خانم آزاده نامداری می‌توان گفت زمان زیادی از فوت وی گذشته و باید پزشکی قانونی درباره علت مرگ اظهار نظر کند.

مجتبی خالدی شنبه شب درباره فوت آزاده نامداری مجری سابق افزود: در ساعت ١٨:٣٨ عصر امروز با اورژانس تهران تماسی  گرفته شده و ماموران اورژانس بلافاصله به محل اعزام می‌شوند.

وی ادامه داد: مادر خانم نامداری دو روز از او بی خبر بود و امروز به منزل او مراجعه می‌کند و با پیکر بی جان او مواجه می‌شود.

خالدی اظهار کرد: باتوجه به علائم جسد می‌توان گفت زمان زیادی از فوت خانم نامداری گذشته و جنازه متوفی تحویل پلیس می‌شود.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: محل مورد نظر نیز در شهرک غرب، خیابان گلستان جنوبی بوده است.

آزاده نامداری درگذشت/ احتمال وقوع قتل یا خودکشی

پیکر بی جان «آزاده نامداری» یکی از مجریان سابق صدا و سیما در منزلش واقع در منطقه سعادت آباد تهران کشف شد.

آزاده نامداری

تاکنون جزئیات بیشتری از دلیل فوت وی در دسترس نیست.

به گزارش مهر، خانمی که گویا مادر آزاده نامداری است با اورژانس تماس گرفته و اعلام کرده است که با کارت عابر بانک به زور در ورودی را باز کرده و وارد خانه شده و با پیکر بی‌جان دخترش مواجه شده است

یک منبع آگاه خبر از فوت مشکوک بانویی که شاهدان در محل می‌گویند آزاده نامداری است، داد.

به گزارش خبرنگار مهر، دقایقی قبل خبر فوت مشکوک بانویی در منطقه سعادت آباد تهران اعلام شد.

آزاده نامداری

بعد از بررسی‌های بیشتر افراد حاضر در صحنه اعلام کردند که پیکر متوفی متعلق به آزاده نامداری مجری صداوسیما است.

هنوز هیچ مقام رسمی فرد فوت شده را تعیین هویت نکرده و از نحوه مرگ این فرد اطلاعات بیشتری در دسترس نیست.

خانمی که گویا مادر آزاده نامداری است با اورژانس تماس گرفته و اعلام کرده است که با کارت عابر بانک به زور در ورودی را باز کرده و وارد خانه شده و با پیکر بی‌جان دخترش مواجه شده است.

وی به پرسنل اورژانس گفته است که این پیکر متعلق به آزاده نامداری است.

تجربه تلویزیونی آزاده نامداری

در ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ در سری جدید برنامه غیرمنتظره با عنوان جمع ما به عنوان مجری حضور پیدا کرد. این برنامه کاری از گروه اجتماعی شبکه دو سیما، به تهیه‌کنندگی الهه بهبودی به صورت زنده از شنبه تا سه‌شنبه بعد از خبر ۲۰:۳۰ و در ۶۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای پخش می‌شد و سری اول آن تا اول ماه رمضان آن سال ادامه یافت. وی همچنین سابقه اجرای برنامه «ورزش امروز» شبکه جام جم ۱، همچنین اجرای برنامه «شب‌نشینی» از شبکه جهانی جام جم، برنامه‌های مناسبتی، برنامه رادیو هفت و برنامه «صبحی دیگر» از شبکه آموزش را در کارنامه خود دارد.

آزاده نامداری

او سال ۱۳۹۱ را در حالی با برنامه سال تحویل در کنار احسان علیخانی آغاز کرد که در همان تعطیلات نوروزی، اجراء هر شب برنامه جنجالی «خانمی که شما باشی» را بر عهده داشت ولی به ناگاه خبری مبنی بر منع فعالیت وی، در کنار فرزاد حسنی و احسان علیخانی پخش شد. پس از نه ماه دوری از تلویزیون بالاخره نام او به عنوان نویسنده در برنامه پشت صحنه احسان علیخانی ظاهر شد.

با آغاز سال ۱۳۹۲ نامداری سری دوم برنامه «خانمی که شما باشی» را نویسندگی، مجری‌گری و تهیه‌کنندگی کرد. تا کنون پنج سری از برنامه «خانمی که شما باشی» از شبکه دوم سیما پخش گردیده‌است. در تاریخ ۲۵ مهر ماه در حالی که زمزمه ممنوع‌التصویری وی شایعه شده بود با حضور در برنامه شب آدینه، رکورد آمار پیامکی صدا و سیمای مرکز استان همدان را شکست. این مجری جوان در حالی از حضور خود در سال ۹۴ با ششمین سری از برنامه مستند خود با عنوان خانمی که شما باشی، در تلویزیون، خبر داده بود که یکبار دیگر برنامه اش توقیف شد در حالی که تیزرهای این برنامه از شبکه دو پخش شده بود.

نامداری نخستین مجری تلویزیون بود که «چادر ملی» و «چادر قهوه‌ای» پوشید. او در مصاحبه با مجله زندگی ایدئال در سال ۱۳۹۴ گفت برخاسته از یک خانواده سنتی است و تا هفت نسل قبل از او همه در خانواده‌شان چادر بر سر می‌کرده‌اند.

نامداری در سال ۹۵ پس از سه سال دوری از عرصه اجرا با برنامه گفتگو محور آبان بر روی شبکه آپارات مجدداً به صحنه بازگشت. او در در این برنامه به گفتگوهای چالشی با فعالان مختلف زن در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرداخت. او همچنین در همین سال، کتابی در قالب مجموعه داستانی کوتاه با همین نام توسط انتشارات علمی فرهنگی منتشر کرد.

زندگی شخصی

در اردیبهشت ۱۳۹۲، فرزاد حسنی و آزاده نامداری با حضورشان در کنسرت فرزاد فرزین ازدواج خود را رسانه‌ای کرده و در ۶ تیر ۱۳۹۲ به عقد هم درآمدند و سید حسن خمینی عاقد آن‌ها بود.

آزاده نامداری

اما بعد از حدود یک سال در خرداد ۱۳۹۳ این دو از هم جدا شدند و در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ خبر طلاق رسماً توسط آزاده نامداری رسانه‌ای گشت. آزاده نامداری علت این جدائی را با انتشار عکسی از خودش با چشم کبود در اینستاگرام، خشونت فرزاد حسنی اعلام کرد. وی در سال ۱۳۹۴، با سجاد عبادی پسر رحیم عبادی ازدواج کرد.

انتشار تصاویر بدون حجاب

در اوایل مرداد ۱۳۹۶ فیلم و عکس‌هایی از آزاده نامداری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که او را بدون پوشش سر در یک مکان عمومی (پارک) در شهری در سوئیس در حالی که شیشه آب جو فلدشلاشن در دست داشت نشان می‌دهد. انتشار این تصاویر بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی داشت. در شبکه‌های اجتماعی عده‌ای آزاده نامداری را به «ریاکاری» متهم و از انتشار این عکس‌ها حمایت کردند. این اتهام به این دلیل مطرح شد که او در برنامه‌های تلویزیونی و در مصاحبه‌های خود همواره به عنوان چهره‌ای شناخته می‌شد که فعالانه از «حجاب کامل» به‌خصوص «چادر مشکی» دفاع و برای آن تبلیغ می‌کرد. گروهی دیگر انتشار این تصاویر را «نقض حریم خصوصی» خواندند و انتشار عمومی آن را «غیرقانونی» یا «غیراخلاقی» دانستند.

آزاده نامداری

آزاده نامداری در ۲ مرداد ۱۳۹۶ در یک پیام ویدئویی به انتشار این تصاویر واکنش نشان داد و گفت در مکانی سرسبز بوده که «محارم» او حضور داشتند. در پاسخ، برخی موضوع غیرقانونی بودن انتشار این تصاویر را به دلیل حضور نامداری در یک مکان عمومی نابجا دانستند و اعتقاد داشتند که او یک چهره عمومی است که در بسیاری از موارد به صورت خودخواسته و فعال از «حجاب کامل» دفاع کرده، بنابراین نه تنها انتشار تصاویر او غیراخلاقی نیست بلکه حتی برای روشنگری افکار عمومی لازم است.

ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.